Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Не е исклучено дека има разлика од човек до човек, но секој човек има карактер па може да се поистовестува со хороскопот. 8)
     
    На resenska, Justicija и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. Noranora

    Noranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    4.058
    Пол:
    Женски
    Ја сум девица и сум опкружена со 3 шкорпии у блиска фамилија секојдневно.
    Еден со еден врска немаат.
    Не е секогаш хоропскиот знак пресуден
     
    На Mentalna85 и GirlLove им се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Влијаат и подзнакот и месечината. :wasntme::rofl:

    Се погодуваат некои карактеристики на знаците, некогаш може и случајно некои работи да се погодат ама секако нема врска, секој е различен. :lol:
     
    На anastyle и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Noranora

    Noranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    4.058
    Пол:
    Женски
    А ретрограден меркур кај е?
    :$:P:D
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.992
    Допаѓања:
    16.360
    Пол:
    Машки
    Кизнај шо филмој ве тепаат, вака ако читате хороскопи и ако ви кажам што се ми се има случено во животов и дека сум дупли рак, досеа че требаше да извршам самоубиство или да сум на тешки дроги. :)


    Пресериозно ги земате некои работи.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.425
    Допаѓања:
    14.939
    Пол:
    Женски
    Дечко, гледај, велиме НЕКОИ карактеристики, не СИТЕ.

    Никој не рече дека за сериозно си ги земаме работите.
     
    На Mentalna85, Justicija и Konfetka им се допаѓа ова.
  7. Русинот

    Русинот Активен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Да прашам за ова :D
    Машка Водолија со подзнак Лав опкружена со женски Девица, Рак и Близнаци катастрофа во најава ме следи според кратките мислења од страна назад или ? :D
     
  8. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Погоре неодамна објаснив дека и самата како астролог со врвни искуства знам дека хороскопот не треба да се зема здраво за готово и ако се сеќавате напишав дека "хороскопот" се родителите/старателите, искуствата, гените и многу други фактори на еден натус.
    Од хороскопот или сезоната во која сме родени можно е да наследуваме еден темперамент за кој и покрај тоа што не се занимавам веќе со астрологија, понекогаш ми е интересно да си имагинирам и правам смол ток хороскопски муабети, зашто на крајот сум човек и секогаш ќе имаме и такви страни во нас, кои некои ги канализираат вака , а други поинаку..но, секогаш со резерва и свесност!
    Можно е одреден темперамент да се наследува од сезоната во која сте родени, а карактерот и персоналитетот ги заокружуваат останатите фактори кои немаат врска со хороскопот.
    Додека со одредена резерва сме свесни за овој факт и не одиме предалеку, баш е супер да имагинираме и забавуваме..
    На крајот сѐ е имагинација која е веродостојна за твојот мозок!
    Да не се оди предалеку е поентата, и погоре исто кажав, наместо на астролог за натална да се оди кај психолог/ психијатар!
    Можев да направам доста пари како астролог, но свеста и интегритетот не ми дозволија да го правам тоа кога се уверив дека немаат никакво влијание планети , ѕвезди и сл. Нешто кај некого може да се потрефи исто како и со гледањето на кафе.
    Значи, хороскоп за забава ДА, а поинаку НЕ , никако!
    Моите искуства со ракови беа такви, али знам и ракови кои немаат врска со овој тип.
    Ајде да имагинираме и понатаму без генерализирање.
     
    Последна измена: 6 февруари 2023
    На Izaabella и sani99 им се допаѓа ова.
  9. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Што мислите за 13тиот знак -Змијоносец кој бил отстранет од стариот Рим зашто се верувало дека поседува женска магиска моќ која на патријархот во подем не му одговарала..?
    Оттаму и суеверието за лошата среќа кон бројот 13ет кое почнало токму во стариот Рим за да ги заплашат луѓето од вистината за женската трансформативна моќ и тесната поврзаност со природата, а со тоа и женската мудрост која жените факт е дека повеќе ја поседуваат токму поради нивната природа.
    Оттука исто е земена змијата како нешто "демонско "и ѝ се припишувани женски особини, а подоцна ѝ се дава таа улога дури во библијата повторно во корелација со Ева ..што е пресмешно..но ете кажува многу за патријархот и стравот од истиот кон сѐ што е женско, зашто мажот сака да е фиксен и во сѐ да гледа црно и бело, се плаши од промени, поточно од вистинските промени, а тоа се оние одвнатре.. Мажот ја бетонира оваа планета и ја задуши од отрови за сопствениот комфор..Додека жена тешко би кренала рака кон природата..

    Змијоносецот реално постои како констелација на небото и се наоѓа помеѓу констелацијата од Скорпија и Стрелец.
    Реалните датуми се од 29 Ноември до 17 Декември.
    П.С Додека работев како астролог работев со 13 ет знаци зодијак и доста нешта се поклопуваа.
    Исто е како и со другите знаци, може да бидете подзнак, месечина и сѐ останато во Змијоносецот..
    Има исцелителна моќ.. Најдобро знаат оние кои се родени во првите две декади од Стрелец, а не се пронаоѓаат во истиот зашто чувствуваат нешто многу помистично и помоќно за себе него од она што се опишани како Стрелци.

    П.С На крајот како најлош знак би го ставила машкиот принцип кој ја уништи оваа планета , зашто се плаши од истата и жената.
    Се плаши од смртта која жената ја разбира како најприроден циклус и не ѝ се противречи...
     
    Последна измена: 7 февруари 2023
  10. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    Jas sum skorpija gospogo i se smetam za mnogu dobar i praveden i koga sakam sakam so celo srce a ne lažno
     
  11. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    Najloši žena lav
     
  12. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Абе си тераме чалам . не сфаќај толку сериозно, па и ти. Хахаха
     
  13. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    :D aaa epa dobro togas :D
     
  14. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    Мене најдобри ми се оти имам добри искуства.
    Царици!
    Гледаш дека нѐ има секакви...
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Brucewayne

    Brucewayne Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2022
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    171
    Пол:
    Машки
    Mn lažeše taa ja so ja znaev
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.367
    Допаѓања:
    77.732
    Пол:
    Женски
    Мислиме дека не е точно.
     
  17. Mentalna85

    Mentalna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2022
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.047
    Пол:
    Женски
    За знакот или содржината во која сметам дека патријархатот има голем дел во уништувањето на нашата планета?
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    8.656
    Пол:
    Женски
    Машка водолија хмм најлошо го снашло со овие три знака ,тешко тебе .Пред се девицата ладна и пресметана ,ракот искористувач а близнаци нестабилни како поим
     
  19. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.616
    Со водолија тешко вам ладнокрвни сте леле мајко :D
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Нема врска, лично како девица еве баш немам такво мислење за рак и близнаци, баш ми одговараат за дружба и се се спротивно од тоа напишано. Но, со водолии не се слагам нешто премногу.
    Веројатно само овие знаци не си одговараат со водолија, па затоа такво мислење имаш.

    Како летен знак сум приметила дека летни и пролетни знаци ми се многу одлични за дружба, додека со зимските и есенските сум онака. Во фамилија ги имам и си ги сакам зимскиве знаци :lol:, но некако во друштво се ми се летни и пролетни знаци, непишано правило кај мене некое. :D Значи кога бирам претежно несвесно некако не бирам зимски знаци, поточно не ми одговараат. Можеби и кај вас е истото.
     
    На cresa-jagoda и hermosa им се допаѓа ова.