Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Девојки во мојот случај ми правеа од 8-10 ден зошто на 14 ден имав овулација.Е ваљда до организам е.А тоа дека си ја знаат работата,не би коментирала.
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Фала на подршката Оли, да докторот е од добар предобар три пати одев на преглед кај него толку фино се понаша и се гледа дека си ја разбира работата но само ми беше чудно минатиот месец кога ги однесов анализите на анастезиолог таму сестрата ми рече ее да си била два три дена порано ке си завршеше работа овој месец а тогаш ми беше 15 ден ама ајде како и дае вербата во докторот пред се треба са ја имаме...
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Точно и јас знам така дека е и затоа прашав овде и му се јавив на докторот да прашам дека касно ми иде тоа но ајде тоа е што е да му верувам пред се го сметаме за добар доктор па ке видеме..
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.506
  Пол:
  Женски
  Тој месец контрацептиви не ти дадоа да пиеш?
   
 5. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  2.887
  Пол:
  Женски
  Мартка,не мора на секое да потенцираш и да генерализираш за докторите како се неспособни,сите овде минуваме низ некакви процедури и интервенции и имаме и добри и лоши искуства.
   
  На LivingGlam и Luni им се допаѓа ова.
 6. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Не мила не ми дадоа.Сигурно е до организмот.Секое добро
   
 7. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Мила не се лути.Јас сите доктори ги поминав,5 години се борев со имунолошки проблем и да верувај дека има НЕСПОСОБНИ доктори,кај кој губиме време доверувајќи им се и имаме доверба во нив.Почитувајќи ја вашата мака не би ги именувала докторите.Ти посакувам успех
   
  На S.12.G, eta и Stressed Out им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.506
  Пол:
  Женски
  Не знам како е практиката во Чаир ама на ГАК од коа ќе добиеш циклус, на 3ти ден почнуваш со Микрогинон, ги известуваш нив и за неколку дена те викаат за интервенција. А тоа што го спомнуваш за организмот не знам што има врска во случајов коа сите имаме овулација (нормално, има ановулаторни циклуси ама исклучок се) и контрацептивите, ко што мене ми објасна докторот, се баш за да се одморат јајниците, да нема овулација и да може убаво да се види проблемот.
  Докторите не е на одмет да ги именуваш, да знаеме во иднина кај кого да не одиме. :)
   
  На S.12.G, Luni, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Мила моето искуство е долго и не сакам да ве разочарам и да предизвикам и повредам,и тоа искуство од државна клиника не би го коментирала,сите знаеме во која состојба е.Но се надевам и посакувам да поминете подобро од мене.А тоа за организмот,ете кај мене не требаше терапија и во мојот случај не се прави оваа интервенција после 10 ден.Толку од мене и ви посакувам успех(fingers).
   
  На S.12.G, 0ли и Luni им се допаѓа ова.
 10. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Мила сега ми се јави докторот ми рече да пијам Микрогинон од денес е мислел дали да ми дади или не и во недела да одам во понеделник операција значи се мислел
   
 11. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Ете, подобро ќе е со Микрогинон, добро е што ти се јавил. Ајде сега смирено и со лесно да помине сè, брзо ќе се опоравиш :hug:
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  2.887
  Пол:
  Женски
  Мене Илиевски не ми даде никаква терапија па операцијата помина супер,не паничи воопшто,смирено и опуштено само,во добри раце си.
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Јас те сватив на најдобар начин спрема твоето искуство нормално овде сите си го кажуваме искуството и со тоа искуство си даваме подршка дајбоже кај сите да е се најдобро :hug:
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Фала мила во понеделник како ке си дојдам во нормала ке ве известам како сум поминала те:hug: гушкам
   
  На S.12.G и 0ли им се допаѓа ова.
 15. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Za sto ke pravis histeroskopija?
   
 16. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Офф па ми рекоа дека сум имала малку помала матка и поради операција од слепо црево на десната страна ми избегала и плус изгледа ке има затварање на едниот канал поради последица од слепото црево сметаат дека има инфекција ми рече докторот ке има работа со мене така даоставам на господ и докторот
   
  На S.12.G, Maya12 и eta им се допаѓа ова.
 17. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  Немој да се сеќираш мила,се ќе излезе мила и кај мене имаше работа ама битно да се отстрани за да не прави понатаму проблеми па со господ напред ќе се радуваме ♥️
   
  На S.12.G и Luni им се допаѓа ова.
 18. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Ne se sekiraj ..i jad laparoskopija i hestero praviv i posle pak uste edna histeroskopija..so lesno poz
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Девојчиња Трајковски ми прапорача хситеро и лапароскопија. Малку си поплакав зашто ми беше криво што порано не го направив тоа. Но тогаш мислев да му верувам на претходниот доктор. Дали некој знае колку време по ваквите интервенции треба да помине пред да се обидуваме со иуи?
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  2.887
  Пол:
  Женски
  2 до 3 месеци максимум