1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хозиер (Hozier)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од stranger2, 19 април 2016.

 1. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Здраво, девојки!
  Колку што видов, нема тема за Хозиер, па решв да отворам.
  Се вика Андреј, но оди по сценското име Hozier.
  Хозиер е ирски пејач кој пее инди рок, балади.
  Негов хит беше Take Me To Church.
  Многу си го сакам, има многу убав глас + сите негови песни имаат многу убав текст. А и многу ми е привлечен :inlove:

  hozier.jpg

  Што мислите? Ви се допаѓа ли? Ако не, зошто?
   
  На ЈеленаЏиш му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
  Го обожавам преубав глас има.