1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопот и летните љубовни романси

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 14 август 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  [​IMG]

  Кај Овновите авантурата е цел

  Високите температури, оскудната облека и комбинацијата со алкохол припадниците на овој знак ги поттикнува на заведување, посебно на плажа. Нивната страствена природа има овозможува лесно да заведуваат, но и да бидат заведени. Не смеете да се залажувате, длабоките емоции немаат врска со тоа. Се додека постои хемија, летната авантура и бескрајните бакнежи на плажа ќе им бидeтe интересни, но штом ќе започнеte разговор за секојдневните работи, сето тоа ќе го снема!

  Бикот е заводник во кафуле на плажа

  Климатизираните простории, удобни лежалки, коктели, ова се идеални моменти за летна романса на Биковите. Следен чекор во зближувањето е романтична вечера со многу вкусна храна, а во авантурите хедонистички ќе уживаат со сите сетила. Тогаш дури ќе му го свртат грбот и на друштвото со кое отишле на одмор. Лоша работа е што нивните афери траат кратко време.

  Со Близнаците не постои крај на забавата

  Припадниците на овој знак лесно може да се препознаат. Обично носат минијатурен костим за капење, најгласни се во друштвото и постојани двигатели за забава. Најлесно заведуваат преку спортот, играјќи со топка, бадмингтон (!) или одбојка. Доколку успеете да ги вовлечете во разговор кој ќе потрае подолго од неколку минути, големи се шансите да бидат заинтересирани, но морате да бидете спремни за една активна романса во која постојано некаде ќе одите и ќе бидете опкружени со други луѓе.  Ракот аферата ја претвора во љубов

  Припадниците на овој знак долго ќе ја набљудуваат својата мета пред да решат да и пријдат, а откако тоа ќе го сторат, најверојатно веќе ќе бидат помалку вљубени. Во романса ќе влезат сериозно и за кратко време ќе развијат длабоки чувства, па другата страна ќе мора тоа да го има на ум, да не влегува во романса со нив, особено ако не се подготвени за долга врска.

  Лавот е идеален материјала за летна романса

  Опуштени, желни за внимание и љубов, припадниците на овој знак како да се создадени за летна љубов. Бидејќи добро изгледаат, ќе ве заведат со својата физичка харизма и изглед на плажа, но дури во подлабок разговор ја откриваат својата нежна и романтична страна. Со нив може да очекувате прошетки покрај морето, вечера на зајдисонце, но и будење во зори на плажа.


  Девицата сака забава без никакви обврски

  Коктел во едната, мобилен во другата рака и мозок ’на пасење‘, е опис за однесувањето на припадниците на овој знак, кои во текот на целата година се контролираат, но на годишниот одмор комплетно се опуштаат. А бидејќи не се склони кон такво (за нив разуздано) однесување, во својата глава однапред ги ограничуваат љубовните авантури на краток рок и многу уживање, а при споменување за продолжување на романсата, ќе избегаат како од болест!

  Вагите сакаат летни љубови, со многу романса

  Романтичните припадници на овој знак знаат добро што се летни романси, но и во нив се однесуваат како и во секоја друга врска и бараат многу романтика, комплименти и заведување. Ретко е самите, први да пристапат на симпатијата, но сосема случајно ќе се затекнат на истото место каде што и самите тие би можеле да бидат. Неколку убаво поминати денови со Вага ќе ви донесат убави сеќавања за цел живот, но само за оние кои се спремни добро да се потрудат во освојувањето.

  За Скорпијата летото е време за нови освојувања

  Гитара, топка и чадор за сонце, било што кое би можело да послужи како реквизит со кој овие мајстори на заведувањето го ’демнат со своите жртви‘. Повеќето припадници на овој знак се желни за летни авантури и ретко го одбиваат истите, дури и ако другата страна се наоѓа во сериозна врска или брак. Сепак, може да се случи самите себе да се излажат, па наместо кратка и слатка летна афера, неповратно да се заљубат тогаш кога тоа најмалку го очекуваат.


  Стрелецот сака необични сценарија

  Плажата е идеално место за релаксација на припадниците на овој знак, а таму самоуверено ги привлекуваат погледите со своето екстровертно однесување. Ќе ги освоите со повик на банџи, параглајдинг или возење со скутер. Нивните бакнежи ќе бидат страствени, изјавите сериозни и желбата јака. Но тоа најмногу може да се препише на влијанието на летото, отколку на трагот кој на нив го оставила другата страна, затоа што тие лестопати се лабилни личности Стрелците само уживаат и во тоа се многу добри.

  Јарецот не може ни самиот да се препознае

  Ладнокрвните и промислени припадници на овој знак, летото секоја година наново ги заведува, па се однесуваат многу послободно и без претерана грижа за последиците на своите дела. Нема самите да ú пристапат на симпатијата, туку како примадони ќе чекаат нив да им се пристапи, како би ги држеле конците во своја рака. Сексапилот и ослободената страст ќе ги направат привлечно за секого.  Водолијата ќе привлече необични личности

  Читање поезија, свирање на гитара и филозофски разговор со чаша вино се ситуации во кои Водолијата одлучува дали ќе започне да заведува. Како и обично, нема да ги привлече некој само изгледа добро, туку многу им е важно и другата страна да зрачи со шарм и харизма. Сепак, колку нивните намери и да изгледаат посериозни од обична авантура, нема големи шанси дека покасно ќе се јават.

  Рибите се сензуални и не ги штедат емоциите

  Припадниците на овој знак се летни љубовници кои секој ќе ги посака – сензуални, диретни и романтични. Заедно може да одите на нуркање по школки или пак и само да се држите за рака додека го посматрате ѕвезденото небо, а чувството на љубов со нив е загарантирано. На крајот од вашето дружење ќе пуштат искрена солза, така да со нив другата страна не може да се почувствува искористено, дури и ако биле само неважна мета за заведување.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девицата сака забава без никакви обврски

  Коктел во едната, мобилен во другата рака и мозок ’на пасење‘, е опис за однесувањето на припадниците на овој знак, кои во текот на целата година се контролираат, но на годишниот одмор комплетно се опуштаат. А бидејќи не се склони кон такво (за нив разуздано) однесување, во својата глава однапред ги ограничуваат љубовните авантури на краток рок и многу уживање, а при споменување за продолжување на романсата, ќе избегаат како од болест!

  Точно е :lol:
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Со Близнаците не постои крај на забавата

  Припадниците на овој знак лесно може да се препознаат. Обично носат минијатурен костим за капење, најгласни се во друштвото и постојани двигатели за забава. Најлесно заведуваат преку спортот, играјќи со топка, бадмингтон (!) или одбојка. Доколку успеете да ги вовлечете во разговор кој ќе потрае подолго од неколку минути, големи се шансите да бидат заинтересирани, но морате да бидете спремни за една активна романса во која постојано некаде ќе одите и ќе бидете опкружени со други луѓе.
  8)
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вагите сакаат летни љубови, со многу романса

  Романтичните припадници на овој знак знаат добро што се летни романси, но и во нив се однесуваат како и во секоја друга врска и бараат многу романтика, комплименти и заведување. Ретко е самите, први да пристапат на симпатијата, но сосема случајно ќе се затекнат на истото место каде што и самите тие би можеле да бидат. Неколку убаво поминати денови со Вага ќе ви донесат убави сеќавања за цел живот, но само за оние кои се спремни добро да се потрудат во освојувањето.

  ;)
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.287
  Пол:
  Женски
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.465
  Пол:
  Женски
  Точно е за ракот дека постои можност да развијат подлбоки чувства но не и дека ќе очекуваат или бараат нешто посериозно од другата страна. :)