1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хормонален статус

Дискусија во 'Бременост' започната од viktori15, 7 јуни 2012.

 1. Anyshka

  Anyshka Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2022
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  28.823
  Пол:
  Женски
  И мене никој не ми спомна, сама испитав на своја рака, тука што прочитав, не очекувај од матичните дека ќе ти спомнат.
  А и кратко време се обидувате.
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Сето тоа ми е направено и во ред е ...па и гинекологот ми нема вратено ....не знаам каде да најдам некој заинтересиран достапен
   
 3. TamDi

  TamDi Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2022
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo, vcera dobiv, pa dr vo Remedika mi kaza na 3 den da ispitam hormoni bidejki se obiduvame za bebence 1 god. Dali ke smeta ako ispitam na 4ti den? Nikako ne mozam da se oslobodam od rab bas na 3ti den :(
   
 4. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Јас сега испитував знам дека од 2 до 5ти ден можело
   
 5. TamDi

  TamDi Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2022
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Kade ispituvase? Jas se mislam vo avicena.
   
 6. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Јас не сум од Скопје
   
 7. TamDi

  TamDi Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2022
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, mi izlegoa rezultatite, prativ na dr, no srce ne me trpi dodeka mi vrati dali e se vo red, pa ako moze nekoja da mi kaze sto misli za rezultatot
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_7786.jpeg
   IMG_7786.jpeg
   Големина на фајлот:
   212,6 KB
   Прегледи:
   59
 8. _budaletinka*

  _budaletinka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2022
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Обично ги бараат на точно 3ти ден гинеколозите за кога има обиди, а нема резултат. Јас кога испитував и прашав дали ако неможам на 3ти може на 4ти или 5ти ми рече најубаво ако неможеш почекај нареден месец ама среќа некако се ослободив на некој саат за да завршам работа
   
 9. Butterfly009

  Butterfly009 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2022
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки ве молам за мислење за хормониве направени се на 3 ден од циклус не ми се чека до понеделник па ве молам да ми кажете ваше мислење :l:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Anyshka

  Anyshka Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2022
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  28.823
  Пол:
  Женски
  Е2 високо, тсх ако ти е за бременост треба да е 2.-250.
   
 11. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  3.786
  Пол:
  Женски
  Lh ти е повисоко од фсх, треба да е обратно. Тсх исто тие високо треба до 2.5 препорачливо до 2 за бременост. Да не ти имаат спомнато нешто за полицистични јајници?
   
 12. Bejb15

  Bejb15 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2016
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  1.021
  Пол:
  Женски
  Insulinot e na gorna granica
   
 13. Bisera1

  Bisera1 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2024
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, мислење за хормоните правени се на 3 ден од циклус. 20240626_081614.jpg
   
  На Mime90 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  3.786
  Пол:
  Женски
  Тестостеронот ти е висок, исто и Lh треба да е пониско од fsh. Прв пат испитуваш?
   
 15. Bisera1

  Bisera1 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2024
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да, прв пат.
   
 16. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  3.786
  Пол:
  Женски
  Обично од еднаш не се дава дијагноза, а на ехо што ти викаат? Се е оке? Вака обично на полицистични јајници асоцира. Редовно добиваш?
   
 17. intj_girl

  intj_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2023
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Висок пролактин
   
 18. babymaybe123

  babymaybe123 Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2022
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Zdravo ke ve molam za mislenje ova se na 3 den dobieno ..inaku 3 godini neuspesno se obiduvame za bebe
   

  Прикачени фајлови:

  На Bejb15 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Miyymiyy

  Miyymiyy Нов член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2024
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Поздрав феминки, ..некој да ми каже како ви изгледат вредностите.
  Инаку имам 33год.. веќе 6-7 месеци пробуваме за бебе...една биохемиска бременост која заврши во 4тата недела
   

  Прикачени фајлови:

 20. Anyshka

  Anyshka Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2022
  Пораки:
  6.208
  Допаѓања:
  28.823
  Пол:
  Женски
  Друго што имаш испитано?
  Дали маж ти има направено спермограм?