Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    620
    Пол:
    Женски
    Лав, девица подзнак, месечина јарец. Шо? Ја само кривам некое си соѕвездие за мојте ужасни постапки не дека тука има многу вистина ама за кого како.
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.194
    Пол:
    Женски
    A, којзнае како е.
    Точно, човек кога е постојано и постојано убедуван дека поседува некакви карактеристики, почнува да се соживува со таа улога, од него самиот зависи колку ќе се внесе.
    Но, факт е дека врз многу нешта, т.е. врз повеќето околности немаме никаква контрола.
    Не можеме да го смениме минатото, далеку од тоа дека можеме и иднината да ја насочиме целосно како што ни одговара.
    Јас не верувам во слободна волја. Надворешните влијанија толку многу ги афектираат и обликуваат нашите размислувања и постапки, што не дозволуваат да имаме слобода каква што би била идеална.
    Можеби и ѕвездите се дел од таа шема, не знам.
     
    Последна измена: 27 октомври 2022
  3. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Факт е , точно, ама тие нешта се од овдешни фактори.
    Родителите/старателите , генетиката и искуствата реално се "наталната карта" на натусот.

    Пишав погоре -студирав и бев опседната со астрологија во раните 20 ти.
    Врвни светски астролози беа фрапирани од моето знаење и визиите и чекаа да ги заменам.
    Нема систем кој не сум го проучила, за во доцните 20 ти да ме фати срам на што трошам време.
    Два медицински факултети ќе изучев.

    Акушерката и цел гинеколошки персонал има поголема гравитација на новороденчето отколку Сатурн и останатите планети.
    Ѕвездите и планетите над нас немаат никакво влијание, милион пати докажала науката!
    Предалеку се за да би имале, а и да имавме, ќе беа тоа влијанија од друг тип.

    Целата астрологија во основа е мит.
    Луѓето во минатото морале да веруваат во нешто и да бараат одговори на прашања за кои денес имаме факти, и со право, а истата еве некако успева цели векови да се провлекува низ општествата, и секогаш само кога нешто не чини со истите.

    Во здрави системи астрологијата не ја ставаа ни во последната страница за забава, додека денес астролози заработуваат повеќе од врвни светски онколози, зашто нешто навистина многу не чини!
    Лично, немав срце да правам пари на нешто во кое видов дека не постои.
    А знаењето кое го стекнав ми служи само за да ги предупредувам луѓето наместо на астролог да одат на психолог/ психијатар.
     
    Последна измена: 27 октомври 2022
    На sonuvana и Аргентина * им се допаѓа ова.
  4. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.560
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно.....Лав!
    Човек да бега од сенката!
    Зборам за маж,лав.
    Жени Лав,мислам дека се подобри!
     
    На Fraxinus му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GirlFromSwiss

    GirlFromSwiss Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2023
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    207
    Пол:
    Женски
    Шкорпиии подалеку од мене
     
    На elimkd и anaja1 им се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.757
    Допаѓања:
    19.220
    Пол:
    Женски
    Одлична проценка
     
    На bambina carina, Mentalna85 и GirlLove им се допаѓа ова.
  7. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Нервозни и љубоморни е ништо, тоа е најздрав тип на скорпија .. хахаха
    Сѐ што е поврзано со некоја психопатологија ќе го најдеш таму најчесто..
    Поготово опсесии, многу мрачни опсесии и потреба да се гледаат нештата од најмрачната перспектива..
    Од една штотуку се разведов денеска и никогаш не сум била посреќна!
    Шала на страна, не викам дека сите се тоа, ама еве кај мене со сите со кои сум била вака завршуваме.
    Се надевам ова е последната.
    П.С Јас сум Риби, и природно ми доаѓа да се лепам за скорпии.
    Елизабет Тејлор беше риби и најинтензивната врска ја имаше со Ричард Бартон - скорпија.
    Дури два пати се разведоа и зедоа.
    Нешто слично правевме ние и мојот сега екс сопруг. Едноставно имавме опсесија да бидеме заедно, а односот ни одеше во крајности, од безусловна небесна љубов до најтешки непријатели, поготово тој мене.
    Ричард Бартон исто, ја малтретираше до уби боже, секој месец завршувала по клиники Тејлор, почнала да пие повеќе поради него, бил тежок женкар, ја изневерувал нон стоп и кога ќе му се спротиставела да си оди не ѝ давал развод и ја садирал.
    Кога најсетне се разведоа, Тејлор се прероди, а тој додека умре страдаше по неа..
    Едноставно не знаат за мера, за мир, за баланс во голем дел случаеви шо ги знам.
    Татко ми е скорпија, истиот е.
    Мајка ми сите соништа си ги уништи за да биде со него, а жена царица е (лав), а тој со триста фобии и невротичен нон стоп, цело време му е мајка..
    Ама имаат пустите некој магнет што ве држи за нив.
    Не секој умее да пресече.
     
  8. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.194
    Пол:
    Женски
    Ja begam od skorpii, nikad ne mi prijale. Imam chuvstvo deka me gushat, pravi emocionalni vampiri. Ali sekako sum vozdushen znak i ne si odgovarame.

    *Znaev deka Liz beshe ribi, no ne i deka Barton bil skorpija. Ne sum obrnala vnimanie. Eh, bash prethodnata nedela gledav film so niv.

    Najdobri akteri spored mene se rakovi. Vo realen zhivot si glumat za Oskar. Edinstven znak shto ne mozham da provalam koga lazhe oti toa go pravat mnogu iskreno i naivno. Ama za takov "talent" se plakja ceh, mislam deka ni samite ne razlikuvaat shto e laga, a shto vistina.
     
    На Mentalna85 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Da. Najdobrata drugarka mi bese rak I bese patoloska lazga I imase mnogu licnosti vo nea..
    Zaglavi na teski drogi podocna..
    Se izgubi skroz na krajot.
    Bivsi decko isto imav rak, isto ne znaese koj e. Mozese da te prodade za 5 pari.
    Isto zavisnik.
    Za zal jas sum ribi I me privlekuvaat rak I skorpija.
    Poslednava skorpija mi odzede golem del od zdravjeto.
    Pred nego nemav primeno inekcija.
    Ne znaev sto e nastinka.
    Imav geniozno zdravje, a posle nego DVA pati zavrsiv na bolnica, razviv hronicni bolesti, I sega treba da odam na kardiologija posle razvodov zosto imam cudni tachiardii za prv pat vo zivot.
    Ne znam Kako dozvoliv do olku da me iscrpi.
    Me ishmuka kako pravosmukalka.
    I fizicki I psihicki.
    Sestra mi uste na pocetokot mi rece ne te prepoznavam, ti go nema sjajot, tvoeto vistinko personaliti..
    Takov e Noemvri , go imaat mrakot of taa doba, se' odi vo mrak I hibernacija toj period.
    Nivnata zadaca e da go pobedat mrakot, da voskresnat I stanat posvetli luge, ama za toa nekoj drug ..
    Jas veke ke imam dozivotna averzija.
     
    На Осе и Аргентина * им се допаѓа ова.
  10. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.194
    Пол:
    Женски
    Ти посакувам среќа во новава година и неубавите работи да останат зад тебе. Здравјето има начини да се негува и подобрува и не вреди да го упропастуваш за никого.

    Не сум била во врска со скорпија, aма сите што ги знам лично се лоши луѓе кои пред помалку познати и непознати се преправаат дека се фини.
    Секако многу не верувам во хороскоп.
    Мене некои ме сметаат за себична затоа што не трпам ничиј булшит и ги бркам од животов, ама баш ми е гајле. За тие што први се закачаат, секогаш тој што се брани е крив, а не оној кој провоцира.

    Сори за латиницата ако ти пречеше, немав поддршка. Ама и ти не остана покусо :)

    За раковите ќе допишам друг пат, во друга тема.
     
    Последна измена: 27 јануари 2023
    На Mentalna85 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.757
    Допаѓања:
    19.220
    Пол:
    Женски
    И за вагите е мн точно
     
    На Antoninaaa и bambina carina им се допаѓа ова.
  12. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Без сори, никако не беше намерно.
    Во тој момент се погоди да пишувам со другар странец на латиница и продолжив така.
    Уживај!
    Ти благодарам за убавите желби!
    Исто и тебе ! ♥️
     
    Последна измена: 27 јануари 2023
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Морам да се надополнам . Од жена рак поглупаво и контрадикторно суштество амин !
     
    На hermosa и Justicija им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.757
    Допаѓања:
    19.220
    Пол:
    Женски
    Поеби ветер луѓе од нив нема
     
    На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Психички нестабилни. Не знаат да проценат човек и ситуација. мислат дека нивните емоции се реалност. Го жалам овој знак, поготово жените.
     
    На Justicija и Mentalna85 им се допаѓа ова.
  16. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.425
    Допаѓања:
    14.939
    Пол:
    Женски
    Близнаци хахха
     
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.757
    Допаѓања:
    19.220
    Пол:
    Женски
    И за жалење се, за греота е тој што си има работа со нив
    Близнаците се трчај лажи
    Кај мене на работа се множинство Близнаци и Ракови и еден со еден немаме муабет, по ебиветар знакови нема од овие
     
    На bambina carina и GirlLove им се допаѓа ова.
  18. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Ракови, обично немаат контакт со реалноста..
    Но, на крајот успеваат да најдат некој многу добар и стабилен партнер кој ќе ги трпи и сака со сите нивни лудила зашто ја имаат таа невина детска харизма да ти се пикнат под кожа, поготово кај луѓе кои се сосема спротивни од нив па паднале на нивниот сентимент, или подобро сентиментална манипулација..
    Повеќето што ги знам многу добро се омажија/оженија за многу добри и стабилни партнери кои се грижат за нив како за деца.

    Јас ја имам месечината во прво поле , а истата е нивна планета, инаку сум Риби и многу добро знам што значи тој хаос и таа променливост да се носи во себе..
    Го имам и Нептун во прво поле за жал, го имала и Мерлин Монро, затоа и ми стои на профил, хахаха, дава илузија и кон самиот натус и кон опсерваторите..

    Среќа, свеста ми е на повисоко ниво па умеам некако да се видам себе од повисоко и да рационализирам..
    Иначе да се има раковски, рибешки и скорписки карактеристики е: мамо спаси ме, многу често!
    Немам ништо земјено во наталната, се' е вода...
     
    Последна измена: 5 февруари 2023
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.425
    Допаѓања:
    14.939
    Пол:
    Женски
    Се запознав со еден близнак, па толку еб*ветер немам видено.
    Еднаш сакам со тебе, прави планови за иднина , после не, не е сигурен што сака, извини многу ми е тешко што ти реков дека не сакам да бидам со тебе, верувај ми и мене ми е претешко.
    Не знам дали ќе останам овде или ќе се отселам.
    Еднаш сакам Германија да живее, па пу пу не важи, па сакам Франција, па не Македонија.

    Толку брзоплети, неодлучни, едно кажува друго праи.
     
    На hermosa, Justicija, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.401
    Допаѓања:
    37.756
    Пол:
    Женски
    Озбилно проценувате луѓе по знациве и тоа што не зборите со нив го препишувате на....хороскоп? :D
     
    На Emy867, Lady D ❤️, Agness и 7 други им се допаѓа ова.