1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.275
    Пол:
    Женски
    Вага- флертувачи, не им е доволно внимание само од еден, сакаат секад некој егото да им го полни, не препорачувам за врска, а како пријатели имам повеќе ваги и се сложувам супер(y)
    Овен- себични, манипулатори, во се гледаат натпревар и во се да се први:puke:
     
    На resenska, hermosa, Stark и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Sinisa123

    Sinisa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    147
    Не е точно. Ние водолиите имаме чуства, ама не ги покажуваме чуствата оти си мислиме дека некој ќе се насмее и ќе не сожали, и да кажеме нешто не знаеме дали ќе не сфати добро или лошо. Едноставно имаме чуства, а тоа што сме манипулатори и што имаме ГООООЛЛЛЛЕЕЕЕМММОООО ЕГО точно е ѕоа6
     
  3. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.560
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Јас со скорпии имам проблем и жени и мажи
     
  4. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.731
    Пол:
    Женски
    Мене такви ми личите :D
     
  5. Nikki12123

    Nikki12123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2019
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Ретко кој има трпение со шкорпиите, кај нив се е дирекно, во лице, без sugarcoating. Плус, имаат навика да ги тестираат луѓето, така да додека го запознаеш нивното вистинско лице веројатно веќе си изгубил нерви и си им дал епитет.
    Но ако се зближиш со шкорпија пак, стварно се супер, и како партнер и како пријател, гинат за тебе, само гледај да не ги разочараш, не само што нема да заборават и да простат, туку и обавезно ќе ти вратат три пати полошо.
     
    На A94, anaja1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.134
    Допаѓања:
    4.157
    Пол:
    Женски
    Мене на мојот карактер во многу ситуации се покажало дека не ми одговараат Вагите. Не генерализирам дека се сите такви ама овие околу мене сакаат да бидат главни. Нивниот збор и мислење да е последниот. Секогаш да се во право. Покажуваат и докажуваат.

    Дали се сите такви не знам битно јас не можам никако да се погодам на иста страна со нив.
     
    На A94, Anie93, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.560
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    TE="Nikki12123, post: 6362594, member: 135275"]Ретко кој има трпение со шкорпиите, кај нив се е дирекно, во лице, без sugarcoating. Плус, имаат навика да ги тестираат луѓето, така да додека го
    запознаеш нивното вистинско лице
    веројатно веќе си изгубил нерви и си им дал епитет.
    Но ако се зближиш со шкорпија пак, стварно се супер, и како партнер и како пријател, гинат за тебе, само гледај да не ги разочараш, не само што нема да заборават и да простат, туку и обавезно ќе ти вратат три пати полошо.[/QUOTE]
    Затоа не ми требат.....подалеку од мене!
     
  8. Stormii

    Stormii Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2022
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Сите есенски и зимски знаци не можам да ги поднесам. Од летните лав. Другите супер се.
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    8.656
    Пол:
    Женски
    Секоја водолија не може да е иста абре ладни сме но сакаме некого и на свој начин.Точно е за егото слаба точка ни е а манипулација правиме ако ни дозволат само и многу сме нервозни немаме никакво трпение веднаш се сакаме да имаме,за чувства јас ги искажувам макар срам да ми е но не молчиме директни сме и она што го кажуваме е вистина не играме игри со никого
     
    На Maca Macka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    овен - агресивни машки, женските се добри само што лесно се лутат

    бик - машките се материјалисти, предатори, женските тврдоглави

    близнаци - најдобрата и најлошата личност во еден човек

    рак - too clingy, депримирани
    женските се лигушки и провокаторки, машките се подобри ама ништо не можат сами

    девица - чудни личности,најмногу сакат да се допаднат и да критикуваат,темелни во се и во критиката

    вага - најопасен знак, женските се многу итри, машките поретко

    шкорпија - нервозни,љубоморни

    стрелец - жените се без памет со брз јазик, фрустрирани, оговарачки; машките не ги познавам

    јарец - чуваат горчина во себе

    водолија - нема дефинитивен став за ништо, не знае каде тера во животот

    риби - тажни и песимисти, глумат жртви а се снаоѓаат убаво во меѓувреме дури ги мислиш
     
    Последна измена: 14 октомври 2022
    На resenska, Irreplaceablee и Mentalna85 им се допаѓа ова.
  11. metallicaAa

    metallicaAa Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    jas predator sum znaci :D
     
  12. Heinz

    Heinz Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    овенот, шкорпијата, машко вага, близнаците само зошто со близнакот не знаеш на што си, стрелецот е глупав инает ама зависи од подзнакот и другите планети
     
    Последна измена: 14 октомври 2022
  13. Mysterious Woman

    Mysterious Woman Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2022
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    8.656
    Пол:
    Женски
    За водолија најточно да, изгубени во животот.Стрелец машко дете во душа лесно се подводливи а жена стрелец најкоманданти а поим си немаат од ништо.Вага машко сачувај боже колку се тие неориентирани во животот а најстабилен знак јарец дефинитивно и машки и женски . Близнаци поседуваат наивност и добро и зло се ќе видиш во едно а најсебични биковите сакаат се по свое и материјалисти тешки.Овни инает и во се први да се и да успеат а девица најкритичар не им е лесно еве јас подзнак сум девица тоа е страшна работа .Рибите се лабилни но доста осетливи , шкорпија како ќе налеташ добро лошо искрени се во лице се ќе ти кажат,рак најчувствителните и многу се жалат
     
    На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Мислење за пријателство помеѓу бик и близнаци?
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    8.656
    Пол:
    Женски
    Не оди ,бикот е приземјен а близнаци воздушен знак немаат допирни точки
     
  17. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Ааааааа колку добро ги имаш опсервирано!!!
    Браво!

    Како тинејџерка астрологијата ми беше опсесија , па подоцна кога ја расчепкав подобро ме фати дури срам во што сум верувала, не знам дали знаеш за сите контрадикторности во астрологијата, затоа и секогаш останува само како псевдо наука ..
    Но, сепак мислам дека годишните сезони можат да влијаат на темпераментот на натусот.
    На појавноста на истиот.
    Додека за карактерот и останатото " хороскоп" ни се тие дома со кои растеме и искуствата подоцна.

    Јас сум Риби со подзнак Скорпија и месечина во Вага.
    Скорпијата и Вагата како се опишани ги немам воопшто.
    Целосно се наоѓам во Риби што и говори мојот ник тука , и апсолутно се наоѓам во ова твоево -Додека сите мислат дека сум "ментална" и или ме жалат или тераат мајтап со мене, јас си го средив животот за до 101на , хахаха!

    П.С Знаеш дека Мерилин Монро има Нептун во прво поле , па оттаму сета таа харизма, таленти, но и психички проблеми, пороци и на крајот мистериозна смрт..
    Нели Нептун е магла и замаглува сѐ пред него..
    Абе кај некои кај кои ќе се "потрефи" да имаат слични карактеристики како хороскопот изгледа доста фасцинантно, но други натуси со истиот хороскоп немаат врска со истото..

    Како и да е, забавна е и заразна морам да признаам, во раната младост поготово.
     
    На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.866
    Допаѓања:
    12.599
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам, знам многу водолии а и тоа не се нивните карактерни црти генерално.
     
  19. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.866
    Допаѓања:
    12.599
    Пол:
    Женски
    Генерално да. А што си во хороскоп?
     
  20. metallicaAa

    metallicaAa Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки