Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Со лесно... и благодарам за она дека не било страшно... ко што јас сум сега пред хистеро... на кој ден од циклус ти се правеше интервенцијата?
   
 2. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  2.336
  Принцезо 4 хистероскопии имам правено,ништо страшно ништо не осеќаш ,се будиш ,лежиш малку и те пуштаат . Се прави околу 7,8,9 ти ден од циклус,каде ќе правиш?
   
  На eta и princess5 им се допаѓа ова.
 3. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Правев на 7ми ден од циклус, не пиев микрогинон. И скроз те разборам за стравот, ама верувај е безпотребен. Многу брзо ќе помине, ќе видиш. Со лес ☺️
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Ќе правам на Гак ,требаше оваа недела да ми ѕвонат но веројатно не би заборавиле нели ? Бев на анестезиолог во петокот и рекоа од понеделник ќе ти се јавиме денес ми е 9ден :)(facepalm)
   
 5. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.561
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  Важно пиј си Микрогинон. Ако те ставиле на список, мислам дека не би те заборавиле.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Го пијам,ме ставија Баш во петокот кога брв на анестезиолог после тоа знам сестрата рече ааа уште крвариш неможе утре( мислејки за сабота а незнаев дека и сабота прават) од понеделник ќе ти се јавиме за да пиеш сок и вода и утредента во 7.00 таму да сум но еве уште нема никој па си помислив да не ме заборавиле или потоа биде касно ? ]:)
   
 7. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.561
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  Сè додека пиеш Микрогинон, нема гајле, нема да се задебелува ендометриумот.
  Јас би им се источкала таму следната недела да прашам дали ме заборавиле :D Ама тоа јас, не значи дека така треба :)
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  И јас би... само што го пишивав одговорот се јавија... утре е денот
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.561
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  Ете :clap:
  Ајде со лесно да помине, ќе те чекам да пишеш што направи.
  Без гајле, ќе биде добро :nod:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Ти благодарам Оли... обавезно ќе пишам нека помине ова па да почнам и со ваучерот... (имам малку трема пред ова ме фаќаат мисли но дочекав па нека помине и ова)
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  2.336
  Ајде со лесно,не му ја мисли многу одма се ќе се заврши и нареден циклус,бебче...
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Дај боже Аминнн...
  Ти благодарам
   
 13. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Со лес, и храбро! Ништо не е страшно, потешко е чекањето, верувај :inlove:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  А дали некоја предходно имала проблем со забременување, па после хистероскопска интервенција забременила? Јас отстранував мал субсептум, но досега не сум останала бремена (не колку што знам) :D докторот вика се зголемувале шансите, искуства?
   
 15. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  2.336
  Два пати останав одма нареден циклус по хистероскопија ама со инф.дане имате некој друг проблем имате направено друго испитување?
   
 16. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  немаме никаков друг проблем, спермограм одличен, каналите проодни и редовна овулација.
   
 17. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  2.336
  Ендометриум?
   
 18. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  добар, и хормоните супер... според докторот единствена причина била тоа....
   
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  3.272
  Помина и мојата хистероскопја денес...буквално ништо страшно... малку имам крварење да продолжам со микрогинонот и јас поради димерите 1недела ќе сум и со клексани...
   
  На Anetaoh и 0ли им се допаѓа ова.
 20. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Супер, ете помина :) какви напатствија ти дадоа за понатаму?