Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

 1. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Не е точно:wasntme:
   
 2. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Само малку ?8-|
   
 3. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Ич. Баш сме фини и добри:P
   
 4. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Хаха така нека биде :?:
   
 5. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  :D(highfive)
   
  На Slatkata00 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.379
  Допаѓања:
  26.085
  Пол:
  Женски
  И за мене вагата е најдобриот хороскопски знак. Мм е вага и уште 2 драги личности. Не би рекла воопшто дека се нервозни и избувливи, баш напротив смирени и сталожени.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Сите луѓе риби што сум ги запознала ептен глупи :wasntme: Не навредувам но може така се погодило..
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Извини ако те навредив со моето мислење , ама за жал јас имам такво искуство со водолиите . Можеби знаците не си одговараат едноставно :) . Јас налетав на машко - водолија , и искрено јаз зборував едно , тој правеше друго . Ај дечкото не е битен , ама и мајка ми е исто водолија и ниту со неа не се погодувам баш во муабетот . Така да , sorry not sory .
   
 9. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Не се сите исти:)
  Ама многу сме емотивни. И тоа некогаш знае да боли
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  7.023
  Пол:
  Женски
  А пак водолија болна легнува кога некој има лошо мислење за неа.
  :D
   
  На cresa-jagoda, Kimberly11 и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Имам водолија другарка и многу чуден тип е,се лути за глупости и ако нешто не е по нејзино и ако е лута не смееш да и се обратиш пошо тешко тебе.
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Јас би рекла девица...лоши навики.
  Јарец - препаметни.

  Знам иам коментирано на темава и мислам за девица беше.
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  Ја би рекла јарец предволични и арогантни
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Па не знам, имам две другарки.
  Ама од машки јарец бегај додека те држат нозе.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  И машко скорпија :whew:
   
  На Alisa22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  9.019
  Пол:
  Женски
  Јарецот не е дволичен.
  Конкретно за мене. Јас не сакам дволични и тролични луѓе. Миенс сум и тивка, на, моменти наивна, премногу сакам да помагам, душата си ја давам и за тој што треба и не треба, влекач сум по природа, сакам нештата да идат бавно, многу планирам
  Од внатре сме исплашени и. Несигурни
   
  На Lily92, me again, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Ее :rofl:
  Сега ми врати спомени колку бев затрескана у Шкорпија абе филмови. И у право си :D
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Ајде и нив да ги осудиме на доживотна самотија.
   
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  14.573
  Пол:
  Женски
  И јас од искуство :D:rofl: Па си пазам сеа
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.445
  Пол:
  Женски
  Кај го прочита тоа???