1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хорватови (RTL)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tace73, 8 септември 2015.

 1. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  „S vjenčanjem Lile i Stjepana, koje glume poznata lica naših televizijskih ekrana, Bojana Gregorić i Goran Navojec , počet će se ove jeseni na RTL televiziji emitirati serijal »Horvatovi«. Riječ je o obiteljskoj seriji osmišljenoj prema španjolskom izvorniku »Los Serrano« koji se u Španjolskoj zbog velike gledanosti prikazivao čak osam sezona, a sličan je televizijski projekt velik uspjeh doživio i u Srbiji gdje su se »Sinđelići« gledali tri sezone.“

  Серијата е снимана според шпанската серија Серанови. Вчера се емитуваше првата епизода. Не е лоша, ама далеку ми е од оригиналот. Српската верзија не сум ја гледала.

  Дали некој ја гледаше и какви ви се впечатоците?