1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопските знаци на патување...

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Tumblr.123, 20 септември 2014.

 1. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  По пат

  Овенот се нервира што возилото не оди побрзо, а Девицата заради трошките кои ги направи Скорпијата која скришум го изеде сендвичот за никој да не ѝ побара гриз. Стрелецот ставил очила за сонце, ги собул апостолките и нозете ги качил на седиштето пред него. Тоа го вознемирува Ракот и го доведува до солзи.

  Близнакот веќе промени неколку статуси на Фејсбук: „Одимееее!“, „Тргнавмееее!“, „Пристигнувамеее!“, „Супер се забавуваме“, „Еве Скорпијата јаде, Ракот плаче, Овенот ми иде на нерви…“ Вагата внимава да не се истутка и љубезно го моли Бикот да се тргне подалеку од неа со чоколадото и сокот бидејќи може да ѝ ги извалка бермудите.

  Лавот низ прозор им мавта на сите кои ќе ги види на минување бидејќи е сигурен дека сите во него гледаат. Јарецот ги пребројува парите и пресметува по колку во просек ќе може да троши на ден. Водолијата ја испробува маската за нуркање, а Рибата го преспива патот.

  На местото

  „Фала му на Бога, стигнавме“, го става Близнакот новиот статус на Фејсбук. Водолијата веднаш стиска лајк. Овенот е веќе во море. Скорпијата сосе торба влезе во купатилото и таму е веќе некое време заради што Вагата плаче пред врата бидејќи мора под итно да се пресоблече и да си ја поправи фризурата. Девицата има нервен слом бидејќи во апартманот е тотален неред и никој не ги средува стварите.

  Стрелецот замина на обиколка на местото, Бикот отиде по риба за на скара, а Ракот прави супа за сите. Јарецот уште еднаш си ги пребројува парите и се ценка со газдата на апартманот. Лавот е на тераса и им позира на минувачите. Рибата само што се разбуди и размислува за смислата на животот.

  На плажа

  „Јухуууу, еве нè на плажа“, објавува Близнакот нов статус со фотка на Фејсбук, Инстаграм и Твитер. На сликата ја има Девицата која не се гледа добро од шеширот со обод од метар и пол, додека во раката држи крема со заштитен фактор 50. Ракот е замотан во пешкир со ликови од цртаните филмови.

  Вагата има костим за капење во вредност на еден половен автомобил. Лавот си ја покажува совршената фигура, Рибата не се гледа од сопствениот фотоапарат, а Стрелецот на Лавот и Вагата им држи рогови со два прста. Скорпијата свртела грб и забранила тагирање на Фејбук.

  Водолијата се слика со опремата за нуркање, Јарецот ги вади трите книги од торба, додека Бикот веќе ужива во сладоледот. Овенот го нема на сликите, отпливал 200 метри.

  На вечерната забава

  „Party Night“, твита Близнакот, овој пат без слика, бидејќи сите се поцрвенети од сонцето, освен Девицата. Бикот ја распалува скарата, а Лавот тврди дека тој знае како тоа се прави. Стрелецот ги викна сите комшии на журката, а на Скорпијата тоа не ѝ се допаѓа, па се мурти настрана.

  Ракот на сите им подава чинија и им служи овошје. Вагата е во својот вечерен аутфит и ја наговара Рибата да ја слика во сите пози. Водолијата предлага утре сите да одат на курс по нуркање или на подводен риболов, но Јарецот на таблетот пресметува дали тоа би било исплатливо. Овенот пак го нема, заминал на ноќно капење.


  епа ајде да слушнам мислења, поточно да прочитам :D :D :D

  превземено од : kafepauza
   
  На buba4e89, Summerlover и kolovoz им се допаѓа ова.
 2. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  13.044
  Пол:
  Женски
  Ахахахахахахаж за Вага ни збор не е точно. Смешки. :D
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. swath.a

  swath.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  21
  Хехе рибата горе-доле точно е :D
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.470
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
  За јарецот , освен тоа со книгата на плажа ништо друго не е точно . :!: :D
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Хаха, интересно.
  За овенот е точно. :)
   
  На Tumblr.123, ColoursOfTheRainbow и babyblond им се допаѓа ова.
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  За Бик е точно. Бикот е секогаш прв кога се работи за храна (особено за сладолед) :D
   
  На Tumblr.123, orchid28 и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.033
  Допаѓања:
  26.564
  за ракот :?: па не баш :?:
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  и јас сум ракче :D само првото е точно..
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  60.976
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  знам познавам многу јарци кои воопшто не штедат :D
   
 11. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.068
  Допаѓања:
  44.096
  Пол:
  Женски
  Ние овниве од вода не излегуваме. :lol: :D Интересно. :up:
   
  На Tumblr.123 и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  6.152
  хаха за близнакот е 100% точно имам другар ама буквално цел одмор го опишува на фејсбук ....
  а за мене лав, освен она за вечерното излегување не гледам ништо слично, ама може од страна некој така ме доживува ,незнам.
  Ќе треба да се преиспитам :$
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Ме насмеа текстот, баш интересно напишано :D
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Другарка ми е овен, кутрата незнае ни да плива. :lol: А јас близнак 8) Точно да се ми се врте околу технологијата но не ставам многу статуси пошо ретко кој лајк ми стиска :?: :D
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  :lol: :rofl: :lol: :rofl: Делумно точно болдираното. Па лав шта речи. Хахахахахах неможам се пресмеав значи. Но лавот и бикот на последното се натпреваруваат кој како знае. Абе хахахахха
   
  На Tumblr.123 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 16. Baby.boo

  Baby.boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Близнаци сум хаха ама не сум до толку да се фалам што правам во секој момент :lol: