1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Холандија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Narkoo, 24 јуни 2016.

 1. Narkoo

  Narkoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Поздрав девојки.Имам 16 години треба да патувам сам за холандија е сега чичко ми, ми спомна дека како малолетник не сум можел сам да патувам за холандија па требало да се распрашам во холандската амбасада тука во Скопје,ке може некој ако е упатен да ми одговори дали има можности сам да патувам до Холандија.. Позз
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.232
  Допаѓања:
  166.193
  Пол:
  Женски
  Нaјaрнo дa си прaшaш вo aмбaсaдa. Мислaм декa нa 16 гoдини мoже дa пaтувaш сaм, дури и мислaм мoже личнa кaртa дa имaш, aмa мoжеби имa некoи прaвилa вo ЕУ, бидејќи зaкoнски се уште си мaлoлетен. Пo фoруми мoже и мнoгу дезинфoрмaции дa чуеш, зaтoa ти е нaјубaвo дa си прaшaш вo aмбaсaдaтa.
   
 3. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.861
  Допаѓања:
  236.266
  Мислам дека за лица под 17 год. потребно е потпишана изјава од родителите.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  До 15 год. мора согласност од двајцата родители/старатели.Иначе во ЕУ не пуштаат.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.861
  Допаѓања:
  236.266
  За Холандија ли беше тоа?
  Мислам дека конкретно Холандија е 17, не 15.
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  За во Германија пишав (јас дома ја заборавив тогаш согласноста и проблем ќе ми напраеа)
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.232
  Допаѓања:
  166.193
  Пол:
  Женски
  Сoглaснoст oд рoдители требa зa билo кaде aкo мaлoлетнo лице пaтувa сaмo. Е сегa дo кoјa вoзрaст и кaкo, нaјтoчнo мoже дa кaжaт oдгoвoрните.
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.458
  Допаѓања:
  122.807
  Согласност од родители и да поминеш пасошка со нив до терминал.
  Така беше и мислам дека уште е така.
   
 9. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Pred 8 godini patuvav vo EU, bez roditel, maloletna bev I mi trebase samo izjava za soglasnost zaverena kaj notar, nisto poveke. E taka bese togas, sega proveri si pak da ne e nesto smeneto.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Каде ќе престојуваш во Холандија? Ако престојуваш кај пример тетка, нека ти пратат гарантно писмо и датумите кога одиш и кога се враќаш и на која улица престојуваш.
   
 11. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  6.291
  Пол:
  Женски
  Јас на 16 бех за Холандија. Летав преку Скопје. На аеродромот ги повикаа моите да потврдат дека ме праќаат, а кога стигнав на ареодромот во Амстердам, на разгласна го повикаа гарантот. Се додека не дојде лично кај полицијата, не ме пуштија. ама тоа беше пред повеке од 12 години, и тогаш имаше визи :/
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  790
  Пол:
  Женски
  јас имам 19години земи ме и мене голема желба ми е да отидам :D
   
  На Narkoo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Narkoo

  Narkoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Ајде не е проблем таман полнолетна нема да има проблем хаха
   
  На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aquamarine-123.4

  aquamarine-123.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  14
  Здраво дечки. Викендов ќе одам за Холандија. Ќе слетам во Ајндховен, а сум за Амстердам. Па ако може да ми помогнете околу превоз, транспорт до Амстердам.
  Што, како е, дали со воз или со автобус, која компанија?
  Ви благодарам
   
 15. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  26.168
  Има бусеви паркирани на паркингот пред аеродром. Карта ќе си купиш во холот на аеродромот на нивните пултови..прашај било кој од вработените, ќе ти каже каде се наоѓаат. А можеш и онлајн да купиш.
   
 16. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  26.168
  Eve onlajn 2 kompanii
   

  Прикачени фајлови:

 17. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што живее во Холандија? Ме интересираат некои општи работи. :)