1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хип - Хоп танцување

Дискусија во 'Слободно време' започната од anije, 19 јануари 2010.

  1. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Што мислите за овој тип на танцување во нашата држава? Јас искрено би сакала што повеќе дасе пректикува :)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па кај нас баш-баш не е застапено, али нека го има, зошто да не. Баш се интересни.
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.774
    Допаѓања:
    131.124
    Јас сакам да одам на часови, ама никако да најдам време.

    Инаку има одредени денови хип-хоп по дикотеките, треба само да се види кога и каде.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ах ја сакам хип хоп музиката и мноооогу сакам да танцувам на неа....само незнам каде се држат часови низ скопјево :? ако има некој информација нека пише :)
    а по дискотеките вака во колосеум и Б2 има во петок хип-хоп, а во клуб 69 има во недела
    и плус за обожавателите на овој правец на музика има концерт на 50 cent на 31-ви март во скопје 8) и успат на тони зен и слаткар не сум сигурна мслам 15-ти фебруари во метрополис.
    ете неколку информации од мене за музиката што си ја нарекувам ИП ОП :lol: и ако видите некој како лудува на подиум на хип-хоп и rnb музика тоа сум јас :lol:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Ufff Obozhavammmmmmm :D:D:D:D:D:D
     
  6. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    E ме погоди со темава :) Има има и кај нас за тие што ги интересира, само да си најдете клуб што ви одговара (јас си најдов хх, па нека пише некој ако го интересира) . Има и натпревари, знам има и многу хип хоп журки по клубовите, само мала сум за да одам :( . Инаку кај нас уметноста и културата не се на некое ниво, што е штета, зошто стварно има и таленти и ентузијасти. Танчерите и танцот не се сфатени сериозно од мнозинството, ама тоа е. Ама да не се жалам сега на тоа, битно е да се игра :D Барем мене ПРЕМНОГУ ми значи тоа, и е единствено нешто што максимално ме исполнува. Хип хопот е дефинитивно еден од најпопуларните танци денес и ако сакаш да пробаш, дефинитивно пробај :)
     
  7. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Срцке ако може да ми кажеш повекје информации за клубот колку се плакја кога се иде само во скопје ако е :)
    Ај те молам срце си и фала :) Имам уште од малечка желба за вакво танцување редно е да ми се исполни и мене желбата :)
    фала многу
     
  8. eci656

    eci656 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    ima vo aerodrom :D .Jas idam i mn e zabavno :) .sega ke nastapuvam na koncertot na slatkar :D
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    па кажи бе женска кога шо како, да те гледаме :D
     
  10. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39

    :) Да да :)
     
  11. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
  12. Freaky

    Freaky Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    aaaa Ve molam neka me informira nekoj podetalno kade,kolku se plaka so i kako se deshava zaso premnogu obozavam da odam na hip hop dance! piseteee mwaa:)
     
  13. GlamGirl

    GlamGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Обожавам секакво танцување... а Хип хоп е ми е фејв :P Не сум одела на часови ниту планирам да одам зш немам време,доволно ми е на журки,по дома,во дискотеки..
     
  14. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    И јас би сакала да пише повеќе информации ако иде некој ... :D :D многу би сакала да идам на хип хоп :)
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    uuu i jas bas bi sakala da se zapisam na hip hop tancuvanje ama nemam vreme :( :( ama pa zatoa koga ima hip hop vo diskotekite glavna sum :lol: :lol: se od sebe davam i najubavo mi e :D :D
     
  16. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    mmmmm hip hop stvarno obozavam samo sto vo mestoto kade sto ziveam nema klubovi kade sto bi mozela da bidam clen a vo kaficite pustaat vakov tip na muzika i super e ama da imase klub uste podobro no nema :?
     
  17. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Сигурно негде заедно сме денцале.. и ја не пропустам петок и недела без хип хоп :lol: :lol:
     
  18. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Сигурно и јас сум била тука некаде :lol: :lol:
     
  19. DesertRose

    DesertRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Ееепа вака драги мои јас сум хип-хоп играч !! ;) И ја обожавам хип-хоп музиката.Уште од мојата 8-ма година се занимавам со балет се до ден денес.Но и покрај хип-хоп музика ја обожавам и ХАУС! :) ;)
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    вечерва бев на хип хоп и си поминва уффф лудоооо најлудоооо :party: и бев главнаааа :rofl: :$