Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Крвната слика ми беше нова, но немало не знам што и ми дадоа упат подетална да ми се направи.
  Бараат крвна група, мислам дека мора.
  А каде ќе правиш? На државно или на приватно?

  Едит. Мене па рендген не ми бараа, а правев и дијагностичка лапаро и оперативна хистеро.
   
 2. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  Кај правеше Оли ти? Можда само по државниве бараат...
   
 3. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  На ГАК. :)
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  :) Мене во Чаир ми побараа,анестезиологот детално ги гледаше снимките...
  @princess5 најдобро прашај си го докторот :)
   
  На princess5 и 0ли им се допаѓа ова.
 5. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  И јас на Гак ќе правам но остана само дијагностичка а ако има нешто да се отстрани и сабајле треба да одам да видам докторов за кога ќе закаже па незнам што се да носам ...некако сега ме фака некоја "паника" што како и сл
   
 6. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Носи сè што имаш проверено, а тоа што немаш и им е потребно пред хистероскопијата, ќе ти дадат упат и ќе те испратат да испиташ.
  Нормално е да те фаќа паника, но нема потреба, ќе помине. За убаво го правиш ова :nod:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Фала ти Оли на советите и подршката..да едвај чекав да дојде "вештерката" и сега кога дојде ме фати ова чуство но ќе дојде и што се мора се мора... најдобрп да носам и од кај др јани мислењето по интервенцијата да примам клексани 7дена бидекли димерите беа 899 во декември кога проверував... Ма се ќе земам оа како што ќе кажат
   
 8. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Обавезно носи го тоа од Јани, да знаат да те боцкаат.
  Јас пред да одам бев многу опуштена, среќна што побрзо да помине. Маж се секираше и преисплашен беше, а јас со смеење отидов и супер си поминав. Само чекав да помине и во ум ми беше зошто го правам тоа.
  Ќе помине...
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  @
  Оли утре одам на анестезиолог а и ќе носам од трансфузиологија крвна група... но ме интересираше оргинакот или копија може или на крај на постапката го вракаат листот со крвна група? А и нус појави од микрогинонот имаше? Го почнав и него... па со господ напред ќе видиме кога ќе ми ја прават интервенцијата...
   
 10. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Оригинал носиш, па ќе ти го вратат кога ќе те пуштат од болница.
  Па мислам дека имав нешто нус-појави, но не се замарав многу, едвај чекав да дојде денот и да ми помине. Ајде со лесно, не се секирај, ќе бидеш океј :nod:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Јас сум така така Едвај чекам но и малку ми фуфка...
   
 12. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  Ич нека не ти фуфка,ич не е страшно,на заболекар ми било понапорно :)
  Relax и со лесно
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Благодарам...завршив со анестезоплогот и од чонеделник да чекам повик ден пред интервенцијата ќе се јават.... ваљда нема да ме заборават :D
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 14. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Сируп ти дадоа?
  Ќе ти се јават, нема да те заборават, на список си им сигурно штом си поминала анестезиолог. Пиј си Микрогинон и чекај ги.
   
 15. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Бидејки самп дијагностичка е ми рекоа сируп не само кога ќе се јават сок од јаболко и чај пред да одам...денес поминав ... а микрогинонот го продолжив (иако денес задоцнив 2часа со него но ќе го пијам
   
 16. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Стави си аларм и нема заборавање :)
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Дефинитивно.... јас додека се вратам од гак требаше да пијам но ги изумив па среќа 2часа само каснев сега ќе продолжам ко денес вајда така е најдобро... инаку за сирупот ми рекоа не бидејки ќе одам и истиот ден ќе ме пуштат...
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lavica 344

  Lavica 344 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  За хистероскопија не дават сируп јас правев кај док Калчовски ке ви се јави сестра Блага веке си била на анастезиолог каде и дае од понеделник треба да ви се јават
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  6.239
  Да да ми реече дека нема да пијам сируп само чај и сок пд јаболко до 22ч самп течности... е сега не ја разбрав дали ќе смеам да јадам додека се јават или до 20ч но кога ќе се јават ќе препрашам... бидејки анестезиолпгпт тече по 20ч ништо а по 22 ни вода а таа сестрата рече откако ќе се јавиме... Ти се сеќаваш како ти беше? И што носеше со себе освен влошки папучи и сл ?
   
 20. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Денес правев хистероскопија кај Др.Димитров во РеМедика. Секоја пофалба за целиот тим, посебно за докторот! Презадоволна сум, и воопшто не беше страшно, џабе си се испотресов предхоно.
   
  На tina2018, S.12.G и princess5 им се допаѓа ова.