1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хив

Дискусија во 'Канта' започната од Veronika.majc, 2 јули 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Veronika.majc

  Veronika.majc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Драги мои феминки на тешки маки сум,дознав дека дечко ми имаХИВ позитив имавме и имаме редовно односи без заштита, а еве веке 2 месеци откако дознавме направив и јас тест ХИВ негативен излезе.Докторот вели дека е рано на 3от месец ќе биде резултатот реален сега ме исплаши.Што мислете вие дали е точно тоа од некое ваше искуство или на некој ваш близок можеби имате некој совет да ми дадете.Ве молам за помош.Благодарам
   
 2. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.016
  Допаѓања:
  37.272
  Пол:
  Женски
  После 3 месеци од инфекцијата може да се дознае. Од кога почнавте со незаштитен однос, сигурно не пред 2 месеци?
   
 3. Veronika.majc

  Veronika.majc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  pa i od koga doznavme imavme bez zastita odnosi
   
 4. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.016
  Допаѓања:
  37.272
  Пол:
  Женски
  Е многу убаво.
   
 5. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.700
  Допаѓања:
  13.138
  А зошто сте имале без заштита откако си дознала? И сега па уште си исплашена. Епа ќе бидеш кога не мислиш
   
  На Fancy_Nency 22, Alisa22 и makedonkamak им се допаѓа ова.
 6. Veronika.majc

  Veronika.majc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Bevme pijani i neznam kako se desi bidna rabota
   
 7. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.700
  Допаѓања:
  13.138
  Уште си со него?
   
 8. Veronika.majc

  Veronika.majc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da ama sega se pazime poveke
   
 9. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  8.016
  Допаѓања:
  37.272
  Пол:
  Женски
  Како се пазите повеќе?
  По колку години имате? Како пишуваш чинеш обичен грип е хив
   
  На Mentalna85, Fancy_Nency 22, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Veronika.majc

  Veronika.majc Нов член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Pa ve razbiram i vas vo pravo ste ama nemozam da go napustam sega toj bese siluvan taka mu bese prenesen hiv potrebna sum mu nesakam da se pocuvstvuva otfrleno sega vo vrska sme 5 godini nemozam tuku taka da pominam nis seto ovaa
   
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.560
  Допаѓања:
  250.155
  Пол:
  Женски
  Почна летен распуст. Искрено се надевам дека е трол.
   
  На buba4e89, Cinderfakinrella, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 12. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Многу очигледно е, ајде еден клуч...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.