Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.234
  Допаѓања:
  12.880
  Пол:
  Женски
  Вага подзнак ВодолијА
  За јарец зборував и за двата пола , и кај машкото и женското впечатливА ми е смрзнатата фаца .
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.256
  Допаѓања:
  99.868
  Пол:
  Женски
  Поладна од мене нема да најдете.
  Не плачам по погреби одамна.
  Не се замарам за ништо.
  А лав сум.
  А јас пак не сакам да се врти се околу мене, си седам во свое дувло.
  Во подзнак сум Стрелец.

  Па сум кажала со девица неам слога, ама имам познаничка девица и со неа сум сложна. Индивидуално е и до човекот е понекогаш.
   
  На SV1911 и anaja1 им се допаѓа ова.
 3. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  :lol:
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.038
  Пол:
  Женски
  Јас сум хороскопскиот знак со најлоши карактеристики.

  Бик


  1. Вие сте посесивни, материјалисти и не знаете да делите.

  2. Многу сте тврдоглави.

  3. Мрзеливи сте и хедонисти.

  Лошо е што сè е точно. Добро е што не верувам во хороскоп.
   
  На g8lQQk, PogbaPol и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  23.161
  Пол:
  Женски
  На вагите ми иде една групна лекција за одлучност да им одржам. |(
  Јарците се тврдоглави, но доста решителни и самостојни.
  Биковите што ќе намислат- ќе го остварат, па макар и плачеле 3 недели за едно исто, такви се уште од мали нозе.
  Девиците- премногу организирани и педантни, но и многу ги анализираат работите во нивната глава.
  Овен- живее од денес за утре, него да му е најубаво тоа му е најважно.

  (Моја некоја просечна проценка).
   
  На LadyC, SV1911, Mari* и 3 други им се допаѓа ова.
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  Vodolija podznak Devica.da ne vi kazuvam kolku mi prechi podznakot:^)mn sum sitnicar mn analiziram i glava me boli od toa:!:na vodolija tragedii,za zal sebicni se samo fevruraskite vodolii da znaete .mn sum antisocijalna mislam od devicata e
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  da nekoi se koristoljibivi .imam sretnato i sto dava i sto zema
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.256
  Допаѓања:
  99.868
  Пол:
  Женски
  Да, јарците се чувствителни, двете најдобри другарки ми се јарци. Само едната не сака паметњаковичи, а другата па што знам не покажала такво нешто. Инаку попустливи сте и може да се научи многу од вас. Кај Јарецот ми се свиѓа што се директни и отворено ти кажува што мисли.
  Ти не личиш на лав.
   
  На Petra777 и GirlLove им се допаѓа ова.
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.382
  Допаѓања:
  29.526
  Пол:
  Женски
  Овен. Цел живот околу мене луѓе со тој знак. А толку ми сметаат нивните карактеристики.
  Да бидат центар на внимание, арогантни, тврдоглави и инаетливи |(
   
  На LadyC, Konfetka, Seli20 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.234
  Допаѓања:
  12.880
  Пол:
  Женски
  Овен знак кој не можам да ги смислам !
  Шкорпијата злоба , вештери!
   
  На Tanjamm, hermosa и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  23.559
  Пол:
  Женски
  Ај сега вака :D
  И шкорпијата и ракот не се себични, особено ракот гледа на сите да им удоволи. На раковите маана им е што ги кријат нивните вистински емоции и треба премногу да се измачиш за да те сметаат за добар пријател. Ако им станеш близок пријател во кој стекнале доверба и ако знаеш како да се прилагодиш на карактерот на раковите, искрени се и дупло враќаат со добро, ако си добар со нив. Тешко е додека да им го научиш карактерот на раковите, комплицирани се, мора да научиш што сакаат, а што им смета, бидејќи брзо знаат да се налутат, за ситница, но за да се смириш со нив треба искрено да се покаеш и ако видат дека си искрен не им трае долго лутината.
  За шкорпијата сѐ додека некој „игра“ според нејзини правила е дарежлива, но станува себична кога не е сѐ по нејзино.

  За шкорпијата би се сложила со @ana-sweet
  Иако би кажала дека шкорпиите сме добри сѐ додека некој не ни наштети, ама после знаеме да бидеме навистина лоши и гледаме дупло да се одмаздиме.

  Тежок карактер сме, тешко некој вистински да не разбере, па затоа немаме многу пријатели.

  Премногу затворени сме, многу ретко наоѓаме некој во кој имаме доверба и на кого можеме да му ги довериме нашите проблеми. Сѐ собираме во себе, сѐ додека не ни пукне филмот, па да ги отераме сите во п.м.

  За да се спријателите со шкорпија и да го одржите долго време пријателството треба пред сѐ да сте 100% искрени и да сте човечни, да ги опсипувате со внимание и љубов, секогаш да им ги исполнувате желбите, да не им се спротивставувате и тогаш кога не се во право (премногу тврдоглави сме шкорпиите и што и да замислиме мора да направиме, колку и да е опасно или неостварливо, секогаш со главата во ѕид, но ако не сме такви упорни, нема да успееме во животот, мора некогаш и да ризикуваме за да успееме), бидете секогаш достапни за шкорпиите, не оставајте ги премногу да чекаат (чекањето нѐ излудува), не ги ограничувајте шкорпиите, дозволете им да дишат, да не се почувствуваат притиснати, затворени, не им навлегувајте премногу во нивната интима, освен ако тие не ви го дозволат тоа, почитувајте ги и цело време фалете ги.

  Ако се заљубиме во некој сме посесивни, љубоморни, не се откажуваме, за тој што го сакаме до крај се бориме, не прифаќаме пораз. Се заљубуваме во карактер, не во надворешна убавина, па затоа нашата љубов е толку силна.

  Туку да си кажам за мене полош знак од БИКОТ нема. Толку себични, толку завидливи, гледаат само нив да им е арно, а друг да искористат и без причина на друг да му го уништат животот. И премногу тврдоглави.
   
  На Svetoslava, Lolo5, КикиМаус и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.234
  Допаѓања:
  12.880
  Пол:
  Женски
  Раковите се скоро најемотивниот знак , приврзани со семејството , поштоваат фамилија , знаат они да направат некој кикс но далеку се од лоши личности ...
  Шкорпијата е најголемото зло , Јарецот е за мене ужас
  Овенот - тешко на оние што го трпат ...
   
  На КикиМаус, hermosa, Magik и 2 други им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.064
  Пол:
  Женски
  Па, извесен период поминувам во поширок круг на луѓе и - не знам.
  Овни од машки пол (имам и прочитано дека највисок процент престапници се родени во знакот на Овен); кај дел од Близнаците нервира тоа што запаѓаат во маѓепсан круг на патолошко лажење; Раковите кон блиските луѓе се обично предобри кога не се опсесивни, но така можат да си нанесат штета себеси; Вага и Шкорпија можеби; со Стрелец слабо одржувам контакт за да ги проценам точно, макар што имам претстава отприлика; а можеби и Риби. А можеби никој.
  Тие што не ги спомнав не се нешто заинтересирани да наштетат на некого, си гледаат пред себе.
   
  Последна измена: 24 февруари 2018
 14. Rusalka22

  Rusalka22 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Овен - нарцисоидни инаетџии, арогантни и агресивни до немајкаде... арно ама пак од друга страна големо срце, великодушни и многу заштитнички настроени - ако може човек да ги истрпи... бар според мое искуство...
   
  На Salome, blueeparadise и martovsko cveke им се допаѓа ова.
 15. Loranora

  Loranora Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Риби најодвратни нешта
   
  На Co0kie, soffce и La diabla им се допаѓа ова.
 16. Inlovewithm

  Inlovewithm Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2018
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Nie ovnite sme najstrastveni znaci koga se raboti za ljubov. Izneveruvame samo ako dojde do monotonija vo vrskata inaku ne se otkazuvame od partnerot. Mislam deka treba da se ceni toa sto sme edni od naj ISKRENITE znaci vo zodijakot. :rock:
  *najodvraten znak mene mi e bliznaci. Mnogu se prevrtlivi labilni sakaat da izmisluvaat da se ulizuvaat da preuvelicuvaat. Epten nemozam da gi podnesam !
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Јас сум водолија. Брат ми е овен и имав една „пријателка“ овен. Мислам дека овенот е премногу избувлив и лут знак, кој секогаш сака да биде на прво место. Да ги импресионира другите. Немам којзнае колкав проблем, но мислам дека се многу избувливи како знак. :angel:
   
  На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.116
  Допаѓања:
  23.544
  Пол:
  Женски
  Јарец и овен. Сите што ги знам, а го имаат овој хороскопски знак, се терсене луѓе.
   
 19. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.902
  Допаѓања:
  9.229
  Пол:
  Женски
  Јас сум Јарец во подзнак Овен... Замисли сега.
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.116
  Допаѓања:
  23.544
  Пол:
  Женски
  Не сакам да мислам. :lol: Комбинација снова.

  Не му оди муабет со јарци и овни.
   
  На Justicija и GirlLove им се допаѓа ова.