1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хитлер

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од N1ky, 8 јули 2012.

  1. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Тρебало човеκот да поживее уште неκоја година, доста ρабота ќе имал, гледајκи до κаде стигна светов и човештвото !
     
    На veren, Marick14 и Rama им се допаѓа ова.
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Го мразам Хитлер :@:@
     
  3. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека Хитлер бил легендаааа човек, но никако не го поддржувам во она што го направил, меѓутоа размислете од друг аспект... гледате ли сега што ни прават Zionist-ите т.е. евреите т.е. Израелците. Низ цел свет заедно со американците прават дар мар и проблеми и немири. Има некои теории на заговор дека холокаустот бил само една голема пропаганда и не бил толку колку што е претставен посебно не тоа дека Хитлер ги требел евреите во гасна комора или дека правел сапун од нив. Ех да имаше интернет во тоа време па да видиме како навистина било.

    Хитлер имал некоја своја визија само што не успеал да ја претстави на мирољубив начин. Не знам што толку имал против евреите но дефинитивно имал силна причина да им го прави тоа што им го правел. Оправдувам “геноцид“ врз злото и кучињата на оваа земја од типот на ИСИС, Ал Каеда и такви слични но не смеат да страдаат невини цивили во милионски размери.

    Било како било Хитлер ќе остане запаметен засекогаш. Луд и легендарен човек според мене. :D Да не го направил тоа којзнае каде би била сега Европа, гарант уништена и обезвреднета.

    Гледате ли како се прават очајнички обиди на некои велесили да ја кутнат и уништат Европа на сила со тоа што намерно предизвикуваат бран на мигранти и сакаат да ја исламизираат и дестабилизираат Европа и економски да ја срушат. :swear: Размислите на кого му оди во прилог овакво сценарио.

    Потребен ни е нов Хитлер но кој ќе игра паметно и политички ќе ги разбива противниците. Премногу попуштаме и како држава (Македонија) и како континент (Европа). Врати се Хитлер ни треба твојата интелигенција, ќе ја искористиме позитивно овојпат. :)
     
    На Istata od vcera, Kohlensäure, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Хитлер е еден од луѓето на кои им се дивам. Ако беше жив, сигурно ќе му побарав автограм.
    Треба некој во Македонија како Хитлер да се роди и да го испотребе дивото племе.
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Oзбилно ова?
     
    На Istata od vcera, Victorian, mssuniquee и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Уште не сум размислил.
     
    На Istata od vcera и anakonda88 им се допаѓа ова.
  8. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Хитлер бил човек со јака интелегенција и нарушена психа. Па нели тенка е границата помеѓу лудилото и генијалноста. Колку што јас знам се започнало со кризата во Сад која се проширила и во европските држави. Додека во Сад кризата се решила со тоа што биле градени железници а со тоа се отварале и нови работни места и сл. Сад полека се извлекол од кризата. Но во Германија пак тоа се решило на друг начин, Хитлер кој бил канцелар и влијателен човек успеал да ги убеде германците во својата теорија и да си постави цврсто тло. Во тоа време евреите биле најбогати луѓе, повеќе бизнисмени, сопственици на големи фирми, банкари биле евреи, па спасот и парите лежеле во истребувањето на евреите.
     
    На anakonda88 и sugarlips им се допаѓа ова.
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас па ич не се сложувам со тебе дека Хитлер имал нарушена психа.

    Ако некој има нарушена психа е Зоран Заев, Доналд Трамп, Џорџ Сорос и слични. Не го кажувам ова од политични аспект.
    Не од што ги читам на медиуми и ги гледам на тв.
    Луѓето стварно се такви. Толку се луди и психички нарушени, што и кога спијат - лудуваат.

    А луѓе како Ердоган, Путин, Меркел, ХИТЛЕР, Сталин, јас им се воодушевувам.
     
    На Istata od vcera, Kohlensäure и sugarlips им се допаѓа ова.
  10. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Не сум запознаена со психата на Заев и Грујо пошо не се мешам во политика барем сега за сега ама знам дека уште не се изнесени информации за нив дека они се одговорни за смрта на над еден милион луѓе. За разлика од Хитлер а тука е и Сталин ипак тоа си е твое мислење неможам ништо тука јас.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А Обама и Клинтон како да ги наречеме?
    За смртта на 100 милиони луѓе во светот.

    Или и за ова не се мешаш????
     
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Хитлер ми е еден од омилените ликови низ историјата, имам гледано многу документарци и книги прочитано. Практично не постои разграничување на прва и втора св.војна, всушност тоа е една војна затоа што тензиите и препукувањата биле присутни и по прва св. Војна, измеѓу тој период народот не живеел во целосен мир, само се чекало кој прв ќе нападне. Како една од причините за напад на Хитлер кон Полска е лошата состојба на германците во пруската област. Иначе Хитлер по тешкиот пораз на разрушената Германија од прва с.в. успеа да ја издигне во најмоќна земја (за поразот од прва св.војна ги обвинува евреите зошто не се бореле и не придонеле за Германија а уживале премногу права и самиот бил сведок каде и добил награда за добар војник) Додека бил на власт ја изградил инфраструктурата на Германија, успеал да вработи 6милиони луѓе, вовел реформи во образованието-децата да не ги оптоваруваат со години туку да ја учат суштината, повеќе физичко за да прераснат во здрави деца. Неговите говори се моќни каде предизвикувал емоции и воодушевување кај публиката. Разликата е што Хитлер за својот народ се борел, а Сталин ги убивал
     
    На Istata od vcera, Morena.Roxy.Lina, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Hitler chuvstvuvashe odgovornost i privrzanost kon germanskiot narod, pottiknat od toa sozdade drzhava na cvrsti temeli koja i katastrofalniot voen poraz potoa ne ja sobori na kolena.
    Stalin ne beshe Rusin, tuku Gruziec. Vo Sovetskiot sojuz prisuten e multietnichki princip (istoto otprilika vazhi i za carska Rusija i za deneshnata Ruska federacija). Faktor shto ja pravi taa zemja poporozna vo odredeni periodi.
     
    Последна измена: 9 април 2016
    На theowndemon, sugarlips и elimkd им се допаѓа ова.
  14. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Проблемот е шо тука се лафе за Хитлер а не за Обама и Клинтон за нив во некоја друга тема би можело да се дискутира сега не се важни.
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Душо, Хитлер не бил лош човек. Американците ти ја продале причата. ;)]:)
    Тој бил интелигентен, моќен и психички стабилен.

    А незнам зошто на скоро повеќето кога ќе им се спомене Хитлер, мислат на лошо нешто. (facepalm)(facepalm)
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па како да не мислиме на лошо, кога сакаше да создаде само една раса и уби невини луѓе :)
     
  17. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А тогаш што да речеме за другите што убиваат денес невини луѓе во Сирија, Франција, Белгија и тн?
    Денешните лидери прават многу поголемо зло отколку тоа на Хитлер.
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Надвор од темата извенете. @pupi.girl Да се надоврзам за обидите за исламизација, ние сме биле неверници а исламот да завладее во Европа тоа е денешницата, така да невини луѓе посекако гинат
     
  19. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    И Ким Јонг Ун :!:

    Јас имам многу читано за Хитлер,за Холокаустот,имам и книги со слики за истребувањето(морбидни се за гледање) :| Лесно е да се убедат луѓе за да се направи некое злосторство,тешко е за добри дела.:)
     
    На theowndemon, elimkd и Marick14 им се допаѓа ова.
  20. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    На прашањето зошто не е женет одговарал: " Јас сум женет со Германија"
     
    На Nn123, Istata od vcera и sugarlips им се допаѓа ова.