1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. Kitty23

    Kitty23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    1.Риби- значи нешто поужасно мислам дека немам видено во животот, од километар ги намирисувам само да погледнам некој одма ќе знам дека е риба... крајно ужасни, лигави, влезени у филм, летаат во облаци и живеат во замислен свет мислат дека светот се врти околу нив, депресивни, самосожалувачи и крајно невидени патетични суштества крајно одбивни! (Не сфаќајте лично)
    2.Водолија - злобни, користољубиви, столични како им одговара муабетот така
    3.Рак- емотивни до бескрај и променливи
     
    На hermosa, Lily92, martovsko cveke и 4 други им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Риби, ракови и такви жртви на општеството.
    Манипулираат со емоции, не потпаѓајте под нивното влијание.
    Девица машка да ти дојде да се отруеш од што се љубоморни и посесивни. Женските се дволични и секогаш вината во некој друг ја бараат.
    Близнак не знае што сака и се понаша како дете.
    Бик мрзливи и расположението им зависи од материјалната состојба.
    Вага желна за расправија секогаш. Сака да провоцира
     
    На joy1, simonna.a, Bela Vela и 3 други им се допаѓа ова.
  3. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Вага сум точно е ова, ама вагите се караат бидејќи се мн правични и увек сакаат правда. Инаку за вага мн неодлучни. Се се двоумат ( сите ваги што ги знам) .
    Се др што кажа за другите е и мој впечаток.
     
    На cresa-jagoda, Justicija и supergirlmb им се допаѓа ова.
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Безвеза знак ми се Ваги и Водолии... не знам зошто :).
     
    На IM.TMKQ и fana им се допаѓа ова.
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Сите се за никаде ако земам да пишувам. Некој ќе не изнервира, и доаѓаме на темата да го изругаме знакот. А на секој припадник на знак кој ме нервира, има по една душичка од истиот тој знак :hug: и обратно.

    Само, веќе долго време сум на исто мислење дека единствен знак со кој слабо наоѓам сличности е ракот (а сум дете на мајка рак), некако сите ракови се премногу приврзани за семејството и за пријателите (дури по цена да бидат милион пати насамарени), а јас сум се спротивно на тоа, од семејни обврски бегам и ме нервираат тие работи, за рандом личност не би да се жртвувам, најмалку ми е гајле што сме биле фамилија.
    Исто во последно време забележувам дека лавови не ми одговараат и имам разлики, многу некако без срам се трудат да си ја постигнат целта, пример ти врти на телефон 12 пати во пола саат дури не те добие, што мене не ми е јасно толкаво навалување кога гледаш дека не те фермаат. И се површни луѓе со плитки ставови, џабе толкава самодоверба.
     
    На biGirl, martovsko cveke и LadyC им се допаѓа ова.
  6. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Има нешто сигурно. Или е до тебе или до вагите. :D
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не знам јас сум Јарец со Шкорпија :).
     
  8. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Јас сум вага и се согласувам дека сме за никаде. Од што сакаме правдина и се на сите да им погодиме си го кркаме ние. Најмногу се согласувам со стрелци.
     
    На joy1 и LadyC им се допаѓа ова.
  9. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Исто ко мајка ми. :D
     
  10. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Најлоши раковите,променливо радположение и најчесто жртви на родителите ,мамини синчиња до смрт како. мама ке каже макар и да води во пропаст ,очекуваат да им читаш мисли ,и секако се наметнуваат се они знаат.Маж девица ,самобендисан,саможив,женкар ке направи се да ве извадиод кож,А вдушност тој е љубоморниот.Ижена лав она е најубава ,најзгодна,се се врти околу неа,коа разговарате уопште и не те слуша ,ами си го зборува она што намислила прекинувајки те на сред муабет,јас јас и само јас.шкорпиите само не им згазнувај на жуљ ,лошо ке пројдеш
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека сум Archer со подзнак Scorpion :worried:
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. b0janix

    b0janix Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Маж девица женкар? :rofl: Од она што ми е познато за знакот и од колку се знам самиот, девица е тежок интроверт без некоја посебна желба за социјализација, освен ако таа желба не е претходно поставена/планирана ко цел.

    Лав или Шкорпија би било каде каде попрецизно, особено Шкорпија, важи и за мажи и за жени.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Зависи од аспектите,јас девиците што ги знам се баш да свртени кон себе ,себични,битно да се покажат пред другите,ако комшијата решил д купи веспа он ке истрча пред него ке купи кавасаки и ке му се прчи пред нос,да и ако тебе ти е важен некој настан он ке се потруди да ти го уништи ,ида за прифаќање ново машко друштво им иде тешко но затоаза жени се отворени,може пријателка на жената да дојде со мажот на кафе ,и он да си излезе на игралиште пр,а у друг случај оди кај комшијата коа е жена му е сама и као се најдоври другари можда ова важи само за дупли девици или девица јарец,освен самите на себе да си угодуваат,друга грижа немаат
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. b0janix

    b0janix Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Претпоставувам се работи за лично искуство? И кој е крив тука? Тој што прави што сака пошто му се може или тој што му дозволил да прави? Без разлика на хороскопскиот знак, на луѓето им е тешко да си постават граница некогаш, па ќе треба тогаш ти да им ја поставиш.

    Иначе од ова што си пишала, повеќе ми личи на ниска самодоверба, љубомора, комплекси итн.. Ништо невидено и нечуено. :)
     
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Што се однесува до девици, не знам како не им е мака константно да се преправаат пред луѓето, мене на една минута ме фаќа сафра. Познавам многу девици одблиску и сите наликуваат една на друга. Мислам дека се знак со најмногу сличности. Имаат посебен табиет, машки девици поготово. Никогаш не се знае како ќе реагира.
     
    На buba4e89, GirlLove, simonna.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Од таквите особи човек едноставно се трга,не заслужуваат поголем простор за да имаат за манипулација ,таква особа не е за љубомора едноставно за жалење зашто сите бегаат од неа и на крај останува сама.
    П.с.извини ако се најде засегнат можда подзнакот те вади.И не зборувам само за мое искуство.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. b0janix

    b0janix Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Таман работа, не сум тука знакот да го бранам, интересно ми е што на ваква тема првпат сретнувам да девица ја издвојуваат до толку, не дека си немавме репутација и пред темава. :)
     
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Против сите се пишува тука. Секој втор или трет пост последниве неколку страници е против мојот знак. А обично важи за убав знак, ама ете, во последно време отвараат очи луѓето (joke).
     
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Овен ,- посесивен , нападен , само тој има да кажи нешто, само тој е во право УЖАС
    Шкорпија - мрачни , себични , лоши , мазохисти
    ЈАРЕЦ - овие ти се број еден најлош знак ! ЛАдни , безчуствителни , светот да се урива они ке останат ладни , смрзната им е фацата ..
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јарец во комбинација со Шкорпија е човек што не плачи на погреб, а тоа сум јас. Не е тоа од што немаме чувства, смртта за нас е спас, нормална работа. Чувства покажуваме само кога треба кон една личност.
    Ако не си добила чувства од Јарец не те сакал, си била минлива. Ти што си во хороскоп ?
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.