1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хип - Хоп танцување

Дискусија во 'Слободно време' започната од anije, 19 јануари 2010.

  1. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Well ми се допага тој тим на танцување и баш би сакала и јас да бидам дел од таква група но за жал во мојот град нема |(
     
  2. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Многу сакам да се запишам, сакам чисто рекреативно бидејќи немам многу време за посветување.
    А тоа што ми е блиску во Аеродром ( заборавив како се вика ) премногу професионално играат- постојано некаде надвор од државата, натпревари :( го немам тоа време..
     
  3. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Јак стил на танцување. Фино си одат и со брејкденс. Туку девојки, јас младо моме, не излегувам по дискотеки и да прашам игра ли некоја цура, па и дечко еве, хип хоп по клубовите? Ја прашав сестра ми, она ми вика, не бе, што ти е, тапа било.. :^)
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Тапа е, тапаааааааааа убаво ти кажала :tmi:
    Барем колку што имам јас приметено, може во една вечер да се најде некој 1-2 машки похрабри што ќе заиграат, ама од страна се гледани во стилот на .....што му е на овој бе, во кој филм влегол :^)
    Нели кај нас по клубовите се оди да се стои посматра и фаќа сеир, а ако си испијанет и да ти фаќаат сеир. Речиси никој не оди затоа што навистина сака да се изнажурка на музиката, тргнувајќи од самиот начин на облекување, ако се појавиш во патичиња и некои парчиња облека карактеристични за фановите хип-хоп музиката може и да не влезеш во дисктеката зашто не си "соодветно" облечен, а во најдобар случај ќе изгледаш "како за по дома", со сите тие "накитени" околу тебе. :tmi:
     
  5. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
  6. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    играм хип хоп веќе три години. ама сменив две групи т.е. членував во две студија.. со првата група имавме само два настапи.. па потоа кога се префрлив во друго студио каде што и уште одам добро напредуваме.
    Бевме и на танцовиот натпревар ИДО што се одржува во Скопје во организација на Прима Данца и освоивме 1-во.. инаку и кај нас настапуваме, кога-како.. ке не повикаат :) .. го овожавам танцувањето, тоа е дел од мојот живот.. а хип хопот ми е најголема пасија која никогаш нема да згасне..
    се надевам еден ден ке денсам за некој од познативе рапери :D :P
     
  7. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    јас одам во Dare2Dance.. најдобро студио во Битола нема да згрешиш.. :)
    што те интересира пиши ми во инбокс ;)
     
  8. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Мм..Јако е,ама ја не идам на Хип-Хоп идам на модерен танц и досега имам настапувано во многу држави вклучувајки ја и Евровизија... :) :D :inlove:
    *Едит-Евровизија не е држава. :rofl: :lol:
     
  9. amix

    amix Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    обожавам хип-хоп танцување, и ме бива но не одам на часови а баш сакам :)
     
  10. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Многу го сакам овој вид на танцување,ама во мојот град нема,но доколку имам прилика сигурно би се запишала ;)
     
  11. Hotty125

    Hotty125 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    25
    хип-хоп(модерен танц)

    Се занимавам со хип хоп повеќе од 1 година :)
    За сега добро ми оди.Многу е забавно и додека ги правиш сите оние движења се чувствуваш како друг човек.Прекрасен вид на танц :) Многу сум задоволна!
    Некој друг ?

    [​IMG]
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    хип-хоп(модерен танц)

    Хип-хопот како правец не го сакам многу.
    И со модерен танц, нема допирна точка. Модерен танц е едно а хип-хоп е друго, ти го кажувам ова како балерина со долги години искуство :]

    Иначе го играв и го играм... Интересно е, ама сепак не е мој стил и не ми лежи како модерниот танц, шоу денсот и слично ;]
     
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    хип-хоп(модерен танц)

    Абе...хип хоп е култура која го опфаќа рапот (MCing), графитите, брејкденсот (Bboying) и DJing, а не танц :wasntme:

    Е сеа, на што се мисли, на каков танц? На брејкденс или? Или streetdance?

    Нема врска со модерен балет, морам да се придружам и јас кон Реина, и со еден стритденсер многу се карав еднаш, дебатирав де :D кога ми тврдеше за некои си чекори и правила, а стритденсот ми е мене freestyle, нема врска со балет ниту со модерен (џез) балет каде имаш точно одредени чекори, позиции и слично :)

    Инаку почитувам и сакам каков и да е танц, и некои се мајстори и во стриденсот. А брејкденсот посебно го обожавам, тие кои го владеат отсекогаш ми биле ко од друга планета. Обожавам да ги гледам едноставно. Мелем за очиве ми се.

    Софија Бутела и Salah ми се едноставно фаворити.
     
    На RiRii и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  14. Lovely15

    Lovely15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    31
    Јас пред некоја година играв хип-хоп, но повеќе не играм, зашто ми беше ептен скапо, 2 пати неделно 1400 а и плус далеку ми беше, па морав да идам со автобус. Но многу обожавам да играм хип-хоп и ако би имало и сега пак би се запишала некаде што не е толку скапо и да ми биде поблиску. :)
     
  15. Jana-fana

    Jana-fana Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Знам дека има но незнам каде и како се викаат местата каде има часови по хип хоп во Скопје.Ве молам кажете :)
     
  16. trendafil1

    trendafil1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    20
  17. Jana-fana

    Jana-fana Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Дали има подобро dance studio од Брејк а лег?

    Дали има подобро студио од Брејк а лег и дали има студио само во Три Бисери?А да и дали има место каде држат часови по хип хоп во близина на центар,така центар.Ако знаете ве молам кежете ми :$
     
  18. The.girl.in.pink

    The.girl.in.pink Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    13
    Има и Ребис-се наоѓа во Центар.
     
  19. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
  20. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    според мене ако си решена да одиш на хип -хоп часови само во брејк а лег мислам дека се најдобри имам таму неколку другари што одат со години и се презадоволни