Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Не важи за сите:
  Шкорпија-болно љубоморни,агресивни и лицемерни
  Бик-Себични и напорни
  Лав-Самобендисани и знаат да потценат и да навредат
   
  На Svetoslava, LadyC и Feminka22 им се допаѓа ова.
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.064
  Пол:
  Женски
  Водените - шкорпија, рак и риби (променливо-облачно целиот живот)
  +овен и стрелец донекаде (макар што овенот има некои изразено позитивни карактеристики, особено жена - овен)
  Ама од човек до човек е, не мора да значи.
   
  На m.i.g и Feminka22 им се допаѓа ова.
 3. sinooka.bosonoga

  sinooka.bosonoga Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Јас, шкорпија во хороскоп, лав во подзнак, а тигар во кинески.. Подобра комбинација, амин :D
   
 4. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  5.489
  Пол:
  Женски
  Јас сум јарец и потврдувам дека е така, посебно делот со емоциите :D
   
  На Lily92 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  18.226
  Пол:
  Женски
  Лав-нападни, го наметнуваат своето мислење, сакаат да контролираат
  Шкорпија-супер се ама гордоста им стои во грло, не попуштаат, не можеш да ги разубедиш
   
  На Sandrin4 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.176
  Пол:
  Женски
  Јас дупла шкорпија :P едино мразам ракој...одма ги осеќам во близина :devil:
   
 7. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  4.363
  Пол:
  Женски
  Jas do sega site bikovi sto gi znam da se rece ni na mrtvo placat ni na zivo se smeat seedno ic e nekako mnogu mi se i cudni ne sum sigurna deka uzivaat vo zivotot bidejki tie sto gi znam ne se borat moze samo povrsno uzivaat a vaka so borba za poveke ne.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  23.559
  Пол:
  Женски
  Шкорпијо што ти згрешиле раковите? :?: 8-|

  Јас како шкорпија единствено најдобро се согласувам со раковите без разлика дали женски или машки :hug:

  А не ми се допаѓаат стрелците, бесчувствителни ми се, ептен ладни луѓе :|
   
  На Nigredo Odor, Sandrush12, WarriorAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.386
  Пол:
  Женски
  Hahahah ne me znaes mene, zatoa :D:D (se zezam)
  Inace mislam bidejki site sme razlicni, da horoskopskiot znak vlijae no sepak sekoj covek si e poseben karakter, ne mozeme 100% da se drzime do horoskopot, iako nekogas u nekoj slucai kaj nekoj lugje podznakot ima pogolemo vlijanie otkolku horoskopskiot znak bash imam citano za toa.
  Jas imam edna slucka, jas skorpija sho bi rekle na daleku osekjam, ako nekoja osoba bez pricina mi stvara nekoj "nemir" pretpostavuvam deka e skorpija ili jarec, i bash letovo zapoznav eden decko tolku dobro se razbiravme i super komunikacija, se zezavme voopsto nemav takvo cuvstvo, posle dolgo vreme mi tekna da prasam za sto e vo horoskop i mi kaza deka e skorpija jas ostanav zaprepastena i ne mi se veruvase prv pat jas da mozam da komuniciram so skorpija i da ne osetam nesto negativno.
   
 10. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.176
  Пол:
  Женски
  И сопругов ми е шкорпија ;)љ
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  18.226
  Пол:
  Женски
  Мене ме осети ли?
  Јас супер се слагам со шкорпии.Не знам зашто колку и да сте суетни
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.176
  Пол:
  Женски
  Хахахаа во живо...виртуелно не фаќат...хахахаха...
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  2.444
  Пол:
  Женски
  Мислам дека најлоши карактеристики има јарецот. А јарец сум што е уште потрагично. Дали дека кога читам карактеристики ама ич не ми се допаѓаат оние на јарецот и уште си викам: шо е ова? Јас демек ваква сум? Нема шанси! Јас не сумм ваква, јас сум душичка а не човек со ледено срце што гази преку живи луѓе за да ја оствари својата амбициозност. Ниту сум работохолик. Глупости |(
   
  На Zavisnaodblago и GirlLove им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.685
  Допаѓања:
  119.008
  Пол:
  Женски
  Па според мене јарците, тешки инаети и злопамтила :envy:
   
  На SexiLy, Robson, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Водолии (и машки и женски претставници) и машки Скорпии. :shake:
   
  На hermosa, Dream-Girl и Feminka22 им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.567
  Пол:
  Женски
  На шкорпија не и’ се докажува никад ништо, сепак во се’ има исклучоци. Можеби влијае и подзнакот.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.915
  Пол:
  Женски
  Риби не можам да поднесам, близнаци и рак.
  Чинам целото зло во нив е соберено.
  Ѓаволот може да седи во ќош и да учи од нив.
   
  На Јаневски, buba4e89, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.256
  Допаѓања:
  99.872
  Пол:
  Женски
  Јарецот - сеир фаќа,прв е за сеир.
  Бик - најлоша карактеристика - сеедно ми е за се.
  Девица - љубомора до даска
  Вага и водолија - тешки будали.
  Риба - себични.
  Рак - лажговци.

  И лавот има голема уста што е логично. :rofl:
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  47.708
  Пол:
  Машки
  Уште некоја карактеристика за лав,ај да видам дали ќе погодиш :D
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.256
  Допаѓања:
  99.872
  Пол:
  Женски
  Јас сум лав.
  Ќути таму.
  У кинески хороскоп сум змија.

  Се на се поголемо срце од лавот никој нема.
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.