Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Do 3 meseci
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Офф да си најдам занимација значи...да не мислам на тоа следниве 4 месеци (ќе ми треба месец дена да дојам на ред за интервенцијата).
   
  На S.12.G и Stressed Out им се допаѓа ова.
 3. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  Каде ќе правиш?
   
 4. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Па мислам на ГАК да правам имам другарка таму може и ќе ме вметнат брзо и да ми обрнат внимание. Како и да е овој циклус више ми отиде. Тоа ќе треба некаде на 8ми ден претпоставувам.
   
  На S.12.G и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 5. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Sto porano podobro..jas zavrsiv si laparskopija i dve histeroskopi..posledno bev na kontrola na 20 ovaj mesec..i mi kaza moze za bremenost i jas pocnav so porcedurata ama ne misliv za ovaj mesec sega se cudam ne dobiv na 29 ni na prvi.?mozno e pret dobivajne? Neznam kaj da se obratam..a ne osekam nisto ni za bremenost ni za dobivajne a ne mi kasnea nikogas ?
   
 6. M.S.30

  M.S.30 Нов член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво. Треба да правам оперативна хистероскопија во Чаир кај доктор Иливески. Претходно правев во ремедика и ме пуштија истиот ден. На форумот читам дека се лежи во болница 3 дена, ве молам за информација ако некој има искуство во Чаир.
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  74.408
  Не би требало 3 дена да останеш.
  Јас со киретажа бев па одма ме пуштија.
  Две хистероскопии имав во ремедика исто одма ме пуштаа.
   
  На S.12.G и M.S.30 им се допаѓа ова.
 8. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  За хистероскопија одма пуштаат, за лапароскопија се лежи 3 дена.
   
  Последна измена: 9 октомври 2019
  На M.S.30 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Za laparoskopija sedis edna vecer za histeroskopija odma te pustat po zavatot
   
 10. Addicted❤️

  Addicted❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, treba na kraj ne mesecot da napram histeroskopija no doktorot mi dade da pijan Danazol no so toa ime ne mozam da hi najdam ni u Turcija, ni Grcija ni Bugarija ni Srbija dali moze da mi kazete od kade gi zemavte
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 11. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  A za sto ke pravis? Jas pravev dve pa tie ne gi zemav? Nisto ne zemav osven cikloprignoza posle histeroskopija?
   
 12. Addicted❤️

  Addicted❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Imam septum na matka pa mi rekoa da gi zemam apcinjata
  Za procistuvanje na matkata se
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 13. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  I jas isto imav septium ama jas pravev laparskopija i dve histeroskopi..so lesno
   
 14. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  5.589
  Da go prasasdoktorot sto ti gi prepisal ... i da vidis vo aptekata vo sistina tamu obicno ima skoro se
   
 15. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.545
  Допаѓања:
  23.629
  Девојки добив менструација (прва) после хистероскопијата ама некако многу е оскудна.
  Буквално како за адет :)
  Три дена веќе само секојдневни влошки користам а и при крај е.
  Можно е од контрацептивите што ги земав еден месец?
  Ми дојде една недела одкако ги завршив апчињата.

  На контрола сум за 10 дена (тогаш имаше слободен термин).
   
 16. Gocim

  Gocim Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Колку чини хистероскопија со интервенција за преграда во Систина некој да има правено скоро? Благодарам и поздрав..
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.587
  Пол:
  Женски
  Можно е од контрацептивните. И мене ми беше така првиот месец по интервенцијата
   
  На Monella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. S.12.G

  S.12.G Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Za sistina neznam za re medika mozam da ti kazam jas tamu praevev skoro sega
   
 19. Lavica 344

  Lavica 344 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj pravev histeroskopija vo sistina i kolku cini
   
 20. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  2.941
  Пол:
  Женски
  Околу 50.000 е мислам одприлика. Најубаво јави се и прашај. Ремедика е мислам нешто поевтино.