Хормонален статус

Дискусија во 'Бременост' започната од viktori15, 7 јуни 2012.

 1. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Nekoja ima praveno hormonalen status vo Plodnost? Koi hormoni gi ispituvavte? I kolku e cena?
   
 2. MACI078

  MACI078 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
   
 3. MACI078

  MACI078 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Jas pravev vo GAK, na treti den od ciklus FSH, LH, Estradiol, Prolaktin i TSH. 250 denari, po 50 denari od hormon. Za dva dena bea gotovi rezultatite.
   
 4. Artemida81

  Artemida81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Дали во недела на ГАК вршат испитувања за хормони? За сите 7-8 не се сеќавам точно колку беа во упатот, не ми е при рака? Матичната ми кажа може секој ден ама да не била некоја од вас поскоро да ми каже инфо. Фала многу однпред...
   
 5. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Каде точно се оди на ГАК за испитување хормони? Да не лутам :wasntme:
   
 6. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.205
  Пол:
  Женски
  Испитуваат за викенд и на ГАК и на Клиничка биохемија.
  Долу на приземје е, лево и по ходникот. Ако не се снајдеш, прашај на информации или на шалтерот.
   
  На Nade-sunrise и Artemida81 им се допаѓа ова.
 7. Artemida81

  Artemida81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  фала ти многу @0ли, не сум скопје да знам да се вратам во недела пошто треба на 3 ден да ги правам. упатот ми е за ГАК.
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Mi treba pomos okolu racunanjeto 3 den . Prviot den imase mnogu malkuuuu rozevkasta boja kako znak deka ke dobijam ,znaci ne bese krv . Vtoriot den mala kolicina krv ,i tretiot povtorno nema odnosno malku bledo rozevkasto... :/
   
 9. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.205
  Пол:
  Женски
  Уште не пробило најверојатно.
   
 10. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Da . Ama kako da racunam 3 den ?? :(
  Mislam deka zasega mozam da racunam kako 2?
   
 11. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.563
  Допаѓања:
  17.205
  Пол:
  Женски
  Додека не пробие, не си добила. Кога ќе добиеш, ако е навечер, на пример, тогаш утредента ти е прв ден.
   
  На Leroy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Nekoj da ima so slicen problem? I kako se izlecivte?
   

  Прикачени фајлови:

 13. Brankapska

  Brankapska Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki za kolko vreme otprilike se cekat rezultati od ispituvanjeto hormona
   
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.208
  Допаѓања:
  113.925
  Пол:
  Женски
  Зависи од лабораторијата, најчесто истата ден се готови.
   
 15. Brankapska

  Brankapska Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Hvala Sesil
   
 16. Brankapska

  Brankapska Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki!za kolko dena su gotovi rezultati od hormonalen status?nepravim ih u drzavna bolnica nego vo gevgelija
   
 17. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  На ГАК вчера немаа реагенси за кортизол, ДХЕА и тестостерон. Се обидуваме за бебе. Колки се битни овие хормони? Во четврток сум на гинеколог па дали да земам друг упат за нив?
   
 18. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Оди на ендокринологија
   
  На Nade-sunrise му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Девојки дали ми се добри резултативе?

  Утре треба да правам хсг (знам дека нема врска со хормони), па после тоа со сите резултати да закажам кај матичниот. Дотогаш да не ми е во мисла. :worried:

  IMG_20200219_114258.jpg IMG_20200219_114305.jpg IMG_20200219_114313.jpg