1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хип-хоп стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од blueeparadise, 16 август 2011.

  1. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа музиката па ни стилот -хип-хоп-.
    Немам ни едно вакво парче во плакарот.
    Кој си го има стилот,нека си го носи.Многу е важно да знаеш да го носиш,а не да се облакаш така затоа што сите го прават тоа,на пример. :!:
     
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Леееле, колку само работи се смениле по отварањето на оваа тема! :lol: Мислам на мојот стил.
    Бев во некој фазон кога бев очајна и депре ради некои ствари, по цели денови го слушав Еминем затворена во соба, се пронаоѓав во неговите песни.. :) Па ме зафати и треска вака да се облекувам и убаво ми викаа некои дека така ја криеме нашата женственост, каква е таа жена облечена во преголема маица, и војнички панталони?!
    Ама јас со главата во ѕид, си купував вакви парчиња од Ејсид Веар, имав фармерки кои ми беа омилени (уште ми се убави де онака) ама веќе немам со што да ги носам, зашто купив други работи кои не се совпаѓаат со тој стил. Иако ми фалат некако тие времиња, кога интензивно го слушав Еминем и имав бубачки во главата, сепак сега не би сакала да се облекувам вака, повеќе сум ориентирана на винтиџ стилот, женствениот, со доза на рок елементи.
    A уште сум почитувач на хип-хоп музиката, особено на Eминем, и го поштувам секој што го фура стилов (посебно машките) ,и ако видам девојка со умесна комбинација ќе ми се допадне, ама јас веќе не се пронаоѓам во овој стил. :)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  3. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Ауу многу глупо ми е ова според мене. Ме фаќа смеа кога ке видам некој ваков,а посебно женско, мислам стварно нема смисла па кај живејме бе ние знаете ? :^) Не сум се облекувала вака ниту планирам.
     
  4. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Се сложувам.
    И мене искрено,не ми се допаѓа стилов.
     
  5. littlecandy1

    littlecandy1 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Па секој си има свој стил и свое мислење но мене искрено не ми се допаѓаат Хип-Хоп музиката и Хип-Хоп Стилот
     
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • hhiipp.png
      hhiipp.png
      Големина на фајлот:
      654,8 KB
      Прегледи:
      64
    • hhoopp.png
      hhoopp.png
      Големина на фајлот:
      559,4 KB
      Прегледи:
      64
    • hip.png
      hip.png
      Големина на фајлот:
      618,3 KB
      Прегледи:
      64
    • hop.png
      hop.png
      Големина на фајлот:
      686,9 KB
      Прегледи:
      64
  7. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Јас сум голем фан на хип-хоп стилот. Иако ретко се облекувам така, ама многу ми е убаво особено машко кога го видам облечено во тој стил :inlove: