Хороскопските знаци преку слики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од ceca-1, 9 ноември 2014.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Има многу варијации на тема хороскопски знаци но овие слики можеме да си ги ставиме на аватар.За секој знак по една слика:)

  [​IMG]
  овен

  [​IMG]
  бик

  [​IMG]
  близнаци

  [​IMG]
  рак

  [​IMG]
  лав

  [​IMG]
  девица

  [​IMG]
  вага

  [​IMG]
  шкорпија

  [​IMG]
  стрелец

  [​IMG]
  јарец

  [​IMG]
  водолија

  [​IMG]
  риби
   
  На Sahlene и Acka22 им се допаѓа ова.