1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипстери

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Theodora, 30 ноември 2011.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    и баш ова сега го прочитав и сакам да го продискутирам, баш ради ова неќам поделби од било кој тип зошто после се наоѓаат мислења од типот металците се малоумни, хипиците наркомани, фолкерите без стил or whatever.
    Мислам дека сериозно стилот на живот кој некој го избрал да биди водечки фактор за неговата личност.
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.573
    Точно така,тоа сакав да го кажам.Тоа што сум одбрала да слушам метал не значи дека сум поразлична од другите.Најчесто поимот металец,рокер или панкер се поврзува со тоа дека се наркомани,силувачи,алкохоличари и така натака.Градот во кој живеам е мал,и скоро сите меѓусебно се познаваат.Можеби до сега сум забележала едвај 5-6 луѓе кои носат такви блузи и се облекуваат во црно.Мене искрено ме радува што има луѓе со различни стилови во моето општество.И не сакам со ова до дојде до заклучок „Те оваа се прае поразлична од другите.“Тоа што слушам метал не ме прави ништо поразлична од тие што слушаат 1D,Justin Bieber,Selena Gomez итн.Едноставно сум одбрала таков животен стил според музиката во која се пронаоѓам,но тоа не ме прави неинтелегентна или необразувана личност.
     
    На citiesinflames и theowndemon им се допаѓа ова.
  3. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Секоја индивидуа има право на своја определба, мое мислење е дека секој треба да се движи во границите на нормалното и општо прифатеното, да не се излегува надвор од тоа и да не се забегува во екстрема на било кој план.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  4. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Јас сум хипстер, bite me.