Хип - Хоп танцување

Дискусија во 'Слободно време' започната од anije, 19 јануари 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.844
  Допаѓања:
  47.105
  Пол:
  Женски
  Бројче и Лижавче значи треба негде заедно да се стаиме на подиум 8)
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  и јас сакам хип хоп и сакам да дојдам со вас...може??? :wasntme: :wasntme: :wasntme:
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  одиме сите 4ри на хип хоооп :party: договорено :handshake:
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  ајдеееееееееееееееееее нареден петок у колосеум :D :D
  ако? :rofl:
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Како можеш да не бидеш ти главна дај објасни ми? :D
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  јупииии одимееее :dance: :dance: :dance: ....... и ова смајли да го додадам во континуитет морам :drunk:
   
 7. DesertRose

  DesertRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Инаку еве ви линк од мојата група кај што играм http://www.youtube.com/watch?v=npAGgdyRc_k Тоа е снимена реклама за нашата групаа ;) Тие што играат се од мојата група..нормално ;) :) :) :)
   
  На Barbieeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  и јас сум во ултра :o :D
   
 9. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Јас би сакала да се запишам на часови ама немам баш време :(
   
 10. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.321
  Пол:
  Женски
  Јас одам на балет и хип хоп часови... Прејако е ...Уште сум почетник ама наскоро ќе настапваме негде ... Кефој сум !! :D
   
 11. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  сакам хип хоп но повеке ме бива да измислам кореографија отколку перфектно да ја изведам :D инаку имав група до пред 1 година забавно си поминувавме но сега ме фаќа мерак за некои поженствени танцови нешто како ча-ча-ча , самба :D едноставно сакам нови луди искуства :)
   
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  Одам на хип хоп...сега баш на 29 има натпревар во јагодина :)
   
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Сум го гледала хип-хоп на ТВ ама не сум пробала :?: А многу сакам да пробам да танцувам :D
   
 14. Barbieeeee

  Barbieeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ako znae nekoj vo Prilep nekoi klubovi za hip hop a i drugi baleti, neka izvesti! :D
   
 15. Barbieeeee

  Barbieeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски

  Dali mozes da kazes povekje informacii za dance studio Ultra?? :)
  kako na pr. kade se naogja tocno, kolkuu pari e mesecno..?
   
 16. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  :dance: :dance: Уф обожавам хип-хоп денс.Ептен ми се интересни,порано ја имав таа желба,и сега ја имам не викам не ама помала е :)
   
 17. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  593
  Леле и јас имам голема желба :) Во Битола некое хип хоп студио,искуства? :)
  Леле готово решив да се запишам ама дали ќе стигнам секаде...на курс англиски 1 неделно,3 пати на кошарка,училиште,секции,вежбање...Ама ќе се обидам,веќе подолго време размислував и убедена сум :)
   
 18. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  75
  Во Butterfly Effect држат часови по хип хоп танцување, барем така забележав во просториите на неколкуте часови за модел кога одеф, а и една другарка ми кажуваше дека одела, се наоѓаше во просториите на трикотажата пелистер (над црн мост) побарај на фб види број ова она незнам колку е месечно (незнам дали сеуште е во тие простории) исто така во Dare2Dance даваат хип хоп часови незнам точно кај се наоѓа меѓутоа можиш на фб да провериш (еднаш имаше како промоција и беше 400 денари месечно ама несумсигурна дали за ова стануваше збор) , јас ги знам овие 2 во БТ, посети ги двете за подетално и ќе видиш кај ќе ти се гледа поубаво :D и јас имам многу ќеф ама не сум се заангажирала доволно ама ќе биди си велам :D
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 19. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
 20. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  593
  Aaa јас решив,се запишувам наредната недела :) Од кошарката за жал морам да се откажам,многу далеку ми е салата а кај што тренирав има само машка група...ама тоа е,и онака само 1 месец одев :)
  Танцувањето ми е желба од мала,одев на модерен балет во 3то и 4то ама прекинав кога почнав петто,ама ете сега ќе се запишам во Dare2Dance,хип хоп танци и модерен балет во комбинација со латино/стомачни танци.. 8)
  Едвај чекам да почнам wohoo :wasntme: