1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хиперманган

Дискусија во 'Бебе' започната од bluberry, 18 јули 2013.

  1. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Да така го растварав, да има светло розе боја, 3 дена не помогна, не знам дали да продолжам, иначе има на газето црвенило и ранички, а лицето му е со ситни бримчиња, ми кажаа дека тие се хормонски бебешки акни.
     
  2. Leksikon

    Leksikon Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    491
    Па ако има ранички ја мислам да. Сепак е таква регија и добро е да биде убаво исчистена. Инаку да не е од пелените? Премногу синтетики има ова се, колку и да викаат памук не е. Да се враиш малце во времето и да покушаш со тетра. Мислам вреди. Исто пантенол крема после одмивање да мачкаш. Да упие, па потоа што и да мачкаш друго. Пантенолот е најбитен за епителизација ј регенерација. Да може да задрави убаво сето тоа. А за хормонските, тоа е тоа. Само дај време :)
     
    На dromka, thelittle17 и Осе им се допаѓа ова.
  3. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Кој пантенол да го земам? Ќе пробам така со тетра па ќе видиме.
     
  4. Leksikon

    Leksikon Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    491
    Па крема да е, да не е маст мислам подобро, за да се упие па да мачкаш павловичева пример. Пантексол сум купувала на Јадран галенска за мене, ама ако има крем од било која фирма е ок мислам.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Вака нешто може за бебе? Screenshot_20210401-141514_Chrome.jpg
     
  6. Leksikon

    Leksikon Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    491
    Дада баш ова јас ум го користела на јадран што ти реков. Макар што овде читам одозгора дека ставале со цинк. Ако се како ранички и е сува кожичката, цинкот плус суши. Процени од состојбата на твоето дали има нешто што му лачи на исфрланото за да го сушиш или не. Јас откако ќе се упие пантексолот би ставала белобаза или павловичева(ако е сува кожата)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Павловичевата оригиналот ја ставав на почеток, и уште толку лом ср направи, таа отпаѓа сега за сега. Моментално два пати мачкам белогент маст, а измеѓу го мачкаж со кантарион и чекам да се подсуши, па ставам судокрем, така до вторник заедно со кремава кортико што е, па ќе видиме после, не знам веќр ни јас искрено, го измив пак денес со хиперманган, и не ставам други креми освен ова што пишав, барем неколку дена.. кога ќе го видам и кога вришти, и мене ми се плаче, мене поубаво да ме боли си викам, него ли него... многу сум нервозна заради ова, многу..