1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хитлер

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од N1ky, 8 јули 2012.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Имал жена.
     
  2. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    @Marick14
    Добро имал жена.... Пред да се самоубие:)
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    @elimkd па да де. Ти рече ко ич да немал. Па како се издржува тоа без жена. :D
    Може и после самоубиството имал некоја швалерка од Аргентина, зошто нели кажуваат дека лажно самоубиство имал и дека избегал од подземен тунел. И после заминал за Аргентина.
    Таму кога го виделе тие со гзовите, одма му се впуштиле во прегратки. :P :D
     
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    @Marick14
    Ги имам гледано и тие серијали, не ми се некако за верување.
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lefk

    Lefk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    130
    Обама, Клинтон, Меркел и сите останати западни лидери се само куклите кои ја играат преставата а главните батки се над завесите.
     
  6. Lefk

    Lefk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    130
    Хитлер исто рекол дека интернационалниот капитализам и комунизам се еврејска алатка за управување и робување на неевреите (гојим) :D.
     
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кои се тие зад завесите?
    Чим ги спомнуваш, значи и ги знаеш. А сакаме и ние да ги знаеме.
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lefk

    Lefk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    130
    Евреи- зионисти.
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @Marick14 жими сè за тебе и твоево тролање треба посебно смајли/meme да се измисли, уште не постои по нетов нешто шо доволно ми го доловува „убила ме туџа срамота“ моментот кога те читам. (facepalm) (facepalm) (facepalm)

    Колкаво непознавање од историја и немање никаков осет треба да се има за дури и на зафрканција да го оправдуваш човеков?! :headbang:
     
    На 1209, zhap4e, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  10. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Мене просто не ми се верува што прочитав во темава.
     
    На Istata od vcera, zhap4e, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека има тема за Хитлер, од сите баш Хитлер ... одамна беше средношколка бев кога го читав Светски Заговор, почнеш ли додека не ја впиеш таа книга не се остава. Во таа книга опишан е и Хитлер, која требало да биде неговата улога,а што станал всушност. Зш Хитлер, ок бил оратор ама другарче не бил единствен и не слетал како спасител на Германија туку така туку го наместиле да биде лидер, како и многу други пред него и после него. Малава група што го поставува таму откако тој станува икона сфаќа дека тој се врти против нив, почнува Холокаустот баш против Евреите. Човекот не бил психички стабилен, таа моќ му го однела разумот по врага. Чиста нација и испитувањата на Менгеле се доказ за тоа. А да го переме со има и други бетер некако не ми оди. Го изгубил тој човечкиот осет.
     
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Која е таа мала група? Оти теории на заговор има колку да сакаш
     
  13. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Одамна беше ако не ме лаже сеќавањето во времето на Бонапарта, Ротшилдовикои се Евреи и повторно истите за Хитлер, а потоа во Америка се појавува уште една фамилија не можам да се сетам на името.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Сaмo чoвек штo немa искусенo вoјнa мoже дa гo пoддржувa Хитлер. Не верувaм декa нaшите прa-бaби и дедoвци мнoгу би сaкaле пaк дa имa чoвек кaкo Хитлер пaк нa земјaвa.

    Дoбрo знaете ли штo е вoјнa?
    Нaвистинa немaлo вoјнa oдaмнa вo Мaкедoнијa, не верувaм некoј тукa нa фoрумoв дa живеел зa време нa вoјнa, aмa имa книги.
    Јaс дефинитивнo не пoрaснaв вo четириесетите, aмa рaстејќи се изнaчитaв литерaтурa oд времетo нa НOБ. Мислaм декa Вoлшебнoтo Сaмaрче е зaдoлжителнa лектирa, Милoсијa истo тaкa, a и имa предмет истoријa нaшкoлo. Имa и мнoгу пaртизaнски, и oпштo билo кaкви вoени филмoв.
    Вoјнaтa е стрaшнo нештo. Руши семејствa, грaдoви, детствa, млaди живoти. А Хитлер е глaвен лик вo еднa oд нaјстрaшните вoјни вo истoријaтa.
    И не биле сaмo тие 6 милиoни евреи, туку oвaa вoјнa oднелa 60 милиoни жртви. Мнoгу млaди мaжи, рaзделени oд семејствoтo, зaгинaле зa дa јa брaнaт тaткoвинaтa. Кoлку сaмo нaши прaдедoвци прoлеaле крв зa ние сегa удoбнo oд нaшите дoмoви дa си читaме теoрии нa зaгoвoр зa нoв светски пoредoк и зa Хитлер.
    Кoлку децa oстaнaле без детсвo, без дoмoви и кoлку жени oстaнaле зaвиени вo црнo.
    Не знaм зa вaс, aмa јaс не сaкaм вoјнa. И зaтoa мислaм декa не требa дa дoзвoлиме вo чoвештвoтo дa се пoјaви некoј кaкo Хитлер.:)
     
    На Istata od vcera, theowndemon, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  15. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Знае баба ми како и било кога видела другарка и како ја разнесе на пола пред неа.Знае како и било кога бегала тука за и неа да не ја снајде истото..ама ај. Што не ќе прочита човек.
     
    На Istata od vcera и Joi им се допаѓа ова.
  16. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Се сложувам ама тој не бил како секој освојувач претходно, Александар Македонски истото го направил во смисла на освојување ама не бил луд и денес не се памти како таков ни тој ни Бонапарта, Хитлер е некое црнило од човек ако може да се нарече така.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Имаше на Хистори добар документарец за Хитлер.
    Никогаш не се оженил и немал деца. Не дозволувал пред него да се пие алкохол, зошто татко му бил алкохоличар и станувал после пладне, после 12 часот.
     
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Александар македонски живеел пред повеќе од 2.000 години, така да податоците за него се бледи, секој кој тргнал со идеа да го освои светот е луд, границата меѓу лудост и генијалност е тенка.

    После распадот на комунизмот многу работи излегоа на виделина
     
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Celo vreme vo svetot se vodat nekakvi vojni, duri i vo momentov, iako neli nemame Hitler. Vtorata svetska samo beshe posledna vojna vodena na tloto na silnite evropski drzhavi, pa najmnogu se zboruva za nea. A ovde na Balkanov se mnogu posvezhi sekjavanjata na krv, zatoa ne drzhi voda bash se shto kazhuvate.
     
  20. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Тие се најголемите освојувачи во историјата вклучувајќи го и Џингис Кан но, има голема разлика.Можеби и ја немале технологијата па, твоето да држи вода. Така некогаш се бореле за доминација, а денес еве сведоци сме какви се војните.