1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопот и смислата за хумор

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од ceca-1, 19 февруари 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Овен (21.3-20.4)

  Имаат груб смисол за хумор. Највеќе ги сакаат вицовите за војниците и полицајците.

  Бик (21.4-20.5)

  Најмногу им лежат „мрсните“ вицови. Уживаат да ги кажуваат дури и кога ќе им помине времето и се кажани по 100 пати.

  Близнаци (21.5-20.6)

  Тие се најголеми шегаџии, и одлично имитирааат. Во полн жар ги кажуваат вицовите.

  Рак (21.6-22.7.)

  Често се шегуваат на своја сметка. Тоа најчесто се добро осмислени интерни шеги.

  Лав (23.7-22.8 )

  Тие се роден шоумени. Во нивно друштво секогаш забавата е добра. Често кажуваат анегдоти. Колекционери се на вицови.

  Девица (23.8-22.9)

  Тие се смеат само на фини шеги. Сакаат интелектуални шеги.

  Вага (23.9-22.10)

  Не сакаат вулгарни шеги. Повеќе сакаат игра на зборови и изреки.

  Скорпија (23.10-22.11)

  Сакаат црни вицови и интимни приказни. Уживаат во шегите кои шокираат.

  Стрелец (23.11-21.12)

  Понекогаш повеќе навредуваат одклку што засмејуваат. Ги сакаат приказните од типот „Си биле американец,русин и македонец....“

  Јарец (22.12-19.1)

  Најчесто се сериозни.Кога се шегуваат можат да бидат цинични. Не ги сакаат шегите на нивна сметка.

  Водолеец (20.1-18.2)

  Сакаат скромни шеги кои создаваат пријателска атмосфера.

  Риби (19.2-20.3)

  Некогаш имаат чуден смисол за хумор. Најчесто не ги паметат шегите,но затоа се добри импровизатори.

  Извор:mnogoo.mk
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.095
  Допаѓања:
  457
  Пфф нема врска :^)
   
 3. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Рак (21.6-22.7.)

  Често се шегуваат на своја сметка. Тоа најчесто се добро осмислени интерни шеги.

  Точно! :lol:

  Јарец (22.12-19.1)

  Најчесто се сериозни.Кога се шегуваат можат да бидат цинични. Не ги сакаат шегите на нивна сметка.

  ..И ова е точно. Дечко ми е Јарец. ;) :)
   
 4. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Близнаци (21.5-20.6)

  Тие се најголеми шегаџии, и одлично имитирааат. Во полн жар ги кажуваат вицовите.
  само за вицеви не ме бива :lol:
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Вага (23.9-22.10)

  Не сакаат вулгарни шеги. Повеќе сакаат игра на зборови и изреки.

  Сакам црн хумор , вулгарни шеги плус игра на зборови и изреки .
  Делумно промашено или делумно погодено ,одлучете вие . :D
   
 6. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.895
  Допаѓања:
  11.637

  Нема везе. ;) поздрав.
   
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  Овен (21.3-20.4)

  Имаат груб смисол за хумор. Највеќе ги сакаат вицовите за војниците и полицајците. за мене не е точно

  Вага (23.9-22.10)

  Не сакаат вулгарни шеги. Повеќе сакаат игра на зборови и изреки. а за дечкоми е точно ;) он е вага
   
 8. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  Тие се роден шоумени. Во нивно друштво секогаш забавата е добра. Често кажуваат анегдоти. Колекционери се на вицови.
  е ова е точно но со нешто +
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Рак (21.6-22.7.)

  Често се шегуваат на своја сметка. Тоа најчесто се добро осмислени интерни шеги.
  :rofl: :rofl: Кај мене се е осмислено..! :lol:
   
 10. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  За Јарец не е воопшто точно, ни малку не сум сериозна.
  Секогаш на своја сметка се шегувам, ама оно добро се тролам себеси.
  Што значи донекаде држи вода протолкуваното со оглед на тоа што знам да бидам цинична.
   
 11. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Најчесто се сериозни.Кога се шегуваат можат да бидат цинични. Не ги сакаат шегите на нивна сметка.

  Па најчесто сум сериозна, да, ама не и дека сум некој намќор. Баш во друштво со блиските јас сум таа што ги занимава другите.
  А дека не сакам шеги на моја сметка, е не сакам богами. :)
   
 12. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.096
  Допаѓања:
  2.510
  Пол:
  Женски
  Девица (23.8-22.9)

  Тие се смеат само на фини шеги. Сакаат интелектуални шеги.


  Не знам колку е фин црниот хумор но јас уживам во него.. :lol: Ќе горам во пеколот, знам ама не можам против себе.. Сакам интелектуални шеги да, но црн хумор си е црн хумор, бар за мене :rofl:
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Скорпија (23.10-22.11)

  Сакаат црни вицови и интимни приказни. Уживаат во шегите кои шокираат.

  Поточно неможеше да биде. :devil: :lol:
   
 14. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Хахахахаха леле колку е точно. Смислата за хумор само со една другарка си ја разбираме на друг кога ќе му кажеме ич не му смешно, трагично е.
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Па не дека не сакам, но сакам пример и перверзни шеги :D
   
 16. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Овен (21.3-20.4)

  Имаат груб смисол за хумор. Највеќе ги сакаат вицовите за војниците и полицајците.


  хмм па така некако.. :)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Јарец - не е точно :shake:
   
 18. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  47
  Нема врска
   
 19. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  144
  скромни шеги хммм не баш
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Стрелец (23.11-21.12)

  Понекогаш повеќе навредуваат одклку што засмејуваат. Ги сакаат приказните од типот „Си биле американец,русин и македонец....“

  хахаха :D