1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопските знаци во младоста и староста

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 9 мај 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.400
  Овен

  Младост – Младите од овој знак не им даваат мир на родителите. Овие деца се полни со живот и секогаш се во акција. Ги интересира се, а најмногу самиот живот. Нема долго да чекаат за да се впуштат во она што ги привлекува, па зато е најдобро кон нив да бидете целосно искрени. Можат одеднаш да влезат во брак или пак да го одолговлекуваат и на крајот да го избегнат. По природа се индивидуалци и секогаш на својот сопруг или сопруга и подготвуваат изненадувања. Со нив животот е динамичен и никогаш неможе да ви биде здодевно.

  Старост – Можат да продолжат со брзиот ритам, ако здравјето им го дозволува тоа. Тешко дека ќе можат да водат мирен живот и ако им недостасуваат активноста и возбудувањето, можат да станат вистински давежи. Кога би можеле, овните до крајот на животот би се занимавале со спорт.

  Бик

  Младост – Децата бикови се разгалени. Слабост им се слатките. Знаат да се додворуваат и да освојат со својот шарм. Ако живеат во благосостојба, тогаш се најреќни. Доколку живеат сиромашно, нивното детство ќе биде запаметено како многу тежок перод од животот. Во брак секогаш влегуваат од љубов, ретки се оние кои тоа го прават поради материјален интерес. Парите им се важни исто колку и саканата личност. Тие едноставно сакаат да уживаат во животот.

  Старост – Ако се збогатиле во текот на животот, староста ќе ја поминат уживајќи во стекнатото богатство. Не сакаат да делат по секоја цена. Доколку остарат во сиромаштија, можат да станат луѓе полни со горчина и незадоволство.

  Близнаци

  Младост – Движењето и контактот се она што децата близнаци ги прави среќни. Од моментот кога ќе прозборат тие не ја затвораат својата уста. Ако се одлучат да се врзат со некоја личност, тогаш таа ќе мора да биде свесна дека на нив најмногу од се им е важен друштвениот живот. Патувањето и дружењето се двете работи кои овие луѓе ги прават најсреќни.

  Старост – Во деновите од староста важно им е да ги задржат своите контакти или да ги обноват оние старите, за да имаат со кој да разговараат. Доколку се осамени, тогаш се многу несреќни. Ако нивниот партнер е друштвен тогаш кога ќе остарат може да им биде многу забавно, бидејќи ќе можат да стекнуваат нови искуства, да патуваат, да се дружат...

  Рак

  Младост – Ова интровертно и чувствително дете, не ретко ги загрижува своите родители. Со него треба да бидете внимателни и нежни, но не да го држите под стаклено ѕвоно. Во светот на возрасните треба да го воведувате постепено. Потребата за повлекување во својот свет на соништа и мечти е добра, но ако тоа го прави премногу често, охрабрете го за некои поотворени активности. Во бракот влегуваат од инстинктивната потреба да основаат семејство.

  Старост – Ако изградат стабилен дом и семејство, староста ќе им биде пријатна со голем број семејни собирања. Ако останат сами, ќе станат тажни и меланхолични. Овие луѓе паметат се, па поради тоа многу често живеат во минатото.

  Лав

  Младост – Јас мора да бидам главен, а ако не сум, ќе им бидам на сите здодевен за да привлечам внимание – по ова се познаваат малите лавови. Ако не им го подарите своето внимание, тешко на вас. Некогаш треба и малку да ги приземјите и да ги подготвите дека нема да биде секогаш онака како што тие сакаат. Најголема навреда за нив претставува игнорирањето. Стапувањето во брак мора да биде помпезно и секогаш гледаат од бракот да извлечат некаква корист, па макар се работело и само за статус во општеството. Го сакаат раскошот, а уште повеќе славата.

  Старост - Најважно од се им е за нив да се слушнало и да се знае кои се и што се. Ако постигнале нешто во состојба се со часови да зборуваат за тоа. Но ако резултатите изостанале , се претвараат во луѓе кои се склони и да лажат само за да се покажат во светло во кое би сакале да се видат самите себе. Кога ќе останат сами и ќе започнат да го анализираат својот живот, нивната гордост никогаш нема да им дозволи да признаат дека не успела.

  Девица

  Младост – Овие се отмени деца. Внимаваат на своето однесување и се обидуваат да бидат пристојни и добри. Најчесто се пример за другите, а родителите со нив немаат грижи. Пред да стапат во брак ќе го „скенираат“ партнерот и нивниот иден живот.

  Старост – Со текот на времето стануваат вистински аптекари. Ако имаат складен брак ќе водат уреден и организиран живот. Ситниците кои за другите не значат ништо, за нив можат да станат смисла за животот. Ако девицата во текот на животот пропуштила нешто многу значајно, во староста постојано ќе збоува и ќе приговара за тоа.

  Вага

  Младост – Децата ваги се во состојба да шармираат се околу себе. На нивното лице секогаш има насмевка. Без никаков проблем склопуваат пријателства, а во однесувањето се секогаш одмерени. Проблемите настануваат кога ќе дојде време да се одлучи нешто. Доколку како родители сакате да им угодите, во тој случај ќе ве полудат со нивната неодлучност.Бракот е нешто најсвето во нивниот живот, бидејќи тие на него гледаат како на нешто што мора да се преживеат во двојка.

  Старост – Ако успеале во личните односи, најверојатно деновите од староста ќе ги поминат во пар. Ако останале смаи ќе се чувствуваат многу осамено и ќе се обидат да ја најдат својата втора половина.

  Скорпија

  Младост – Додека се мали сакаат да ги срушат сите стари правила и да создадат сосема нови. Некогаш се премногу сериозни , а како деца не се емотивно зрели и можат многу лесно да западнат во замката на одмаздољубивост. Тука треба паметно да ги пренасочите, па ако е потребно и да ги запрете. Кога стапуваат во брак, се најсериозни. Доследни се и не трпат површност.

  Старост – Ако во текот на животот успеале да ги совладаат сите промени, ако постигнале нешто што за нив е важно, староста ќе ја поминат во длабоки размислувања за она што го оставиле зад себе. И во овој период од животот тие ќе бидат активни во спортот и ќе се занимаваат со проучување на смртта.

  Стрелец

  Младост – Ова се највеселите деца во зодијакот. Нема да можат лесно да се заситат од патувањата кои ќе ги доживеат уште во раното детство. Единствениот проблем со кој можеби ќе се соочат е вишокот на килограми, па затоа треба да им кажете стоп на слатките.

  Старост – Кога ќе остарат некои од нив се претвораат во вистински филозофи, кои секогаш знаат да дадат по некој мудар совет. Ако пропуштиле нешто значајно во животот, нема да жалат за тоа туку ќе се обидат тоа да го преболат со филозофијата и хуморот.

  Јарец

  Младост – Овој знак е обратно пропорционален од целата земјена топка. Во децтвото и во младоста тие се однесуваат како мали старци, премногу се сриозни, помалку крути и ладни. Но позади сето ова всушност се крие чувствителност, ранливост, амбициозност и потреба да се постигне нешто.Во бракот стапуваат промислено, за нив љубвта е пресудна за среќен брак.

  Старост – Сета онаа серизоност и зрелост која ја имаат во младоста, во староста и го препушта местото на опуштеноста и веселоста. Тие се како виното. Во младоста, стари, а во староста, млади.

  Водолија

  Младост – Овие деца најчесто се посебни или имаат некој необичен талент. Сакаат да изненадуваат со најразлични лудории кои нивните родители неможат ни да ги замислат. Најважно од се е да не им дадете премногу слобода. Понекогаш во брак стапуваат наеднаш и на сосема неконвенционален начин.

  Старост – Сакаат да го истражат сето она што не стигнале додека биле млади. Секогаш смислуваат нешто ново и забавни се. Тоа се оние случаи кога жена од 80 години полага за возачка дозвола или почнува да оди на часови по јога.

  Риби

  Младост – Рибите се нежни деца кои често пати ја мешаат реалноста со сонот. Уметничката црта е нешто што треба да се негува кај овие деца но со мера. Треба да ги научите реално да гледаат на животот . Очекуваат брак од љубов и често пати ја анализираат саканата личност.

  Старост - Кога ќе остарат единствено што им останува е да се излежуваат. Можат да бидат збркани, а во зависно од карактерот и често пати знаат да одглумат. Има некои кои постојано се жалат и зборуваат за смртта, но ако имате некој таков покрај вас, обидете се да го смирите употребувајќи ги неговите фантазии.
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Анализа на хороскопските знаци почнувајќи од нивната рана мл

  Близнаци

  Младост – Движењето и контактот се она што децата близнаци ги прави среќни. Од моментот кога ќе прозборат тие не ја затвораат својата уста. Ако се одлучат да се врзат со некоја личност, тогаш таа ќе мора да биде свесна дека на нив најмногу од се им е важен друштвениот живот. Патувањето и дружењето се двете работи кои овие луѓе ги прават најсреќни.

  Старост – Во деновите од староста важно им е да ги задржат своите контакти или да ги обноват оние старите, за да имаат со кој да разговараат. Доколку се осамени, тогаш се многу несреќни. Ако нивниот партнер е друштвен тогаш кога ќе остарат може да им биде многу забавно, бидејќи ќе можат да стекнуваат нови искуства, да патуваат, да се дружат...
   
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Анализа на хороскопските знаци почнувајќи од нивната рана мл

  не е баш точно за мене, но поголемиот дел да :D рак сум
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.824
  Допаѓања:
  67.917
  Пол:
  Женски
  За младоста може да се каже дека е така, не е нешто ниту премногу точно но не е ниту погрешно, делумно, за староста ќе видиме. :D
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  За јарец е точно многу луѓе ми кажуваат дека како мала сум била премногу сериозна и повеќе сум сакала да сум во друштво на возрасни, а не на деца :)
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.718
  Допаѓања:
  24.637
  Пол:
  Женски
  За стрелец во младоста е точно . Имам фамилија во М.Брод , и секогаш кога одевме кај нив сестра ми спиеше по цел пат натаму и назад , а јас во очоте како финџалче :wasntme: и за вишокот килограми е точно :| за староста ќе видиме :D