1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Од кога знам за себе, не ми одела комуникација со близнаци. Премногу се.. хм, различни од мене и никако не ми одговара нивниот карактер. Ова само од искуство, не зборам општо.
     
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Ццц..Па што знам..не сум приметила тоа.Секој знак си има свои лоши особини.. ;)
     
  3. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Близнаци - сите што ги знам се дволични.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Скорпија :)
     
    На Lolo5 и pupi.girl им се допаѓа ова.
  5. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Јарец - посамобендисани и потврдоглави мислам дека нема.

    Инаку за ова тешкое да се определи. На пример Стрелците се прекрасни пријатели, ама пробај да бидеш со Стрелец во врска додека те засака Господ ке го видиш трпејки ги неговите авантури.
     
    На Regina.Phalange и GirlLove им се допаѓа ова.
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски


    Има овенот е најтврдоглав, а стрелецот одлично глуми дека сака аахахаха :rofl: :rofl:
     
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Водолиите-ужасно тврдоглави суштества :P |(
     
    На hermosa и 1234girl им се допаѓа ова.
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Рак - многу ги менуваат мислењата а тоа ме нервира !
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. maci95

    maci95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    Бев во врска со стрелец и ми беше премн чуден бидејќи нема ниту една карактеристика од стрелциве.. За авантури,секогаш јас бев таа што инсистираше за нешто такво :) А за засакувањето, јас сум јарец, па беше обратно..мене ми требаше долго време дури да го засакам :)
    Иначе,според мене,знак со најлоши карактеристики ми се Водолиите!
     
  10. kuchka

    kuchka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    незнам за најлоши карактерстики ама дефинитивно спротивен знак од мојот се јарците ]:)
     
  11. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    јарец....... никогаШ нема да ги сфатам :x
     
  12. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Риби и Близнаци дефинитли .... А првпат гледам некој да има толку лоши коментари за биковите и јарците ... Јас сум бик опкружен со јарци , ракови , овни и стрелци :) .. за нас како што би кажала Мерлинка
     
  13. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Лав! Толку се нарцисоидни, самобендисани и не можам никако да ја сфатам таа нивна потреба да бидат во центар на внимание, да се истакнат... Секогаш се они најбитни, на прво место, нивниот избор и вкус е најдобар, или ќе биде по нивно или нема да биде. Е сега зависи дали ќе наидете на вистински лав или на маче...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.715
    Допаѓања:
    122.035
    Не се разбирам многу во хороскоп,ама ете од моите најблиски ,тврдам дека Овните се многуууу тврдоглави и инаетливи.По нивно ќе биде и точка.Ама затоа се многу интелигентни,вредни и паметни :clap:
    Сестра ми ете е ДЕвица-и не ми оди ама многу е избувлива.А инат-што да ви кажувам.
    Најлош не можам да изберам,ама ако морам нека биде Бикот :lol: 2,3 Другарки бивши, кои се во овој хороскопски знак,испаднаа спонзоруши,ги извараа дечковците и зедоа постари и богати.А башка и што се дигнати :emo:
    А за мене ,Близнак што ќе кажете :wasntme:
     
  15. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    За мојот знак само најдобро :D Затоа моето мислење не би било за темава, ама ќе се потрудам да издвојам некои негативни карактеристики. Близнаците, од аспект на самите себе, се многу наивни, веруваат премногу на луѓето, бидејќи очекуваат добронамерноста и искреноста во иста мера да им биде возвратена, па затоа неретко остануваат повредени и разочарани и се повлекуваат во себе. Премногу се искрени, што може да се смета и за маана, мислејќи дека луѓето ќе ја ценат нивната искреност, ги повредуваат. Познати се по променливото расположение и често ги сметаат за дволични, веројатно затоа што брзо менуваат мислење. Избувнуваат за ситници, не можат ништо да чуваат во себе, па не мислат на последиците. Нивниот мозок е постојано активен, смислуваат најразлични сценарија во обид да го предвидат она што може да им се случи, непотребно комплицирајќи ги работите. Најслаба страна им се психата и нервите. Навистина е тешко да се биде близнак, затоа ги спомнав лошите карактеристики од мој аспект, другите можат да прокоментираат од страна како гледаат на нас. Ко што можев да прочитам, немаат баш пофални зборови :)
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. skeridoll

    skeridoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Девица-злопамтила, Лав-инаетчии,премногу горделиви,центар пажња, Риби-дволични, бесчуствителни,
    А за јарците како претставник на јарец многу Неодговорни као прво,лош карактер,тврдоглави,избувливи.. ама најубаво ми е со јарец барем се знаеме какви сме инаку со другите тешко моабет да се напраи. а како најмили се стрелците (подзнак сум) али некогаш и премногу се мили и понекогаш ме иритира. :)
     
  17. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.715
    Допаѓања:
    122.035
    Се препознав ама баш во се,од збор до збор :wasntme: Колку вистинито не опиша,алал да ти е,ама само за негативните страни за позитивните цела Фемина нема да ни стигне :lol:
     
  18. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Не џабе го следев нарцисоидниот д-р Зоран Крстевски, ќе ме селеа од дома колку многу замарав со неговите емисии, ама битно научив нешто од него. За позитивните страни на близнаците нема ни да зборам, гледам некако сите се критички настроени кон нас....а баш сме фини :lol:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. I.Love.You

    I.Love.You Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    39
    Лав.(Јас сум лав)
    премногу горда,си го уништувам животот поради таа гордост! Уфф. -.-'
     
  20. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Овен и Бик |(