Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

 1. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Знаеме дека секој знак си има свои предности и недостатоци.
  Објективно гледано ,кој знак има најдобри карактеристики?
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Девица. (нормално дека секој ќе си каже за својот знак) :)
   
  На Angel4eeee, thebesta и suGarBaby им се допаѓа ова.
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.983
  Допаѓања:
  7.875
  Јас мислам дека Ракот имам најубави карактеристики иначе јас Риба сум ;)
   
  На Juccy, turist, SexyGirl2 и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Јас нема да кажам дека е мојот. :P
  Девица па ич. :^)
  Да ми извините, невидени пицајзли и педантерии сте.
  Човек да не може да нареди шарени чорапи едни до други. :D

  Риби и ракчиња.
  Чувствителни, нежни, полни разбирање...
  Можам да се поврзам најубаво со нив.
   
  На turist, Бисерче95, iloveyou29 и 22 други им се допаѓа ова.
 5. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  немора да значи. јас сум лав па не ги нешто обожавам неговите карактеристики .Егоизам, центар пажња 24/7 ,срамежливост и трвдоглавост до бесвест се работи на лавот кои не ги сакам ама ги имам во некоја мера. не дека јас ги немам овие карактеристики, ги имам но не ги сакам, и се трудам да ги занемарам, колку може... Би сакала да сум друг знак , ама тоа неможе.. :) :)
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.606
  Допаѓања:
  52.056
  Пол:
  Женски
  Мене вагите ми се прекрасни луѓе. Со ниедна вага не сум имала недоразбирање или конфликт и со сите ми идел муабет. Многу си ги поштувам. И рибите се добри, мирни, фини и ќутливи :)
   
  На ToksycznaReakcja, Mr.Lover, angelche16 и 17 други им се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  4.094
  Пол:
  Женски
  Стрелци. Смирени луѓе, дружељубиви, едноставно уживам во нивно друштво
  (јас не сум стрелец)
   
  На ana-banana, Shpagetta, Beatriche19 и 7 други им се допаѓа ова.
 8. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  78
  Рибите .........Интересни луге и доста чувствителни со нив многу тешко се влегува во конфликт, малку мистични , талентирани, луге отворени за култура и уметност, луге кои знаат да ја процнат вредностна на нештата. :)
   
  На BlackLady24, sweetgirl1106, SmilerGirl и 8 други им се допаѓа ова.
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.983
  Допаѓања:
  7.875
  Рибите се навистина фини мирни и пријателски настроени но имаат и многу недостатоци се си земат здраво за готово, лесно се нервират и многу други работи еве јас како рибче ви кажувам ;) :lol: :lol:

  Мене и Водолите ми се супер мојата најдобра другарка е припадник на овај знак и мн. добро се сложуваме ;)

  Иначе доколку би се можела да се сменам со друг знак тоа дефинитвно би бил РАК ;)
   
  На turist, Sara123, guitar и 5 други им се допаѓа ова.
 10. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Водолите ми се дефинитвно со најдобри карактеристики! Комуникативни, весели, авантуристи, доверливи, пријателски настроени, зрачат со позитивна енергија, секогаш насмејани... Многу добро се сложувам со припадниците на овој хороскопски знак и мојата најдобра другарка е водолија па секогаш ми е пријатно друштво!
   
  На Co0kie, Cecyska, dragocena и 14 други им се допаѓа ова.
 11. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  7.287
  Пол:
  Женски
  ја сум вага :rofl:
  науббавите карактеристики кај рибите,стрелцита и вагите !
   
  На Srce01, christina и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Ја си имам дома една вага (сестра ми |() добри карактеристика има. :) Само што многу брзо менуваат расположение.

  Нема врска, ја сум си мрзичка.. Не сум до толку педантна.. Ама кога работам нешто работам, не сакам никој да ми се меша, тоа неможам да го одречам. х) Во 5 саат станав, и уште не ми е наместен креветот. :$ Ама признавам.. ако имам црвена мајца, има да облечам црвени чорапи, па ако сака и искинати нека се. :D
   
  На MarchelineAmaru и thelittle17 им се допаѓа ова.
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Се` само не овен. Боже мили колку знаеме да сме напорни. Јебига, рогови што ти прават. :D
   
  На Tikvice, stefigirl, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  И јас се сложувам со ова! Агресивни, нервозни, инаетливи, човек не може со нив да излезе на крај! :lol:

  Инаку добри ми се мене и јарците, трпеливи и смирени луѓе...единствено би им замерила на молчеливоста што како особенина ја имам забележано кај повеќе припадници на овој хороскопски знак!
   
  На Emma.Sun му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Шкорпијата има најубави карактеристики :D :$ :P си го обожавам знаков :lol: :P

  Па не е еден хороскопски знак, според мене: риби, рак, водолија, стрелец и вагите да речам, ама немаат баш најубави каратеристики :D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Може не најубави карактеристики ама за јачина ЛАВ не знам овој знак секаде се исто опишани , како некои што знаат што сакаат и како да стигнат до целта. Најупадлив ми е овој знак , па не за џабе е кралот ! :!: ;) Некако овие личности ме асоцираат на амбиција , сила , необичност :)
  Близнаците ми се знаци со исто така многу убави карактеристики можеби и најубави... Имам читано хороскопи ехееее и секаде кај што сум читала како единствена маана им се препишува што многу зборуваат :lol: .Девиците :| се да е под конец :?: .
   
  На Cecyska, sweetgirl1106, russia7 и 5 други им се допаѓа ова.
 17. rebekar

  rebekar Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  26
  Според мене хороскопски знак со најубави карактеристики е ракот, па и водолијата :)
   
  На Co0kie, Бисерче95, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.174
  Допаѓања:
  3.997
  Зборувам од свое лично искуство!!!
  малку ке ја сменам темата мислам дека вака е позабавна освен ако ја нема на друго место ,а ако ја има знам дека ке ја префрлите па јас немора да ја барам ;) ОВА Е МОЕТО ИСКУСТВО СО СИТЕ ЗНАЦИ ,КАКВО МИСЛЕЊЕ ЈАС ИМАМ ЗА НИВ -ова е во глобала ...СЕКОЈА ЧЕСТ НА ИСКЛУЧОЦИТЕ :*
  јарците-мајка ми е јарец се сака да има, и секогаш се нема(мислам на купување), а да не зборувам дека само светлуцави работи и се допаѓаат ист пример е и другарками (мислам дека со мајками можат во се да се сложат)
  водолија-имам 2две братучедки и 5 пријателки и еден бивши, мажите ми се ок немам некоја замерка во глобала се разбираме, жените и они се ок само понекогаш имаат поголеми очекувања за тоа што им следува во животот-како цел живот да јаделе од златна лажичка
  риби -со овие мажи не се разбираме ама воопшто а жените ми се најдобри другарки
  овен-до сега немам запознато никој
  бик- супер за дијалог секогаш се наоѓам во разговорот со нив
  близнак- мој бивши ,никогаш повеке,стојам подалеку од нив,секое мое мислење они го кажале ...а жени не познавам
  рак-баш ми се емотивци,ама понекогаш ми здосадува таа нивна емотивност
  лав е па јас сум ....па и себе си понекогаш неможам да си се поднесам
  девица- сите велат штедливи..е како да не овие околу мене ,-дечкоми и сестрами се најголемите трошачи ама си ги сааакам многу
  вага - досадни луге -јас во подзнак
  шкорпија-ако не е добро облечена знај ке се налути и разочара и ке си замине дома, за другозамерки немам
  стрелец- нив и мажи и жени си ги сакам во глобала баш ми се искрени
   
  На honey.11, Бисерче95 и UnknownLadyDi им се допаѓа ова.
 19. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Уф, јас сум рак и можам да кажам дека воопшто не си ги сакам особините премногу сум чувствителна, лесно можат да ме повредат затоа што им верувам на луѓето, ама ако некој ме гледа вака од страна на пример другарки - мислам дека во мене гледаат како некој кому можат да му веруваат, додека пак за лавовите можам да кажам дека секогаш сакаат да биде по нивно,сакаат да се лидери и ако на нас другите од страна можеби ни смета таа карактеристика (како што мене ми смета) сепак јас лично би сакала да бев родена во овој знак затоа што ми се чини многу полесно се изборуваат за она што го сакаат, така да зависи од која гледна точка ги набљудуваш карактеристикиве - некои особини што сакам јас да ги поседувам ми сметаат кај други личности.
  А за најдобар знак го сметам шкорпија, незнам зошто, така познавам повеќе шкорпии и навистина ОК личности ми се.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.055
  Допаѓања:
  37.946
  Водолиите ми се репер за универзалци, со нив можам да тегнам муабети до бескрај, да философирам, истовремено да се забавувам.
  Со одредени лавови (зошто и сама сум лав) имам одлична комуникација, си го разбираме кренатиот нос, на моменти будалестиот хумор и жедта за внимание :lol:

  Морам да признаам дека искуството со близнаците ми потврдува дека истовремено е забавно ем главоболка добиваш, а со девиците ми било увек досадно.
  Без навреда, секако, едноставно е некаков мој впечаток :)
   
  На Co0kie, baby-star, anneyy и 3 други им се допаѓа ова.