1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хип - Хоп танцување

Дискусија во 'Слободно време' започната од anije, 19 јануари 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Што мислите за овој тип на танцување во нашата држава? Јас искрено би сакала што повеќе дасе пректикува :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па кај нас баш-баш не е застапено, али нека го има, зошто да не. Баш се интересни.
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.775
  Допаѓања:
  131.130
  Јас сакам да одам на часови, ама никако да најдам време.

  Инаку има одредени денови хип-хоп по дикотеките, треба само да се види кога и каде.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  ах ја сакам хип хоп музиката и мноооогу сакам да танцувам на неа....само незнам каде се држат часови низ скопјево :? ако има некој информација нека пише :)
  а по дискотеките вака во колосеум и Б2 има во петок хип-хоп, а во клуб 69 има во недела
  и плус за обожавателите на овој правец на музика има концерт на 50 cent на 31-ви март во скопје 8) и успат на тони зен и слаткар не сум сигурна мслам 15-ти фебруари во метрополис.
  ете неколку информации од мене за музиката што си ја нарекувам ИП ОП :lol: и ако видите некој како лудува на подиум на хип-хоп и rnb музика тоа сум јас :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Ufff Obozhavammmmmmm :D:D:D:D:D:D
   
 6. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  E ме погоди со темава :) Има има и кај нас за тие што ги интересира, само да си најдете клуб што ви одговара (јас си најдов хх, па нека пише некој ако го интересира) . Има и натпревари, знам има и многу хип хоп журки по клубовите, само мала сум за да одам :( . Инаку кај нас уметноста и културата не се на некое ниво, што е штета, зошто стварно има и таленти и ентузијасти. Танчерите и танцот не се сфатени сериозно од мнозинството, ама тоа е. Ама да не се жалам сега на тоа, битно е да се игра :D Барем мене ПРЕМНОГУ ми значи тоа, и е единствено нешто што максимално ме исполнува. Хип хопот е дефинитивно еден од најпопуларните танци денес и ако сакаш да пробаш, дефинитивно пробај :)
   
 7. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Срцке ако може да ми кажеш повекје информации за клубот колку се плакја кога се иде само во скопје ако е :)
  Ај те молам срце си и фала :) Имам уште од малечка желба за вакво танцување редно е да ми се исполни и мене желбата :)
  фала многу
   
 8. eci656

  eci656 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  ima vo aerodrom :D .Jas idam i mn e zabavno :) .sega ke nastapuvam na koncertot na slatkar :D
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  па кажи бе женска кога шо како, да те гледаме :D
   
 10. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39

  :) Да да :)
   
 11. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
 12. Freaky

  Freaky Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  aaaa Ve molam neka me informira nekoj podetalno kade,kolku se plaka so i kako se deshava zaso premnogu obozavam da odam na hip hop dance! piseteee mwaa:)
   
 13. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Обожавам секакво танцување... а Хип хоп е ми е фејв :P Не сум одела на часови ниту планирам да одам зш немам време,доволно ми е на журки,по дома,во дискотеки..
   
 14. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  И јас би сакала да пише повеќе информации ако иде некој ... :D :D многу би сакала да идам на хип хоп :)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  uuu i jas bas bi sakala da se zapisam na hip hop tancuvanje ama nemam vreme :( :( ama pa zatoa koga ima hip hop vo diskotekite glavna sum :lol: :lol: se od sebe davam i najubavo mi e :D :D
   
 16. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  mmmmm hip hop stvarno obozavam samo sto vo mestoto kade sto ziveam nema klubovi kade sto bi mozela da bidam clen a vo kaficite pustaat vakov tip na muzika i super e ama da imase klub uste podobro no nema :?
   
 17. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Сигурно негде заедно сме денцале.. и ја не пропустам петок и недела без хип хоп :lol: :lol:
   
 18. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Сигурно и јас сум била тука некаде :lol: :lol:
   
 19. DesertRose

  DesertRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Ееепа вака драги мои јас сум хип-хоп играч !! ;) И ја обожавам хип-хоп музиката.Уште од мојата 8-ма година се занимавам со балет се до ден денес.Но и покрај хип-хоп музика ја обожавам и ХАУС! :) ;)
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  вечерва бев на хип хоп и си поминва уффф лудоооо најлудоооо :party: и бев главнаааа :rofl: :$