1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопските знаци и самокритичноста

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 1 август 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Овен – Ако сте типичен претставник на овој знак Вие никогаш не се сомневате во себе. Бидејќи се што правите, го правите совршено, барем од Ваша гледна точка. Дури и кога имате вистински повод за тоа, никогаш спрема себе нема да бидете доволно критични

  Бик – Иако не се сомневате во своите постапки и во себе, сепак сте самокритични. Се трудите да согледате некоја спорна ситуација за да размислите за Вашите постапки, бидејќи сакате да го исправите она што кај Вас не Ви се допаѓа.

  Близнаци – Вашата самокритичност како да нема никаков ефект. Бидејќи, иако понекогаш сте незадоволни од она што сте го направиле, тоа воопшто нема да Ве спречи повторно да ја направите истата грешка.

  Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

  Лав – Најчесто, Вие сте толку воодушевени од самите себе си, што не ни чувствувате потреба за да критикувате – самите себе си…Бидејќи, Вие сте најголеми и најдобри, па секоја критика за Вас е непотребна.

  Девица – Секогаш сте објективни и разумни. Едноставно, мора да бидете самокритични. Ништо не сакате да скриете и секогаш се соочувате со вистината, така што сте сурови и спрема самите себе си.

  Вага – Имате дипломатски став. Не сакате да наштетите никому. Најмалку, самите себе си. Понекогаш толку се штедите себе си и Вашата природа подложна на стрес, што воопшто нема опасност дека ќе се замислите за некои свои постапки.

  Скорпија – Кога ќе се соочите самите со себе, ништо не станува „ розово “. Спрема себе сте критички настроени и немилосрдно си ги казнувате грешките

  Стрелец – Поради вродениот оптимизам и во најлошото можете да видите добро. Имате талент од секоја ситуација да извлечете нешто добро. Затоа Вашата самокритичност завршува со разубавување на вистината.

  Јарец – Цел свој живот се преиспитувате и се коригирате. Тоа не е така страшно, бидејќи Вие не се сомневате во себе, но влечете поука од Вашите грешки.

  Водолија – Ако сте типичен претставник од овој воздушен знак, никогаш не им замерувате на другите па и на себе. Доколку некогаш згрешите, не се трудите да ја поправите грешката туку, се тешите со познатата изрека „ Човечки е да се згреши “.

  Риби – Толку често Ве мачи грижа на совест за Вашите постапки што најчесто и премногу сте критични спрема себе. Водете сметка бидејќи оваа особина малку по малку може да Ве доведе и до комплекс од ниска вредност.
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци – Вашата самокритичност како да нема никаков ефект. Бидејќи, иако понекогаш сте незадоволни од она што сте го направиле, тоа воопшто нема да Ве спречи повторно да ја направите истата грешка.
  Точно :P
   
 3. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Апсолутно точно! :lol:
   
 4. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.232
  Допаѓања:
  14.492
  Пол:
  Женски
  Јарец – Цел свој живот се преиспитувате и се коригирате. Тоа не е така страшно, бидејќи Вие не се сомневате во себе, но влечете поука од Вашите грешки.

  Точно !!!
   
  На Anastasija245 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица – Секогаш сте објективни и разумни. Едноставно, мора да бидете самокритични. Ништо не сакате да скриете и секогаш се соочувате со вистината, така што сте сурови и спрема самите себе си.
   
 6. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

  Господе боже,господе боже, бе. Јас песимист? Јас? :o You must be kidding. :D
  Мене некој да ме убедува дека не сум најлоша на свет? :o
  Ми го згрешиле ова многу лошо.
  Па јас сум нарцис. :f: :$ :D
   
 7. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.011
  Пол:
  Женски
  Риби – Толку често Ве мачи грижа на совест за Вашите постапки што најчесто и премногу сте критични спрема себе. Водете сметка бидејќи оваа особина малку по малку може да Ве доведе и до комплекс од ниска вредност.

  Ептен ми погодиле :lol:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.096
  Допаѓања:
  32.988
  Пол:
  Женски
  Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

  Точно е. :D
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Во последно време се повеќе и повеќе почнувам да мислам како тоа хороскопок воопшто не ме опишува. :?:
   
 10. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  bas ne e taka
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

  Се согласувам :D
   
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Вага, точно е :)
   
 13. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  20.043
  Пол:
  Женски
  :party: Точно :lol: