1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Со тек на време ќе сфатиш дека да си лав со себе носи многу предности. За околината не чините, но секогаш се ставате на прво место и така успевате низ животот. Позитивни сте, мислам дека најлесно од сите знаци поминувате низ сите препреки, многу брзо се исправувате по поразот и не дозволувате никој да дознае дека нешто лошо се случува со вас. Можеби сте најистрајниот знак во хороскопот,така да од свој аспект, и покрај тоа со гордоста, треба да се гордееш со својот знак :)
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.647
    Пол:
    Женски
    Јарците , близнаците и биковите ми се тешки за комуникација :lol:
     
  3. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Истото го приметив и јас кај Биковите бидејќи ја имав таа судбина да се дружам со луѓе типичен преставник на знаков и се многу големи материјалисти, ептен ги привлекува богаство и се гледаат низ призмата на парите, а понижувачки гледаат на тие што се скромни и кичот им е заштитен знак (секоја чест на исклучоците ), многу се нарцисоидни; секогаш се тие најпаметни, највредни, нивното е најубаво, а тие се посебни, исто така доста го спомнуваат тоа нивно его |( поготово кога им е повредено, како да си ги ранил право во срце и главната нивна карактеристика - посесивноста и љубомората, не поднесуваат некој подобар од нив да е.

    И за лавовите е точно дека бараат внимание каде и да се, тоа нешто неверојатно, мислиш ќе лазат по земја за внимание и да секогаш се тие најпрви во се, напредни итн.



    Како што кажа една феминка погоре секој е случај за себе, секој со свој карактер, но ете го моето искуство со Бикови и Лавови. ;)
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Дефинитивни близнаци!!!!!!! Значи како само е докажано дека сите се дволични (зборувам за мене и моите искуства), ма не дволични,тролични,со милион лица се тие. Значи нема една само една личност што ја познавам- близнак во хороскоп да не е дволична и лицемерна, сите се покажаа како такви. :devil:
    А и раковите не ги сакам. Толку се емотивни што дури се и лигави :puke: неможам, не поднесувам јас такви луѓе. Имаат добри страни да, но сепак ги ставам во знаци што не ги сакам. А да не зборам колку се нежни и секоја ситница веднаш ги вреѓа. Јас сум рак во подзнак.....и за жал мислам дека подзнакот почнал да има влијание врз мене :wasntme:
     
    На hermosa и LittleDevil им се допаѓа ова.
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Мора да се согласам. Јас се сакам себеси поради тоа каква што сум. Искрено.
     
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.654
    Допаѓања:
    121.698
    Тогаш ќе мора да ме запознаеш мене!Зошто јас иако сум Близнак,никогаш не научив да правам лице и да сум дволична.Научив дека така се успева во животот но не можам да го сторам тоа,едноставно нити знам ниту ми оди.Да ласкам некому и да лижам г'*. :worried:
     
    На barbie-hilton и Beauchamp им се допаѓа ова.
  7. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Искрено, би ми било мило да запознам исклучок, чисто за промена... :)
     
  8. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Јас па баш мислам дека близнаците се едни од поискрените знаци, кои не се заинтересирани многу многу за лижење г'з само за да дојдат до некоја цел. Можеби само прерано формираме мислење за некои луѓе, а подоцна кога ќе дојдеме до поголем број информации уште полесно го менуваме, зашто сме спремни да го сфатиме секој жив човек и да го оправдаме. Мислам дека токму поради честото менување на мислењето, околината не карактеризира како дволични...
     
    На russia7, Look, Beauchamp и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    никако не ми оди со шкорпиите и биковите
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Јарците се најтврдоглави луге на светот мислам дека нема други такви како нив.....без навреда.
     
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Лавовите.

    Не можам да ги поднесам,крвните клетки ми пукаат кога сум во друштво со нив,а често сум,имам и еден таков дома.
    Толку се самобендисани,се знаат тие, не можат и не сакаат да прифатат збор или критика или предлог од некој друг. Тие што ќе кажат,тоа да е.
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  12. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Раковите

    Не можам да ја сватам нивната потреба да бидам сожалувани од сите ( со тоа ми создаваат чувство дека сакаат да бидат центар пажња),никогаш не се задоволни со ништо во животот преемотивни се (за секој кажан збор или ситница одма почнуваат да плачат),дволични се (пред тебе едно позади тебе друго),често менуваат мислења и ставови (денес едно утре друго),сакаат да ги критикуваат другите а ако ти почнеш нив да ги критикуваш одма се љутат,они све знаат они се најпаметни.

    Парите за нив се најбитни нивното мото е ако имаш пари имаш се,толку се штедливи што понекогаш забораваат да уживаат во животот секогаш гледаат многу понапред во иднината (размислуваат што ќе се случи за 50 год унапред).

    Често менуваат расположение 5 мин се среќни 10 мин тажни (а да ги прашаш зашто се такви нема да знаат да ти одговорат).

    И големи трачари се за сите по нешто знаат,и не знаат да чуваат тајни (многу често несакај ги можат да те издадат).
     
    На Sofija18 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам, толку треба да пазиш тоа што ќе го кажеш да не ги повреди, па немој ни случајно да си им ја закачил гордоста. Мислам како се замислуваш кога тие се над сите, не се ко нас обичните смртници.
     
  14. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Според мене близнаци и јарец 8)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    водолија,близнаци,бик
     
  16. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Јас сум скорпија и не можам да поднесам Водолија, Овен и Бик ;)
     
  17. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Бик. Ако некоја личност ме иритира без причина, значи се си е ок, а сепак ме иритира значи дека е бик. Од далеку ги мирисам. Неколку пати ми се има ова случено.
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Е фала . :|
     
    На Tumblr.123, LittlePinky и RainBow им се допаѓа ова.
  19. Floyd12

    Floyd12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    110
    Овен,Јарец ,Лав,Девица и Рак.. :)
     
    На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Стрелците скоро никој нема ги спомнено јееј :rock: Фини луге сме ние :angel:
    Инаку мене ме нервираат шкорпиите и јарците. :puke:
     
    На Regina.Phalange, Svetoslava, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.