1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Разгледував и не видов ваква тема,ако пак има заклучете ја.Инаку сакам да споделите мислење во везе со тоа кој хороскопски знак според вас има најлоши каректеристики? Според личностите што ги познавате и тоа што се тие во хороскопски знак.
  Еве на пример јас луѓето во хороскопски знак овен,не можам да ги смислам со сите други знаци наоѓам баланс но со овните никако не можам.Сите личности што ги имам сретнато до сега било женски/машки во хороскопски знак овен ужасно ме иритираа. :)
   
  На ZMIA, Didy77, sToBiToBi и 2 други им се допаѓа ова.
 2. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  ЈАРЕЦ дефинитивно, патем и јас сум јарец :D
   
  На ZMIA, MagicnaProlet, Lana del Rey и 4 други им се допаѓа ова.
 3. AmandaS

  AmandaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  141
  со девици и водолии не се можам :)
   
 4. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Јарец :)
   
  На ZMIA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  62
  Јарец најлоши карактеристикииии ?????? Зашо мене многу океј ми се јарците може зашо и ја сум јарец али ... зашо озбилно ??
  Според мене овенот е знак со најлоши карактеристики ... таа нивна тврдоглавост и инает шо се сакаат да е по нивно и само они се во право и никој друг неможам да го трпам...
  И биковите исто така кај нив ја мрзам себичноста.. и гордоста.. ! :@
   
  На cresa-jagoda, Catnight, GirlLove и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297

  :tmi: :tmi: :tmi:

  немој молим те :lol:

  јас си имам една овцичка покрај мене јесте да е добар у кревет па и на карактер ама љубомората и трвдоглавоста му е :sweat: ама пак си го сакам...според мене барем во мојот круг јас никако неможам да најдам добра кумоникација со девици абе инает бе последен збор се нивни-немаш грешка-чао :hai:
   
 7. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.958
  Ракот - јас сум рак.

  Пречувствителност, се сфаќам лично и се вреѓам ако некој друг ми дише од воздухот. :D
   
  На Ahoy, cresa-jagoda, hermosa и 15 други им се допаѓа ова.
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  Секако дека постојат исклучоци ,но глобално земено еве го мојот заклучок - Однапред се извинувам ако некој се пронајде ,сепак ,ништо лично .

  - Бик ,Девица ,Јарец - претерано пасивни ,многу малку знаат да заинтересираат некого ,слаби соговорници ,тешки материјалисти ,претерано приземјени за мој вкус ...

  - Близнаци - не дека се лоши ,но имаат некои особини кои ме побудалуваат - претерано (дури и непотребно ) зборување ,не знаат да сослушаат кога некој им се обраќа и мора да го надзборуваат и најголемото плампало , често менуваат мислења ,како за луѓе така за се останато (оттука ги бие глас дека се лицемерни ) ...

  -Скорпии - претерано склони кон преувеличување на емоциите


  П.С. Со сите можам да бидам пријател , додека не ми згазнат на нерв. :D
   
  На ZMIA, cresa-jagoda, mackica1 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Јарците ми се тешки и досадни знаци но не би рекла дека имаат најлоши карактеристики.
  Мене никако не ми оди со Бикови и Риби, тие Бикови што ги познавам се толку самобендисани, тие се најубави, најинтелигентни , најспособни и само се фалат со нешто :^) а Рибите, незнам, не сме на иста бранова должина некако, чудни луѓе ми се тие што ги знам.
   
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.096
  Допаѓања:
  106.894
  Пол:
  Женски
  Лелеее јарците ?!?
  Пфф не ме знаете мене затоа така викате :D
  Срам да ви е! :D
  Има луѓе со кои не ми оди муабетот и не се поврзувам, не мислам дека е до нивниот хороскопски знак, пошто некои се ист знак а скроз различни па сеа :wasntme: .
   
  На GirlLove, pupi.girl, Name и 4 други им се допаѓа ова.
 11. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877

  ее баш да ви е срам ! ... Не не знаат жапче затоа вака зборат ... Срамота Срамота !
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  мене па со вагите нешто не ми оди...
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Јарец , а може и овен да се вклучи тука
   
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Овен и бик. |(
   
 15. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  бикови и скорпии :@ :@ :@
   
 16. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  Бикови?? :^) Ајде сега што им најдовте?! Не би рекла, напротив ... има и позитивни и негативни црти но впрочем тоа го има секој знак. Јас не би двоела затоа што може има некое влијание знакот ама мал дел другото е карактер ... Затоа мене ми е глупо ова издвојување на така наречен најлош хорскоп. знак. |(
   
  На LittlePinky и angel4e121 им се допаѓа ова.
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  абе јас сум бик и ниту сум самобендисана ниту себична ниту несоговорник (многу зборам не претерано ама зборам) освен девица јас би додала и лав
   
 18. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  можеби затоа што сум јарец сум против тоа дека тие се најлоши знаци..
  ниту сум тврдоглава,брзо попуштам,сосема спротивна сум од материјалист..не сум досадна..некој може да каже леле оваја важна се прави..секој е различен...не се сите јарци исти..
   
 19. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  И мене никако не ми оди со јарците и скорпиите. И двата знака ми се претерано драматични и самобендисани, а згора на се и себични, комбинација страва. :tmi:
  Жабо мори ти ич не ми стоиш за јарец, до сега 99,9 од твоите мислења се совпагаат со моите, ај пустото ќе ме кладиш во мисла за јарците сега.. :lol:
   
 20. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јарец и девица и овен не ги харесвам хахахахаха........