Хипермаркетот Карфур - Carrefour

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snow-Queen, 6 октомври 2012.

 1. bubuce

  bubuce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  35
  Карфур беше полн само првите недели,сега некако замре,слаба атмосфера,а цените повисоки и од други супермаркети.
  Свако чудо за три дана.
  Видовме-помина.
   
 2. m.m.5

  m.m.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Го фалеа,го рекламираа хипер, абе да ... верото во веро центарот е по големина исто а и по снабденост. Значи нема ништо посебно освен неколку производи од нивната марка. очекував повеќе ,но изгледа за наш стандард толку е
   
 3. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.980
  Пол:
  Женски
  На новата промоција што трае од вчера (до 7ми декември ми се чини), има перничиња за по 80 денари.
  Земајте по една количка, па бирајте и комбинирајте според домашниот ентериер :)
   
 4. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Треба да има вакви хипермаркети во секој поголем град :) А и секогаш даваат попусти на некои производи,секогаш се менуваат.
   
 5. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Се наоѓаат евтини и корисни работи...
  Би требало вакви маркети да има и во другите градови во државава :)
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  9.268
  Прашав и во темата за трговскиот, но тука посоодветно е некако....каталог се наоѓа низ нетов?
   
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  196.598
  Пол:
  Женски
  Он-лајн каталог мислам немаат, но дали некоја знае дали ги имаат во маркетот тенџерињата што се на насловната на каталогот? Сет од 6 парчиња за 899ден.
   
 8. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.495
  Допаѓања:
  3.144
  Имам впечаток дека Ramstore во центар е подобро снабден во поглед на многу работи. И една споредба: Мекдоналдс кечапот во Карфур е 150 во Рамстор 145 ден. Но во Карфур ми се допадна тоа што имаат како мало ресторанче каде може по долгото пазарење или разгледување да се седне и се изеде нешто солено или благо (има големи индијанки за 35 ден.).
   
 9. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895

  бев пред 2 дена и сеуште ги имаше тие тенџериња ама :!: кога ги видов квалитет никаков! тенки тенки како едни стари чиниивчиња што ги имаше порано ! тоа да го ставиш ќе ти загори одма! претанки беа! а луѓе земаа гледам носеа во рака...мене лично воопшто не ми се допаднаа
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  143
  Поминувам често во маркетов.
  Ама мислам дека ни од далеку не е тоа што очекувавме.
  Повеќето производи дури 80 до 90 % ги има и во Тинекс,Веро Рамстор..и на истите производи цените им се повисоки во Карфур.
  Од производите со ознака Карфур па и нема некаков избор..
  Единствено добра придобивка за нас потрошувачите е што помпезното најавување на маркетот и најавувањето на супер ниски цени..придонесе намалување на цените и повеќе акции во останатите големи маркети..
  А за хигиената дали поради големата површина или големата посетеностна маркетот и целиот објект ..не сакам да коментирам..
  Се на се целиот простор нема некоја топлина..внатре кога ќе влезеш имаш чувство дека нешто недостасува..нема атмосфера која привлекува да останеш и да ти е убаво..се е некако ладно, сиво..
   
  На Markusa2 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Пред 2 недели за прв пат го посетив фамозниот хипермаркет Карфур, затоа што претходно кога ќе ја видев сета таа гужва по касите не ми се влегуваше. Како прво не е ништо посебно, како и секој супермаркет. (не дека очекував да е нешто спектакуларно, маркет како маркет) За прв пат ми добив многу лош впечаток, беше некако многу несредено, мирисаше на риба. |( Не знам дали ќе влезам повторно во скоро време.
   
 12. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Кога и да одам во Солун со саати се заглавував во тамошниот Карфур и ептен се израдував кога видов дека и тука ќе отворат. Вчера прв пат бев,воопшто немаше гужва,ама некако се разочарав. Не е толку голем, нема ништо посебно избор на производи,а и цените не ми се видоа нешто баш ниски. Плус се изнервирав што одредени производи се "made in China". :puke:
   
 13. monii91

  monii91 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  пред некој ден бев и можам да кажам дека е прекрасно а има и мн луге
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.466
  Допаѓања:
  80.058
  Пол:
  Женски
  Голем е маркетот , но немаат врска овие производи со производите во Грција. Овде се се произведени или во Романија или во Бугарија. Инаку цените се ок , последно земав неколку чоколади 72% какао фарби за коса и од тие чашите стаклени во боја 1 чаша за 50 денари :)
   
 15. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Превземено од засе.мк
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.494
  Допаѓања:
  82.718
  За сите љубители на зачини-чили+кари+цимет=75ден ,со рок до 2015 :)
  [​IMG] Oд овие
  За сите домаќинки Первол 2 зелени плус гратис за црни алишта 350 ден.
  Ете реклама :lol:
   
 17. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Веќе почна од самото име сипаници да ми искачаат |(
  Или тетка ми,или баба ми,или стрина ми,или вујна ми....Се шалам,само тетка ми и баба ми,секој ден ги шетам ми се смачи веќе ми се смачи,а за ова со цениве да не зборам.Карма каша им се,се е различно од цените во маркетот и во цените од тие на проспектите :|
   
 18. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Прв и последен пат влегов пред некои месец дена....Побогу, ваков маркет немам видено ни во странство, а богами ни кај нас до сега!
  Прво маркетот е ужасно прљав ( валкан, се извинувам :^) ).Второ, само мене така страшно ми мирисаше, или сте ја осетиле таа одвратна миризба и вие???Мириса како зоолошка градина!
  Ниеден маркет во Скопје не мириса така.Не ми е јасно како санитарна инспекција до сега не реагирала.Па, таму храна се продава!Жално и бедно човек да се осети кога таму купува.
  Веро и Тинекс се чист луксуз во споредба со ова...
   
 19. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  ^Точно! Еднаш влегов и прв и последен пат!!! ]:)
   
 20. mrchatorka

  mrchatorka Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  53
  Ужасно смрди, ми се чини цел трговски мириса на риба скапана...не го сакам и точка, евентуално некогаш на мачето му купувам храна што ја нема во другите маркети и тоа влегувам земам и за 5 мин искачам