1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хокус Покус (Hocus Pocus) [1993]

Дискусија во 'Филмови' започната од Majuv4ence13, 28 октомври 2012.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Оригинален наслов: Hocus Pocus
  Режија: Кени Ортега
  Улоги: Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер, Тора Бирч
  Година на производство: 1993

  Пред околу 300 години, три вештерки се осудени на смрт во Салем, во сојузната држава Масачусетс во САД. Истата година едно момче е претворено во црн мачор. Сега е 1993 година и на Денот на мртвите, вештерките повторно се враќаат во градот. Макс, Алисон и Дени мораат да ги спасат сите деца од злото на вештерките Сара и Мери, предводени од опасната Винифред. Но, децата треба да се соочат и со силните вештерки, а во тоа им помага црниот мачор.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... DidHzwYu3E


  Иии како ви се допадна филмот?Минатиот викенд се емитуваше на сител,навистина многу интересен...Од вештерките најјака ми беше Винифред :lol: Па кажете ваши мислења :)
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Hocus Pocus 1993

  Филмов прв пат го гледав кога имав 8 години и тогаш ми беше многу страшен,го имам гледано кој знае колку пати и пак ми е интересен.
  До пред некое време не знаев како се вика,само знаев дека е со вештерки и дека се сестри,не го имав гледано со години :swear:
  И дури сега кога го гледав забележав дека една од сестрите е Cара Џесика Паркер :tmi: :$

  Mногу забавно и смешно филмче,баш ми е филмче од детството,најсмешна ми е првата сестра со забите напрчени а дома кога ке се преправавме со сестри дека сме нив,јас ја глумев првата(најстарата)

  Kој не го гледал,нека го гледа,забавно филмче е :)
  [​IMG]

  Moрам и песната да ја ставам :dance:

  http://www.youtube.com/watch?v=nDidHzwYu3E
   
 3. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Hocus Pocus 1993

  Се согласувам со се што имате кажано погоре, само што мене од сестрите омилена ми беше Сара. За песната немам зборови, редовно си ја слушам. Само мисламд ека темава треба да се префли во Филмови, пошто ова е филм, а не серија :) .
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Majuv4ence13 и SimonLimon им се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.003
  Hocus Pocus 1993

  Аииии за кој филм најдов тема :) Многу го сакав на времето. Го имам 100пати гледано, многу ми беше интересен.. Не знам зашо :D Детенце :rofl:

  Песната - врв! :inlove:
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  Многу интересно филмче :)
  Секоја година го гледам, точно на халовин
   
 6. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  :l: Филмот ми го обележи детството го гледав на 8-9 години и уште од тогаш многууу го сакам значи, секоја година од 11 кога почнав да сфаќам за халовин ова она и си го гледам со години сега омилен халовински филм добро во пакет со халовин тоун и 1000000 пати да ги гледам пак ми се интересни значи врв ми се филмчињата обожавам вакви а Сара ми беше најубава од нив, Дени најјака и Вини најсмешна :D