1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хит на месецот

Дискусија во 'Канта' започната од ceca-1, 23 октомври 2015.

?

Кој жанр да биде хитот на месецот?

 1. македонска музика

 2. странска музика

 3. српска музика

 4. друго

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Замислата ми е како што има на радио станиците избор за Македонски хит или Топ 10 најдобри песни(странски или македонски), така и овде да направиме анкета и да се гласа секој месец, исто како во темите за најдобра фотографија и според тоа да се прогласи хитот на крајот на месецот. Музичите предлози можат да бидат од било кој жанр, може да се даваат предлози во коментари со цел да се создаде анкета на која ќе се гласа.

  Нешто слично како што имаат станициве да гласаш со порака преку мобилен за да ја креираш плеј листата ( 5 денари е мислам, ама на Фемина гратис:wasntme:). Еве подолу пример радио "Фортуна" има избор, исто "Антена 5" има Итало хитс, така да изборот за жанр е голем и ние сме open-minded за било какви измени. :)

  Јас сега за сега направив една анкета како за почеток, а потоа таа може да се менува во зависност од предлозите.

   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.