Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  1.838
  Пол:
  Машки
  ]:)

  :inlove:
   
 2. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  592
  Пол:
  Женски
  Ај да ве читам што мислите хороскоп близнаци? :D
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  15.637
  Пол:
  Женски
  Дволични
   
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.596
  Допаѓања:
  249.402
  Пол:
  Женски
  немој ма баш сме фини :D:makeup:
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  7.224
  Пол:
  Женски
  Јас сум стрелец-овен :worried: Лошо ова, а ?
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  15.637
  Пол:
  Женски
  Ти си исклучок :!::*
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  17.910
  Пол:
  Женски
  Водолии - не ги разбирам едноставно . Како казахстански да ми зборуваат . Лупетаат се и сешто кога се нервозни , после се каат . Чекај бато , се има граница :!: . Ова и за мажи и за жени водолии важи .

  Риби - пречувствителни ! Имав еден дечко - риба , и не можев да се снајдам со него . Од се беше навреѓен , повреѓен и увреѓен , мислиш сум му заклала пола фамилија |( . Чудни ликови . Ретко зборуваат со луѓе . Ова за мажи риби :D .

  Инаку јас сум стрелец со подзнак водолија . Ама ич не сум метната на знакот . Весела сум , сакам авантури , ама понекогаш знам да сум љубоморна . До подзнакот ли е , до што ли е , не знам . И не ми се допаѓа таа моја карактеристика . И тоа што не знам за не :!: . И да ме убиеш не викам не |( .
   
  На Brinetka и Prijatelot им се допаѓа ова.
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Водолија
   
  На Love 83 и Brinetka им се допаѓа ова.
 9. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
 10. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  4.207
  Пол:
  Женски
  Оти бе вага, баш сме кул и се уклопуваме скоро у се
   
 11. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.263
  Допаѓања:
  34.640
  Пол:
  Женски
  1.Овен
  2.Девица
  3.Јарец
   
 12. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  115
  јарец и девица
   
 13. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  419
  Пол:
  Женски
  Јас сум шкорпија.. Сите лоши карактеристики ги имам.. Во подзнак девица.. Не знам ништо за подзнакот, ама знаков ми е хаос. Љубоморна, инат и што уште не. Понекогаш не се поднесувам сама себе..
   
 14. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.061
  Шкорпија. Мислам хелоу.
   
  На Brinetka, Oxymoron и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 15. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Бившиот беше вага и после него сите што се вага ми дават лош vibe
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.596
  Допаѓања:
  249.402
  Пол:
  Женски
  Вагите се љубоморни,посесивни,пасивни.Нервозни и лесно пламнуваат.Ама се и емотивни мн,повлечени доста во себе.Знаат мн фер да бидат и да попуштаат во мн ситуации.Тимски играчи се.Упорни се мн во својата цел,полни со идеи.Не се себични воопшто.Ако видат дека спротивната страна подеднакво им дава и пружа спремни се цел свет на дланка да ти го дадат.Јас имам само позтивно искуство со ваги :)
   
  На lovemme, SnowWhite8, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
 17. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  22
  Што ќе кажете за хороскопски знак лав, а подзнак шкорпија?
   
 18. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  Ај една мала анализа и онака сум во некоj релаксиран mood. :D

  (Oд мое искуство со хорскопскиве знаци).

  Овен - Темпераментни и мноогу тврдоглави. Брзо избувнуваат и се лутат, брзо менуваат и расположение.
  Емотивни се претерано. Често сакаат да се центар на внимание. Темпирани бомби.

  Бик - Тврдоглави, но имаат темперамент поисконтролиран од Овенот. Знаат да бидат фер. Не знаат за самокритичност. Премногу се трудат за да остават добар впечаток. Нарциси се.

  Близнаци - Екстроверти, без исклучок. Делуваат доста опуштено, а всушност се доста живчани кога станува збор за нешто од кое имаат лична корист. Имаат голема потреба од споредба и натпревар со другите. Се плашат од самотија. Забавни се.

  Рак - Многу набљудуваат и анализираат. Преголеми емотивци, но воедно и мистериозни ликови. Внимаваат на надворешен изглед и најчесто имаат добра смисла за хумор.

  Лав - Амбициозни и претерано самоуверени. Често дрски и огроооомни инаети. Аналитичари и логичари.
  Мразат лицемерие, простоќа и неамбициозност. Сонуваат за големи успеси на секое поле од животот и се способни да го вложат сето потребно време, емоции и енергија само за да ја постигнат целта.

  Девица - Уредни и практични. Преземаат одговорност, прифаќаат ризици и се работохоличари. Тактичари и критичари. Самобендисани и контрол фрикови.

  Вага - Вечно неодлучни. Секогаш изгледаат опуштено и смирено. Лицемерни и себични. Не се зближуваат и не веруваат лесно. Бегаат од одговорност. Мрзливи се, нарцисоидни и нестабилни ликови. Најчесто и прилично молчаливи.

  Скорпија - Слични карактерни црти имаат со Лавовите. Самодеструктивни и самокритични. Лојални, но
  љубоморни. Мистериозни и молчаливи. Сакаат праведност. Своеглави авантуристи.

  Стрелец - Дружељубиви, но срамежливи. Сакаат големи друштва, но не сакаат да се истакнуваат.
  Често потпаѓаат под туѓо влијание. Духовити и емотивни. Не се злопамтила. Хедонисти.
  Амбициозни и работохоличари. Тврдоглави.

  Јарец - Чудни. Затворени и некомуникативни ликови. Брутално искрени. Зад „школката“ се емотивни и
  жедни за поддршка и љубов. Своеглави и себични во најголемиот дел од времето. Фер и лојални.

  Водолија - Визионери. Оптимисти и емотивци. Комуникативни, љубопитни и истражувачки настроени.
  Темпераментни. Веруваат дека се секогаш најобјективни дури и кога гледаат само еден „пиксел“
  од „големата слика“.

  Риби - Духовити и оптимисти. Сонувачи, креативци и логичари. Молчаливи и мистериозни. Мрзеливи и
  непостојани. Личности кои се како од друга планета. Необични размислувања. Хедонисти.

  Да напоменам дека анализава ми е само за забава, да не се најде некој да се кара тука. :D
  Заклучете си сами кој е „најлош“. :D (poolparty)
   
  На Love 83, MarigoldA, Ambitious и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Машки
  Оти бе водолиите најлоши? Толку сум лош?:(
   
 20. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Женски
  Убаво ве опшале :lol: без лутење :?: