Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  I jas septium izvadiv i jas laparskopija i dva pati histeroskopija
   
 2. sandra.s.t.

  sandra.s.t. Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae najnova cena vo sistina za histeroskopija za subseptum na matka? Znam deka zaedno histero laparo bea 120 000 a samo histero okolu 60 000.Sega se javiv vo sistina vikaat histero 120 000??? Da ne se greska nekoja,ne e mozno...
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  3.644
  Пол:
  Женски
  Дали е некој информиран колку хистероскопии најмногу е дозволено да се прави?
  Мислам, дозволено ли е да се прават повеке од три хистероскопии?
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Jas dve praviv mila utre imam kontorla da vidam sto ke mi kazat a prethodno edna laparskopija..a pravese ti? Za sto gi pravese?

  Jas pravev re medika za sistina neznam kolku e
   
  Последна измена од модератор: 20 септември 2019
 5. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  2.486
  :|
  Среда ќе правам 4 та ,па ваљда е дозволено..

  Една моја пријателка минатиов месец отстрануваше септум во Борн плати 22 000, прашај и таму зошто баш во Систина?
   
  Последна измена од модератор: 22 септември 2019
  На S.12.G, sandra.s.t. и eta им се допаѓа ова.
 6. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  3.644
  Пол:
  Женски
  И јас имам три веке направено, докторот ми рече дека не е препорачливо по четврти пат со камера и придружната апаратура да се влегува во матката, па затоа прашувам.
  Но кога си имам проблем препорачливо, не препорачливо, мора да правам
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  A od sto se pravese?

  Hm so lesno a za sto pravis histeroskopija?
   
  Последна измена од модератор: 22 септември 2019
 8. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Девојки денес ми е осма ден од менз.а треба да правам лапаро и хистеро во Чаир ми рекоа дека ке ми се јават денес се јавив и ми рекоа дека ме планираат за наредната недела оваа недела бил направен планот не е малку касно др недела? Ваше мислење..?
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 9. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Jas mislam kasno e do naredna nedela jas dve praviv ednata na 7 drugata na 8 mi..mi bese
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Дали ти рекоа да пиеш нешто?
   
 11. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Не не ми рекоа ништо ке полудам леле знам минатиот месец ми беше некаде 14ден од менз и ми рекоа сега касно е др месец сега незз што да правам дали да му се јавам на докторот
   
 12. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Јави се прашај го дали да пиеш Микрогинон.
   
 13. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Само што му се јавив му реков не е касно ми рече не немај гајле има потреба да пијам нешто рече уживај..
   
 14. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Е, па тогаш уживај :)
  Опушти се сега, не се нервирај, ќе помине брзо времето и ќе си завршиш работа.
   
 15. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Од тоа "немај гајле" и "уживај "на дното сме со здравството.Мила ако имаш финансии не губи време на државно.Срамота жити докторите,море ќотекот им е заслужен иако не го одобрувам во никој случај.Ова биле доктори жими ашимов-извини мила се изнервирав.Ти посакувам успех
   
  На S.12.G и Luni им се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.506
  Пол:
  Женски
  15та ден од циклус правев јас. Знаат до колку најдоцна може, не се секирај (fingers)
   
  На Stressed Out и Luni им се допаѓа ова.
 17. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Леле фала ми значи бар некој позитивно да ми пише пошто почна страв да ме облива веке...
   
  На Stressed Out и Sesil им се допаѓа ова.
 18. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Илиевски ќе ти прави?
   
 19. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Да Зоран Илиевски
   
 20. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Нема некоја што се пожалила од него, што сум читала низ форумов, одличен доктор и си ја знае работата. Не се секирај, во добри раце си :hug:
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.