Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

 1. gicka

  gicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Рак :)
   
  На cresa-jagoda, Бисерче95, Fitteen и 2 други им се допаѓа ова.
 2. hearted

  hearted Нов член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
 3. luna589

  luna589 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  водолија и вага ;)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Рак секако мојата сестра е рак,предобра е,фина,друштвена и убава и се нај нај убавоо ..А ина4е јас сум водолија :)
   
  На cresa-jagoda и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 5. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Сега ме изнасмеја јас сум водолија,но ние сме едни од оние хороскопски знаци со најнеубави карактеристики не со најубави..без луткаа :* :*
   
  На tikvi4ka992 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tikvi4ka992

  tikvi4ka992 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  рак лав и стрелец :))))

  п.с. јас сум водолија и сум со крш карактеристики :( многу зборувам ... :$ :$
   
 7. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Риби. Поради многу причини.
   
 8. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  ....вага...каде по кул? :)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Скорпија.
   
  На cresa-jagoda и biGirl им се допаѓа ова.
 10. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  6.855
  Пол:
  Женски
  Јарец сум јас :devil:

  Инаку незнам,мене ми се допаѓаат Јарците,ко мене :) А може да ги одвојам и раковите!
   
  На biGirl и Lily92 им се допаѓа ова.
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Мислам дека јарците,раковите и близнаците :) (јас сум близнак :P )
   
 12. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Машки
  Па најверојатно секој ќе си го каже својот хороскопски знак. :D
  Јас мислам дека нема хороскопски знак со најубави карактеристики,секој знак си има по некои убави карактеристики,но и одредени недостатоци. :)
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.245
  Допаѓања:
  44.813
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак но најмногу ми се допаѓаат особините на близнаците.
   
  На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.815
  Допаѓања:
  7.311
  Пол:
  Женски
  Вaгите имaaт нaјубaви кaрaктеристики:rofl:
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  3.662
  Пол:
  Женски
  Близнакот сака добра забава и друштво. Овој знак е сестран, љубопитен, способен и интелигентен па затоа ретко кога може да остане на едно место.
  Близнаците имаат две личности, замислена и здодевна како и онаа духовитата.
  Токму таа втората страна го прави забавен и пожелен зодијачки знак.
  Но, тој во основа не сака да ги покажува чувствата, па дури и кога ќе наиде на личност која ќе му го “украде“ срцето. Поради тоа, знае како да заведува и флертува со сите, а со неверојатниот шарм не е лесно да му се одолее на овој хороскопски знак.
  Близнакот во основа е голем оптимист, па и во најемотивните ситуации може се да сврти на хумор и забава, па така ќе ги расположи другите но и себе си.
  Инаку станува збор за личност која не дава празни ветувања и скоро никогаш не ветува нешто ако не е 100% сигурна дека тоа и ќе го исполни.
  Се што прави, прави педантно и темелно и секогаш ги завршува обврските до крај.
   
 16. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  12.220
  Ќе кажам за мојот Водолија
  Поверојатно е секој да си каже за својот знак ама ете привилегија е некако да се биде Водолија.
  Водолијата е секогаш тука за тебе,сремна да те сослуша,емпатична,алтруист,хумана,добар пријател.
  Покрај тоа таа е многу независна,не чека други да ја потврдат нејзината вредност,самата знае колку вреди и како што е тука за тебе ако си поиграш со неа ќе си замине како никогаш да не била.Нејзината добра душа и мирољубивост ја краси,а мрази неправди околу себе.И не е воопшто наивна,можеби така делува.
  Ова не е дека си се пофалив.Искуството со другите Водолии ми го покажало тоа.Многу пријатни луѓе,едноставно имаат нешто во себе,нешто посебно,некоја мила ѕвезда и слатка насмевка.Сега знам и Водолии што се многу неодговорни ама веројатно поради нивната немирна природа,сепак се добри луѓе и го имаат тоа нешто што ги издвојува.
  Исто ми се допаѓаат особините на Близнаците.Детски дух и нескотлива пририда.Спремни да те сослушаат,дадат,совет,помогнат.Сега малце се зборлести тие што ги знам,тука може не си одговараме баш,ама сепак имам позитивно мислење за нив.
  Третиот знак кој би го ставила на листата е Рак.Сензуални и емотивни.Знаат да бидат добри пријатели.И тие имаат нешто мило во себе,емпатични се,секогаш тука за пријателите и многу се слатки.
   
  На hermosa, Fitteen, mjau.mjau и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Jarec i Bik.
  Lesno e da se razberesh, razumni se, praktichni, izdrzhlivi... i povekjeto se dosta inteligentni (osobeno vtorite, megju jarcite nekako imam sretnato iskluchoci)
   
  На hermosa и biGirl им се допаѓа ова.
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  Нема да кажам за мојот знак риби бидејки рибите се премногу емотивни и чуствителни а за тоа некогаш и патат. Ракот мислам има најубави карактеристики.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.245
  Допаѓања:
  44.813
  Пол:
  Женски
  Инаку, мала исправка, кога пишав близнаци мислев на машките претставници, женските близнаци не ми се допаѓаат. А од женските претставници раковите најмногу ги сакам. I'm proud of my sign. :P
   
 20. Nut

  Nut Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски
  Шкорпија.:inlove:
   
  На cresa-jagoda и biGirl им се допаѓа ова.