1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хиландер-Света Гора

Дискусија во 'Религија' започната од LegallyBlonde13, 6 март 2017.

 1. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.961
  Света Гора Хиландер

  На Хиландер на Света Гора има лоза од Св.Симеон коjа лечи неплодност.

  Ова е адресата за сите кои сакаат да добиjат од оваа лоза. Monastere Hilandar 63086 Karyes, Mount Athos Greece .
  Се пости 40 дена додека се пие водата од зрното и зрното. Откако ќе се забремени е забранет однос со сопругот додека трае бременоста, а и додека се дои бебето. Треба да се пости надвор од големите пости. Крајот на постот треба да се падне во недела кога се служи света литургија заради причест. По постот од 40 дена одат на исповед двајцата партнери.

  Еве упатство од светото писмо поопширно
  http://www.veronauka.org/biblioteka/Bibview.asp?ID=416

  Прочитајте и различни искуства

  http://borbazaveru.info/content/view/3901/1/

  а споделете и ваши доколку ги имате. За оние кои сеуште немаат деца и сакаат по овој пат да добијат Господ нека им е на помош.
  Отворив нова тема и не ја сместив во Атос Грција бидејќи сметам дека со своето значење треба да си има своја.
   
  Последна измена: 6 март 2017
  На Rama, macush1, Pontif и 3 други им се допаѓа ова.