1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Знаеме дека секој знак си има свои предности и недостатоци.
    Објективно гледано ,кој знак има најдобри карактеристики?
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Девица. (нормално дека секој ќе си каже за својот знак) :)
     
    На Angel4eeee, thebesta и suGarBaby им се допаѓа ова.
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Јас мислам дека Ракот имам најубави карактеристики иначе јас Риба сум ;)
     
    На Juccy, turist, SexyGirl2 и 8 други им се допаѓа ова.
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас нема да кажам дека е мојот. :P
    Девица па ич. :^)
    Да ми извините, невидени пицајзли и педантерии сте.
    Човек да не може да нареди шарени чорапи едни до други. :D

    Риби и ракчиња.
    Чувствителни, нежни, полни разбирање...
    Можам да се поврзам најубаво со нив.
     
    На turist, Бисерче95, iloveyou29 и 22 други им се допаѓа ова.
  5. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    немора да значи. јас сум лав па не ги нешто обожавам неговите карактеристики .Егоизам, центар пажња 24/7 ,срамежливост и трвдоглавост до бесвест се работи на лавот кои не ги сакам ама ги имам во некоја мера. не дека јас ги немам овие карактеристики, ги имам но не ги сакам, и се трудам да ги занемарам, колку може... Би сакала да сум друг знак , ама тоа неможе.. :) :)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Мене вагите ми се прекрасни луѓе. Со ниедна вага не сум имала недоразбирање или конфликт и со сите ми идел муабет. Многу си ги поштувам. И рибите се добри, мирни, фини и ќутливи :)
     
    На ToksycznaReakcja, Mr.Lover, angelche16 и 17 други им се допаѓа ова.
  7. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.845
    Пол:
    Женски
    Стрелци. Смирени луѓе, дружељубиви, едноставно уживам во нивно друштво
    (јас не сум стрелец)
     
    На ana-banana, Shpagetta, Beatriche19 и 7 други им се допаѓа ова.
  8. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Рибите .........Интересни луге и доста чувствителни со нив многу тешко се влегува во конфликт, малку мистични , талентирани, луге отворени за култура и уметност, луге кои знаат да ја процнат вредностна на нештата. :)
     
    На BlackLady24, sweetgirl1106, SmilerGirl и 8 други им се допаѓа ова.
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Рибите се навистина фини мирни и пријателски настроени но имаат и многу недостатоци се си земат здраво за готово, лесно се нервират и многу други работи еве јас како рибче ви кажувам ;) :lol: :lol:

    Мене и Водолите ми се супер мојата најдобра другарка е припадник на овај знак и мн. добро се сложуваме ;)

    Иначе доколку би се можела да се сменам со друг знак тоа дефинитвно би бил РАК ;)
     
    На turist, Sara123, guitar и 5 други им се допаѓа ова.
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Водолите ми се дефинитвно со најдобри карактеристики! Комуникативни, весели, авантуристи, доверливи, пријателски настроени, зрачат со позитивна енергија, секогаш насмејани... Многу добро се сложувам со припадниците на овој хороскопски знак и мојата најдобра другарка е водолија па секогаш ми е пријатно друштво!
     
    На Co0kie, Cecyska, dragocena и 14 други им се допаѓа ова.
  11. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ја сум вага :rofl:
    науббавите карактеристики кај рибите,стрелцита и вагите !
     
    На Srce01, christina и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ја си имам дома една вага (сестра ми |() добри карактеристика има. :) Само што многу брзо менуваат расположение.

    Нема врска, ја сум си мрзичка.. Не сум до толку педантна.. Ама кога работам нешто работам, не сакам никој да ми се меша, тоа неможам да го одречам. х) Во 5 саат станав, и уште не ми е наместен креветот. :$ Ама признавам.. ако имам црвена мајца, има да облечам црвени чорапи, па ако сака и искинати нека се. :D
     
    На MarchelineAmaru и thelittle17 им се допаѓа ова.
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Се` само не овен. Боже мили колку знаеме да сме напорни. Јебига, рогови што ти прават. :D
     
    На Tikvice, stefigirl, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    И јас се сложувам со ова! Агресивни, нервозни, инаетливи, човек не може со нив да излезе на крај! :lol:

    Инаку добри ми се мене и јарците, трпеливи и смирени луѓе...единствено би им замерила на молчеливоста што како особенина ја имам забележано кај повеќе припадници на овој хороскопски знак!
     
    На Emma.Sun му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Шкорпијата има најубави карактеристики :D :$ :P си го обожавам знаков :lol: :P

    Па не е еден хороскопски знак, според мене: риби, рак, водолија, стрелец и вагите да речам, ама немаат баш најубави каратеристики :D
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Може не најубави карактеристики ама за јачина ЛАВ не знам овој знак секаде се исто опишани , како некои што знаат што сакаат и како да стигнат до целта. Најупадлив ми е овој знак , па не за џабе е кралот ! :!: ;) Некако овие личности ме асоцираат на амбиција , сила , необичност :)
    Близнаците ми се знаци со исто така многу убави карактеристики можеби и најубави... Имам читано хороскопи ехееее и секаде кај што сум читала како единствена маана им се препишува што многу зборуваат :lol: .Девиците :| се да е под конец :?: .
     
    На Cecyska, sweetgirl1106, russia7 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. rebekar

    rebekar Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Според мене хороскопски знак со најубави карактеристики е ракот, па и водолијата :)
     
    На Co0kie, Бисерче95, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Зборувам од свое лично искуство!!!
    малку ке ја сменам темата мислам дека вака е позабавна освен ако ја нема на друго место ,а ако ја има знам дека ке ја префрлите па јас немора да ја барам ;) ОВА Е МОЕТО ИСКУСТВО СО СИТЕ ЗНАЦИ ,КАКВО МИСЛЕЊЕ ЈАС ИМАМ ЗА НИВ -ова е во глобала ...СЕКОЈА ЧЕСТ НА ИСКЛУЧОЦИТЕ :*
    јарците-мајка ми е јарец се сака да има, и секогаш се нема(мислам на купување), а да не зборувам дека само светлуцави работи и се допаѓаат ист пример е и другарками (мислам дека со мајками можат во се да се сложат)
    водолија-имам 2две братучедки и 5 пријателки и еден бивши, мажите ми се ок немам некоја замерка во глобала се разбираме, жените и они се ок само понекогаш имаат поголеми очекувања за тоа што им следува во животот-како цел живот да јаделе од златна лажичка
    риби -со овие мажи не се разбираме ама воопшто а жените ми се најдобри другарки
    овен-до сега немам запознато никој
    бик- супер за дијалог секогаш се наоѓам во разговорот со нив
    близнак- мој бивши ,никогаш повеке,стојам подалеку од нив,секое мое мислење они го кажале ...а жени не познавам
    рак-баш ми се емотивци,ама понекогаш ми здосадува таа нивна емотивност
    лав е па јас сум ....па и себе си понекогаш неможам да си се поднесам
    девица- сите велат штедливи..е како да не овие околу мене ,-дечкоми и сестрами се најголемите трошачи ама си ги сааакам многу
    вага - досадни луге -јас во подзнак
    шкорпија-ако не е добро облечена знај ке се налути и разочара и ке си замине дома, за другозамерки немам
    стрелец- нив и мажи и жени си ги сакам во глобала баш ми се искрени
     
    На honey.11, Бисерче95 и UnknownLadyDi им се допаѓа ова.
  19. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Уф, јас сум рак и можам да кажам дека воопшто не си ги сакам особините премногу сум чувствителна, лесно можат да ме повредат затоа што им верувам на луѓето, ама ако некој ме гледа вака од страна на пример другарки - мислам дека во мене гледаат како некој кому можат да му веруваат, додека пак за лавовите можам да кажам дека секогаш сакаат да биде по нивно,сакаат да се лидери и ако на нас другите од страна можеби ни смета таа карактеристика (како што мене ми смета) сепак јас лично би сакала да бев родена во овој знак затоа што ми се чини многу полесно се изборуваат за она што го сакаат, така да зависи од која гледна точка ги набљудуваш карактеристикиве - некои особини што сакам јас да ги поседувам ми сметаат кај други личности.
    А за најдобар знак го сметам шкорпија, незнам зошто, така познавам повеќе шкорпии и навистина ОК личности ми се.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Водолиите ми се репер за универзалци, со нив можам да тегнам муабети до бескрај, да философирам, истовремено да се забавувам.
    Со одредени лавови (зошто и сама сум лав) имам одлична комуникација, си го разбираме кренатиот нос, на моменти будалестиот хумор и жедта за внимание :lol:

    Морам да признаам дека искуството со близнаците ми потврдува дека истовремено е забавно ем главоболка добиваш, а со девиците ми било увек досадно.
    Без навреда, секако, едноставно е некаков мој впечаток :)
     
    На Co0kie, baby-star, anneyy и 3 други им се допаѓа ова.