1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хименот станува поцврст како стареете?!

Дискусија во 'Секс' започната од Denna, 28 јули 2010.

 1. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  ..го имав слушнато ова некаде и се уплашив! :sweat: ми рекоа дека како минува времето,јас имам 18 год,хименот ми станува поцврст и ќе почуствувам поголема болка првиот пат!! глупости се ова или...? :tmi:
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Tи не би требало да се плашиш на твоите 18 години.... нека се плашат оние кои се невини на 25 години....

  На некои при првиот однос кога имале 15 години ги болело многу... Изгледа нема врска времето и годините.
  Секое тело е различно... затоа мислам дека ова е измислица... некоја машка измислица...
   
 3. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  па точно,од машко го слушнав!! :)
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  mozebi godinite imaat nekoe vlijanie-no mislam deka toa e neznacitelno. sekoe telo si e razlicno. mene me bolese mnogu i prviot pat i mnogute naredni a prviot seks mi se desi na 22...od ovaa gledna tocka sega ( a imam 24 ) mislam deka me bolese samo poradi toa sto ne bev dovolno opustena, i sto potsvesta si go napravila svoeto bas od slusanjeto takvi glupavi teorii...mada, i medicinski gledano, ima opravdanie za ovaa bolka.nekoi devojki imaat poelasticen himen koj ne se kine so prviot odnos, pa zatoa bolkata trae podolgo.

  moj sovet ti e da ne se opteretuvas so bolkata. ne mislsi na toa deka ke te boli. ne brzaj so prviot pat. napravi go koga ke si sigurna deka si opustena, vo atmosfera koja nema da ti odvlece vnimanie ( od tipot-iskluci mobilni telefoni, bidi sigurna deka nema koj da vleta vo sobata ili da tropa ili bilo sto ).
  pozdrav ;)
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689

  Lele isto kako jas:D
  Jas imav na 23 i od slusanje takvi muabeti ne mozev skroz da se opustam, :lol: a i nenormalno me bolese i mi tecese krv.
  A,moze i ima neso tocno,u takvite muabeti,stvarno epten me bolese,zatoa mslam -moj sovet e 18,19godini da ti e prvoto seksualno iskustvo,ne mi se jasni onieso imaat na 13-14,pa uste se deca.
  ;)
   
 6. simicka

  simicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  91
  Тоа не е точно дека болката зависи од годините туку од неопустеноста, од искуство ќе ти кажам мене не ме болеше ,иако имав скоро 26год осетив само слаба болка како кога случајно ке се игрбеш со нок , но потребно е прво со пртнерот да се запознаете подобро физички преку предигра која одма немора да заврши со секс :) па така во наредните такви „предигри“ :) сексот сам ке си дојде по себе , едноставно сама ке поскаш во тој момент да се случи и тоа сосема несвесно , исто битно е за ова да се зборува отворено со партнерот , кој ке има разбиранје и нема да те форсира на секс ,суштината на сето ова е да имаш секс со оној со кој навистина ке посакаш но кога ке се осетиш спремна , а не да имаш секс затоа што некој смета дека веке си доволно возрасна ,или само да пробаш зошто други многу порано пробале , нормално е да те интересира но секогаш направи го кога ке се осетиш спремна , и без паника колку и да боли никоја од првиот пат не умрела од болка значи не е страшно ;) поздравче
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  А од каде е ова пак сега и каде сте го слушнале. Јас не знам за вакво нешто и не верувам.
  Иако сега нема шанси да се уверам. :lol:
  Не верувајте во секоја глупост што ќе ја слушнете
   
 8. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Хахахахах глупости! Хименот поеластичен или не, се раскинува при првиот однос,а при раѓање од него остануваат само ептен малечки делчиња,исто како да не постои веќе така да не се секирајте ;)
   
 9. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Еве ќе си се цитирам самата себеси од друга тема :D :

   
 10. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Не е вистина ова.Може ќе почувствувате поголема болка затоа што како што растеме нели повеќе размислуваме,тоа е факт.Не е исто на пример 16 години и 23.
   
 11. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  122
  се здебелува,нормално е тоа ако чекаш до 30 години
   
 12. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  А со шо би го поткрепила тврдењево? Од кај е информацијава? Линк, нешто..?
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  можеби !

  [​IMG]

  :lol:
   
 14. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  122
  не ми треба линк ни никаква теорија од другарки имам слушано дека е мнооогу поболно
   
 15. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Не ми е поентава да се контрирам (тоа си е твој став, ова си е мој), ама имам да додадам за да не ги плашеме децава ( :) ) дека јас од медицински аспект тврдам дека болката е индивидуална и мислам дека што ги болело е до нив лично, а не до хименот и неговото задебелување.
   
 16. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.988
  Пол:
  Женски
  Шиткам химени стари 50+ години. Погодни за темели, фасади и заштитни огради.
  Цена по договор.

  Ме плаши помислата колку батиња имаат легнато некоја кокона која успеале да ја заплашат со „фактов“ дека ќе им треба бушалица за да навлезат во кралската одаја во подоцнежни години.
  Врска нема. Највеќе шанси да се здебели хименот постојат во пубертет кога хормоните играат.
  Болката си е индивидуална, без разлика на годините. Не може никоја да знае дали помалку или повеќе би ја болело порано или подоцна, еднаш се случува тоа. Нели, освен кај оние кои со секого се девици...евентуално втори и недокинати.
   
  На mimiiiii, lunicka, Madam-A и 2 други им се допаѓа ова.
 17. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  6.536
  Пол:
  Женски
  Ме интересира, за една другарка прашањево... Се скинала на 17 години имала секс со двајца, последниот секс на 18 години го имала, т.е. пред 2 години, сега има 20 и нема имано секс од тогаш. Ме прашуваше дали нешто може да се случи со хименот овие две години, да се зацрвсти или слично, па да има големи болки наредниот секс? Незнаев кај да прашам можеби нема врска со темава се извинувам. :)
   
 18. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Со хименот ништо нема да се случи затоа што веќе го нема :D
  Ако немала секс 2 години нормално е да има болки,се зацврстуваат мускулите не стои тоа така.
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  ^^
  Замисли си го хименот како пар хулахопки.Кога ќе ги исцепаш и направиш дупка, таа нема да зарасне или да ја снема и после 20 години да ги облечеш, единствено дупката ако не ја сошиеш. Е исто е и со хименот.
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.