1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хомосексуалци

Дискусија во 'Канта' започната од butterfly.mimi, 6 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Прво :!: ако постои ваква тема, а не сум ја сретнала- КЉУЧ

  Сакам да дискутираме за вашите мислења спрема хомосексуалците.
  Во последно време често налетувам на машки со женски манири: на училиште, во град итн порано ми беа смешни, но со текот на времето навикнав... Сега скоро слушнав за еден дечко кој дома им рекол дека сака да се жени. Направиле свечена вечера за да ја запознаат девојката и кога стигнала девојката испаднало дека е момче :| на една другарка од училиште и се пушташе една девојка оваа на фин и културен начин и објаснала дека не сака жени. Типката се изнервира и уште повеќе почна да досадува и навалува...
  Мене лично не ми сметаат хомосексуалците секој има право на свој живот и свој избор какви такви и тие се луѓе, но ги има во се поголем број што не ни нормално ниту па добро...
  Хомосексуални бракови не оправдувам. Според мене за семејство се потребни мајка и татко т.е жена и маж тоа така било секогаш и така треба да остани!
  А Вие?
  Кое е вашето мислење за хомесксуалците?
  Дали поддржувате хомосексуални врски и бракови?
  Дали имате пријатели хомесксуалци и дали би прифатиле за пријател хомосексуалец?
   
 2. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  За пријател секако дека ќе го прифатам,пошо немам никакви ппредрасуди,а бракови не опрвдувам под никоја околност.А гледам дека има се повеќе обиди за посвојување на деца.Тоа како прво не е здрава околина за детето и нема позитивно и нормално да се развива.Ќе има искривени погледи кон животот,па да се разбереме брачна заедница е помеѓу маж и жена.

  LaLy
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 4. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Да слична е ама не сум ја видела. Ова можи да се закључи :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.