Хистероскопија

Дискусија во 'Бременост' започната од nilanani, 13 октомври 2011.

 1. Сабијаа

  Сабијаа Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Фала <3 <3
   
 2. Сабијаа

  Сабијаа Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Фала:l:
   
 3. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Таму прават само хистероскопија или и лапароскопија? Да не знаеш колку од прилика чинат и двете(ако се прави лапаро)? Чисто онака да си имам информација. :)
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anetaoh

  Anetaoh Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  2.487
  За лапароскопија не сум сигурна,а хистеро прават ...најдобро е да се јавиш и да прашаш
   
 5. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. :)
   
 6. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Здр, дали знаете кога ќе отвори Чаир амбулантата за прегледи за хистероскопија?
   
 7. MED girl

  MED girl Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki , nova sum na forumot i bi sakala pomos ako nekoj se nasol vo slicna situacija :) Vo mart pravev histeroskopija ( vo odnos na intervencijata za site shto treba da pravat voopsto ne e strasno ili komplicirano ) , pa ja piev odredenata terapija , dobiv ciklus , pa bev na pregled i se mi kazaa deka e zazdraveno i e super i nemam potreba da prodolzuvam nikakva terapija.No ona shto me buni e shto sega ovoj ciklus mi kasni vejke 6 dena ! ( da napomemam deka ne se raboti za bremenost zosto pravev test i e negativen ) Dali imala nekoja slicno iskustvo ?
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  23.654
  Јас имав исто искуство.
  Ми задоцни многу после интервентов, прашував и овде ми рекоа дека е од терапијата, бев закажала повторно преглед кај гинеколол но кога требаше да одам добив, околу 37, 38-от ден.
  (Обично добивам на 28 дена) почекај и ти уште малку да не случајно се пореметиле хормониве, ако нема промени оди на преглед.
   
 9. MED girl

  MED girl Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу, и јас обично добивам на 28/29 дена и никогаш не ми доцнела . Сигурно додека да се стабилизира организмот бара време . После од како ти доцнеше следниот циклус ти се регулира ?
   
 10. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  23.654
  Да, ми се регулира.
  Јас правев во септември минатата година, во јануари имав позитивен тест, сега галам меше.

  Ти посакувам среќа и тебе.
   
  На tina2018, parisian chic и CareTee им се допаѓа ова.
 11. MED girl

  MED girl Нов член

  Се зачлени на:
  24 април 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Леле баш мие мило и многу ме израдуваа !!! Господ да ве чува и тебе и бебуш лесна бременост ! Ти посакувам се најубаво ! И ти благодарам уште еднаш ❤️❤️❤️
   
  На Monella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Девојки да не знаете од кога ќе почнат во Чаир со интервенции?
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. brm_brm

  brm_brm Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2016
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  862
  И мене ме интересира за хистероскопија за во чаир дали се почнати?!
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Јас се јавив пред 3 дена, ми рекоа дека не се почнати, и дека ќе се јават на сите кога ќе почнат со интервенции (мене не ми се верува дека би се јавиле на сите)
   
  На brm_brm и tina2018 им се допаѓа ова.
 15. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Имаш упат? Дека јас немам, и не знам кога ќе ги пуштат.
   
 16. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Јас требаше да се јавам кога ќе добијам за да ме стават на листа. Друго се поминав. Бев и кај доктор и кај анестезиолог. Ти немаш воопшто почнато?
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Немам. Охоо тоа процедура било. Јас отидов, ама не го најдов докторот. Сигурно ќе ти се јават чим така.
   
 18. parisian chic

  parisian chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Јас два пати бев. Првиот пат со упат до докторот, тој ми рече што треба да испитам, па потоа бев без упат, со сите испитувања, ми земаа крв и потоа кај анестезиолог. И кога требаше да се јавам почна ова со вирусот и се така остана. Да се надеваме дека ќе завршиме што поскоро.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Фала ти, се надевам и јас, се изначекав. Поз
   
  На parisian chic му/ѝ се допаѓа ова.
 20. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.748
  Допаѓања:
  74.421
  И мене ми доцнеше тогаш. Мислам пиев апчиња за са добијам,секако консултирај се со гинекологот.