Хитови за Нова Година

Дискусија во 'Музика' започната од Quuen, 29 декември 2014.

 1. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.598
  Пол:
  Женски
  Mi trebaat nekojj hitovi nekoj jaki pesni za nova godina no mozhe temava da bidi i za najubavi pesni vo 2014 godina

  fala odnapred

  izvinete za latinicava
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Какви песни сакаш да слушаш?
  (Обично,под хитови ги подразбираат сите турбофолк песни на кои комотно 90% од луѓево можат да се испијанат бидејќи претежно тоа се слуша,а има и такви што слушаат стари рок хитови од 80тите,60тите итн.)
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.412
  Допаѓања:
  48.847
  Пол:
  Женски
  Не мораше посебна тема за прашањево, уште помалку не тема со наслов на латиница.
  Инаку, не знам каква музика слушаш. Барај плејлисти на youtube со хитови од 2014та, има готови. :)
   
 4. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.598
  Пол:
  Женски
  paa kakvi biloo vazno da se pesni e da u pravo si obicno za nova godina se slusa turbofolk
   
 5. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Од турбофолк,не знам да ти предложам,има секакви,но јас не ги слушам,едноставно не ми се допаѓа тој тип на музика.Од рок,би ти ги предложила песните од 60тите,70тите и 80тите,тие се најдобри според мене,имаат добра музика и текст,вклопено е ce' како што треба,и според мене најважното-имаат емоција. Би ти ги предложила Scorpions,Whitesnake,Deep Purple,a повеќе песни види си овде: http://forum.femina.mk/threads/Песни-од-70-80-90.19876/
  Поп песни,за размрдување се овие што најчесто ги даваат преку лето,лани ја откапаа онаа Blured lines од Robin Thicke,исто и онаа waves итн.Интересни песни има и од Шакира,Пинк...Се надевам дека барем малку помогнав. :hai:
   
 6. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
   
  На angelche16, cresa-jagoda, Quuen и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
   
  На angelche16, Quuen, mims-89 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
 9. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Зорка на моторка :rock: Браво Вале :rofl: Ете,нека си бираат турбофолк и фолк хитови за НГ одовде, "jaки" се песниве. :rofl:
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  Мислам дека у југусловенската срж ги дотакнав со песнуљкиве. :D
   
  На Lella, Quuen и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски

  A тек оваа песна :rock: :rofl:
   
  На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  30 секунди ми беа доволни, до трубата. Од убајни изгасив сместа. :D
   
  На angelche16, toogood, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
 13. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.500
  Пол:
  Женски
  :rock: Секс, руска и турбофолк ЈЕАХ!
   
  На Anabelle.Amorette и Valerin им се допаѓа ова.
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Don't forget these hits :rofl:

   
  На AziskaStrslenka и Valerin им се допаѓа ова.
 15. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Машки
  А, ние што за (новогодишни) прослави слушаме денс, вокал и дрими транс...
  Смее да славиме? ;( :D :D
   
  На Dream-Girl, Lella, Joi и 4 други им се допаѓа ова.
 16. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.500
  Пол:
  Женски
  А еве и малце поурбани за сите курбани :$

  И една нова за јаки журки у глуво доба (mooning):smoke::rock:
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Најтвокер,ние што не слушаме турбофолк и такви срања,дома ќе се затвориме и ќе си слушаме, :lol: инаку ќе летаат чаши по глава на нас.
  (btw,не дека стварно слушам турбофолк,ама ете,откопав некои песни чисто да не биде дека само рок овде наметнувам)
   
  Последна измена: 29 декември 2014
  На Snow-Star, Quuen, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 18. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.500
  Пол:
  Женски
  Ама не проаѓа ниедна новогодишна журка,
  ако како на видеово елката нe се турка,
  слушај го девојко ти Пане,
  не биди како затуцана ќурка :smoke:


  Му правам реклама на Пане Панев на форумов... WHAT AM I DOING WITH MY LIFE?
   
  На Ina Ina и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 19. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  32.673
  Пол:
  Женски
  Не се дави во вц шолја бе,на НГ нема кој да дојде да помогне,пијани сите,наместо да те спасат ќе ти помогнат да се удавиш. :lol:
   
  На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.500
  Пол:
  Женски
  ВЦ шоља пуна алкохола,
  нисам ти ја дроља воли ме до бола :rock:
  Еве топ песна за журки измислена за една секунда жими д.. :rofl:
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.