Хип-хоп стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од blueeparadise, 16 август 2011.

 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа музиката па ни стилот -хип-хоп-.
  Немам ни едно вакво парче во плакарот.
  Кој си го има стилот,нека си го носи.Многу е важно да знаеш да го носиш,а не да се облакаш така затоа што сите го прават тоа,на пример. :!:
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.042
  Допаѓања:
  5.363
  Леееле, колку само работи се смениле по отварањето на оваа тема! :lol: Мислам на мојот стил.
  Бев во некој фазон кога бев очајна и депре ради некои ствари, по цели денови го слушав Еминем затворена во соба, се пронаоѓав во неговите песни.. :) Па ме зафати и треска вака да се облекувам и убаво ми викаа некои дека така ја криеме нашата женственост, каква е таа жена облечена во преголема маица, и војнички панталони?!
  Ама јас со главата во ѕид, си купував вакви парчиња од Ејсид Веар, имав фармерки кои ми беа омилени (уште ми се убави де онака) ама веќе немам со што да ги носам, зашто купив други работи кои не се совпаѓаат со тој стил. Иако ми фалат некако тие времиња, кога интензивно го слушав Еминем и имав бубачки во главата, сепак сега не би сакала да се облекувам вака, повеќе сум ориентирана на винтиџ стилот, женствениот, со доза на рок елементи.
  A уште сум почитувач на хип-хоп музиката, особено на Eминем, и го поштувам секој што го фура стилов (посебно машките) ,и ако видам девојка со умесна комбинација ќе ми се допадне, ама јас веќе не се пронаоѓам во овој стил. :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  268
  Ауу многу глупо ми е ова според мене. Ме фаќа смеа кога ке видам некој ваков,а посебно женско, мислам стварно нема смисла па кај живејме бе ние знаете ? :^) Не сум се облекувала вака ниту планирам.
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Се сложувам.
  И мене искрено,не ми се допаѓа стилов.
   
 5. littlecandy1

  littlecandy1 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Па секој си има свој стил и свое мислење но мене искрено не ми се допаѓаат Хип-Хоп музиката и Хип-Хоп Стилот
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  5.401
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • hhiipp.png
   hhiipp.png
   Големина на фајлот:
   654,8 KB
   Прегледи:
   64
  • hhoopp.png
   hhoopp.png
   Големина на фајлот:
   559,4 KB
   Прегледи:
   64
  • hip.png
   hip.png
   Големина на фајлот:
   618,3 KB
   Прегледи:
   64
  • hop.png
   hop.png
   Големина на фајлот:
   686,9 KB
   Прегледи:
   64
 7. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Јас сум голем фан на хип-хоп стилот. Иако ретко се облекувам така, ама многу ми е убаво особено машко кога го видам облечено во тој стил :inlove: