1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопските знаци и самокритичноста

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 1 август 2013.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Овен – Ако сте типичен претставник на овој знак Вие никогаш не се сомневате во себе. Бидејќи се што правите, го правите совршено, барем од Ваша гледна точка. Дури и кога имате вистински повод за тоа, никогаш спрема себе нема да бидете доволно критични

    Бик – Иако не се сомневате во своите постапки и во себе, сепак сте самокритични. Се трудите да согледате некоја спорна ситуација за да размислите за Вашите постапки, бидејќи сакате да го исправите она што кај Вас не Ви се допаѓа.

    Близнаци – Вашата самокритичност како да нема никаков ефект. Бидејќи, иако понекогаш сте незадоволни од она што сте го направиле, тоа воопшто нема да Ве спречи повторно да ја направите истата грешка.

    Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

    Лав – Најчесто, Вие сте толку воодушевени од самите себе си, што не ни чувствувате потреба за да критикувате – самите себе си…Бидејќи, Вие сте најголеми и најдобри, па секоја критика за Вас е непотребна.

    Девица – Секогаш сте објективни и разумни. Едноставно, мора да бидете самокритични. Ништо не сакате да скриете и секогаш се соочувате со вистината, така што сте сурови и спрема самите себе си.

    Вага – Имате дипломатски став. Не сакате да наштетите никому. Најмалку, самите себе си. Понекогаш толку се штедите себе си и Вашата природа подложна на стрес, што воопшто нема опасност дека ќе се замислите за некои свои постапки.

    Скорпија – Кога ќе се соочите самите со себе, ништо не станува „ розово “. Спрема себе сте критички настроени и немилосрдно си ги казнувате грешките

    Стрелец – Поради вродениот оптимизам и во најлошото можете да видите добро. Имате талент од секоја ситуација да извлечете нешто добро. Затоа Вашата самокритичност завршува со разубавување на вистината.

    Јарец – Цел свој живот се преиспитувате и се коригирате. Тоа не е така страшно, бидејќи Вие не се сомневате во себе, но влечете поука од Вашите грешки.

    Водолија – Ако сте типичен претставник од овој воздушен знак, никогаш не им замерувате на другите па и на себе. Доколку некогаш згрешите, не се трудите да ја поправите грешката туку, се тешите со познатата изрека „ Човечки е да се згреши “.

    Риби – Толку често Ве мачи грижа на совест за Вашите постапки што најчесто и премногу сте критични спрема себе. Водете сметка бидејќи оваа особина малку по малку може да Ве доведе и до комплекс од ниска вредност.
     
  2. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Близнаци – Вашата самокритичност како да нема никаков ефект. Бидејќи, иако понекогаш сте незадоволни од она што сте го направиле, тоа воопшто нема да Ве спречи повторно да ја направите истата грешка.
    Точно :P
     
  3. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Апсолутно точно! :lol:
     
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.136
    Допаѓања:
    14.386
    Пол:
    Женски
    Јарец – Цел свој живот се преиспитувате и се коригирате. Тоа не е така страшно, бидејќи Вие не се сомневате во себе, но влечете поука од Вашите грешки.

    Точно !!!
     
    На Anastasija245 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Девица – Секогаш сте објективни и разумни. Едноставно, мора да бидете самокритични. Ништо не сакате да скриете и секогаш се соочувате со вистината, така што сте сурови и спрема самите себе си.
     
  6. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

    Господе боже,господе боже, бе. Јас песимист? Јас? :o You must be kidding. :D
    Мене некој да ме убедува дека не сум најлоша на свет? :o
    Ми го згрешиле ова многу лошо.
    Па јас сум нарцис. :f: :$ :D
     
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Риби – Толку често Ве мачи грижа на совест за Вашите постапки што најчесто и премногу сте критични спрема себе. Водете сметка бидејќи оваа особина малку по малку може да Ве доведе и до комплекс од ниска вредност.

    Ептен ми погодиле :lol:
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

    Точно е. :D
     
  9. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Во последно време се повеќе и повеќе почнувам да мислам како тоа хороскопок воопшто не ме опишува. :?:
     
  10. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    bas ne e taka
     
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Рак – Бидејќи сте песимисти и некако, гледате црно на работите, самокритичноста воопшто не Ви одговара. Потребно е некој постојано да Ве „ убедува “ дека не сте најлоши на свет.

    Се согласувам :D
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Вага, точно е :)
     
  13. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    :party: Точно :lol: