Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.902
  Допаѓања:
  9.229
  Пол:
  Женски
  Хаха е зошто не ти оди? Што си ти во хороскоп?
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.116
  Допаѓања:
  23.544
  Пол:
  Женски
  Рак. :rofl:
   
  На GirlLove, Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  23.559
  Пол:
  Женски
  Кај јарците не ми се допаѓа тоа што се многу ладнокрвни, не покажуваат емоции.
  А замислете најдобрата другарка ми е јарец и плус имам и другар јарец, сѐ добро се согласувам со нив, одлични пријатели се јарците, ама ми смета нивната затвореност кога станува збор за емоции, па со јарците за сѐ би зборувала, освен да си ги споделам сопствените емоции, бидејќи имам чувство дека не би била разбрана од нивна страна кога се емоции во прашање.
   
  На Luciferovog zlo♧, Tanjamm, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
 4. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.902
  Допаѓања:
  9.229
  Пол:
  Женски
  Ох, па ти не не познаваш. Јас како женско јарец сум многу чувствителна, но не изгледа така од надвор. Ние доста сме доста сочувствителни. И совет ќе ти каже јарец. Само не знаеме да се изразиме во врска со чувствата..
   
  На Luciferovog zlo♧, realGirl, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.088
  Допаѓања:
  97.042
  Пол:
  Женски
  Jарците се заникаде, маjку им. Би забранила да се рагаат jaрци. Ако можеше ]:)
   
 6. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  :|]:):worried:
   
 7. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.948
  Пол:
  Машки
  Лав и Стрелец дефинитивно :)
   
 8. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека во светот има најмногу јарци хахаха. Имам мајка,брат,2тетки,4 другари јарци и една внука јарец..Други во фамилија сме мешани. Немам некој којзнае колкав проблем но за водолија(јас - велат дека или ги сакаме или не ги сакаме јарците и овните. Јарците можат да бидат големи песимисти,мрзеливи или тврдоглави но мислам дека сите се воспитани на различен начин и тоа влијае врз самиот карактер.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 9. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  JAREC iako sum i jas znam deka imaat najlosi karkateristi ali toaa ee
   
 10. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  6.669
  Пол:
  Женски
  Многу влијание има и подзнакот, барем кај мене. :D И јас сум рак дечко ми е јарец, имам и другарка јарец многу добро се сложувам и со двајцата. Колку повеќе ќе го запознаеш јарецот толку повеќе ќе сфатиш дека не се толку безчуствителни, туку напротив. :D
   
  На IM.TMKQ, SummerGirl и EraBon им се допаѓа ова.
 11. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  decko mi e jarec i jas sum se pogoduvame ama nekogas taka nema da se pogodeme sto ke ne razbere cela drzava :lol::lol::lol::lol:
   
  На SummerGirl и realGirl им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  47.962
  Пол:
  Женски
  Јарецот на сите не ви чини, само мене ми чини. Зошто така? :D
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.494
  Допаѓања:
  105.979
  Према ова шо читам тука тешко на татко ми дома испаѓа. Јас сум Овен, брат ми Скорпија, мајка ми Јарец. :D
   
 14. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  5.123
  Се сложувам, шкорпиите се најлоши.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.234
  Допаѓања:
  12.880
  Пол:
  Женски
  богами :worried: каква комбинација сте биле треба да му се даде орден како ве издржува :rofl:
  инаку што е во хороскоп вашиот татко ?
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.494
  Допаѓања:
  105.979
  Водолија.
   
 17. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.592
  Отворив да читнам додека се расонувам и што да видам 8-|

  Кики злобна, вештерка, најлоша... :x

  Ај чао


  Едит: @cresa-jagoda девојче брее
  јас изгледа сум типична скорпија
  Од збор до збор се пронајдов во постот што си го пишала за предходната страна :$
   
  На cresa-jagoda, Justicija и theowndemon им се допаѓа ова.
 18. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  4.363
  Пол:
  Женски
  Јас сум шкорпија и неможам да се поднесувам со бик спротивни се на шкорпијата многу ми се ладни некако живеат од денес за утре немаат големи амбиции, премногу се матријалисти, фалбаџии а не дека имаат лоша душа.
   
  На Sandrin4, GirlLove и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.386
  Пол:
  Женски
  Јас сум бик и веруј ми дека многу грешиш дека биковите се ладни, ниту живеат од денес за утре само знаат да уживаат во животот, материјалисти сме во очите на другите затоа што го сакаме најдоброто за себе, а тоа докажува дека бикот и те како има големи амбиции.
  Исто многу нормално и јас не се поднесувам со шкорпија премногу различни знаци се.
  "Бикот е знак спротивен на шкорпијата. Шкорпијата сака да ги наследува придобивките на другите, а бикот најмногу ги цени личните придобивки."
  И неминовно е дека шкорпијата и јарецот се рангирани на највисоко место на знаци со најлоши карактеристики.
   
 20. Ysidora

  Ysidora Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Не важи за сите шкорпии и близнаци но искуство здобиено преку дружба со нив е дека имаат најнегативни карактеристики.
  Шкорпиите лесно се навредувааат и одвај чекаат да се одмаздат за нешто кое си го кажала или направила без некој намера да ги повредиш. Сакаат да се китат со туѓи перја и се возбудуваат да го истуркаат некого и сета пофалба да оди за нив.
  Близнаците се толку дволични па додека им одговараш те дружат а потоа ти вртат грб и забиваат нож во грб а најлошите и почнуваат да шират се што си им споделила во доверба, вакви малку се и овните само што тие за разлика од близнаците не ти се правеле пријатели, овните ова го прават кога те доживуваат како конкуренција инаку се супер пријатели.
  Рибите ми се понекогаш лигави и сколни кон кроење теории на заговор, а лавовите иако многу ги почитувам имаат една мана ако се осетат загрозени од тебе по секој цена гледаат да те истуркаат од нивниот пат, не бираат ни средства, туку прават се по секоја цена.