1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

  1. Бисерче95

    Бисерче95 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2017
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    Јас сум Рак со познак шкорпија.Мразам што сум рак бе што еова препремногу чуствителна сум,се на срце си клавам.Кукам жалам со денови.месеци и години.На сите од срце им помагам и од што сум предобра и мирна сите ме злоупотрбуваат кога имат мака ќе ме најдат после коој ме мати ,а јас незнам да кажам не.Ех камо да бев друг знам многу се нервирам за сите за се за на сите луѓе проблемите се нервирам се разболувам од мислење..
     
    На xxneska, cresa-jagoda, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Девица-Паметни,интелегентни,штедливи,снаодливи..Ако му направите нешто лошо на девица ќе ви го памти макар и по 10 години ќе ви врати дупло:angel:
     
    На Dream-Girl, AnnabelLee и hermosa им се допаѓа ова.
  3. AnastasiaWinter

    AnastasiaWinter Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    2.150
    Пол:
    Женски
    хмм..се зависи до комбинациите во наталната карта :?:
    ама еве вака изгенерализирано ми се допаѓа трезвеното, логично размислување на девиците, интелегенцијата на близнаците, харизмата на вагите, искреноста на лавовите и страственоста на шкорпиите
    само еден знак не можам да издвојам, сите си имаме маани :hai:
     
  4. Бисерче95

    Бисерче95 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2017
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    a За рак што коментар даваш? :D
     
  5. AnastasiaWinter

    AnastasiaWinter Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    2.150
    Пол:
    Женски
    Јас? Чувствителни и ориентирани кон семејството. :angel:
     
    На cresa-jagoda и Бисерче95 им се допаѓа ова.
  6. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Водолија. Не дека сум јас, генерално одне краси некоја добрина и несебичност. За тие што ги сакаме животот го даваме, а и на други не знаеме да кажеме не... додека не ни пукне филмот :D А тогаш бегај, скири се, ќути, само не влегувај во конверзација. Среќа па сме многу толерантни и трае кратко, освен ако не ни нанел некој големо.зло. Ама и тогаш се најдобро за него, чао пријатно. Организирани сме, имаме точно одредени цели и стремиме кон нив, а штом сме ги зацртале рачунај сме ги оствариле. Мали работи не прават среќни, среќата ја наоѓаме секаде. Хуманости, алтруисти, сакаме животни, природа, прошетки, ма се. И чудни сме де, оти ни е галје што мислат другите.
     
    На ivanchos, MarigoldA и hermosa им се допаѓа ова.
  7. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Daaaa taaka e <3
    Понекогш ќе почнам да си ги кажувам маките и уз муабет ќе кажам некоја шала ќе си кажам ај смени тема немој да се нервираш се си иде со напред кои смешки ми се случуваат во животот невеојатно секогаш сум расположена и кога сум нервозна секундарно се расположувам аа за врска богами до негде е точно ама не практикувам да флертувам со други бидејќи размислувам што може да се случ и јас ќе се чуствѕвам глупо
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Вaги вие се пoгoдувaте сo рибите или сaмo јa не штимaм ??
    вaљдa и пoдзнaкoт ми влијaе

    Вaгa-чувствителни, пoмaгaaт, сaкaaт дa пoгoдaт нa другите,бргу и минвa лутинaтa, не се злoпaмтилa, сепaк знaaт штo сaкaaт иaкo им требa време зa тoa штo се двoумaт, леснo мoжете дa ги нaгoвoрите т.е. дa им гo смените мислењетo некaд aкo знaете кaкo, хмм стaвaaт нa срце се, верни, сaaaт естетикa... мм дa и љубoвтa им е дoстa битнa a жените сo мaшки нaјчестo им гoди друштвoтo кo другaрствo не зa другo . Бргу се врзувaaт зa другите пaи м се тешки рaзделбите, мирни фини луѓе зaтoa и ги искoристувaaт зш знaaт секoгaш се тук зa дa пoмoгнaт.не се некoи aктивни зaaбaвни луѓе би реклa декa се прaктични пoвеќе и дoстa креaтивни

    Шкoрпијa- нее се тoлку лoши јa се пooдувaм сo нив сaмo штo се упoрни вo тoa штo сaкaaт се кaрaaт aкo тие се вo прaвo a некoј вели спрoтивнo, бaрем oд oнa штo гo знaм oд oкoлинaвa. Сaмo не знaм дaли ср врaќaaт нa стaри љубoви хххх
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Pokraj skorpija toj znak sum jas ke go izdvojam JARECOT. Pametni luge,verni,zabavni,sekogas tuka za tebe,ambiciozni,smireni obozavam jarci :D my bestfriend
     
    На Dashing:), cresa-jagoda и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Нема знак со најубави карактеристики, туку најубаво ти е да се родиш лав, или вага евентуално.
     
    На honey.11 и Justicija им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Раковите ми се нај нај :)
    Чисти души :) Мн добри , емотивни , секогаш можеш да се потпреш на нив :l: .Срека е да имаш рак во своја близина :)

    Вага поим за совршенство:inlove:
     
    На MeckaCia, goddess.Of.chaos, turist и 3 други им се допаѓа ова.
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Од оние што сум ги запознала подобро, јарец , бик и вага. Кај биковите ми се допаѓа што се верни како пријатели и како партнери, гурмани се и знаат да уживаат во животот. Вагите ги сакам бидејќи се искрени, интересни ми се кога не можат да се одлучат што да облечат или што да јадат. Јарците ги сакам затоа што точно знаат што сакаат и знаат во кој правец треба да го насочат животот, амбициозни се и имаат јасно поставени цели.
     
  13. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Рак подзнак вага сум .Според твоето пишано јас сум добра комбинација:l:.Не мн се разбирам во хороскоп но некако Овните машки ми се нај партнери во секој смисол:inlove:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    10.398
    Пол:
    Женски
    Водолија некако ми е ептен неутрален знак. Генерално можеби е добар, но спред мојата околина почнувајќи од мене (водолија) и водолиите што ги знам, па и не е баш.
    Секогаш водолијата има нешто прикриено, не е искрена. Може и да е најдобрата личност на светот, но не е тоа очигледно, не е покажано на вистински начин, онака искрено, спонтано. Затоа вика астрологија дека малце "леви" сме.

    За знак со најдобри карактеристики не можам да се одлучам.
    Јарец е ок знак. Може да биде и лош, но барем знаеш на што си со него.
    Да бирав за мене ќе бев вага најверојатно. Не дека се нешто посебни, underrated се малку астролошки, но сите ваги што ги знам ми се ок луѓе.
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Водолиите, близнаците и рибите ми се супер луѓе за разговори. Некако најмногу им верувам на луѓето со тие хороскопски знаци. Инаку вага сум во хороскоп.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    јас сум вага и мислам дека сме најкул хороскопски знам :D
     
    На fificaaa, Dark artist, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Огнените знаци. (fingers)
     
    На Love 83, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.226
    Пол:
    Машки
    Јас сум рак и мислам дека сме најкомплицирани и најкревки знаци. :D
     
    На AnnabelLee и jasbi им се допаѓа ова.
  19. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Па зависи, така ти се има погодено, мислам за Вага, и не се баш искрени. Водолијата мислам дека е поискрена од вагата, и покрај тоа што и они знаат добро да се маскираат, зависи како им одговара на нив, ова го имам забележано кај некои од машките претставници на знакот.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас сум скорпија и најмногу ми идел муабет со јарец,девица и вага. Сепак мислам дека вагата до сега се покажала како најхаризматична и секогаш ми било забавно со нив. Од друга страна со девиците имам слични интересери барем така се покажало кај мене. А јарците обожаваат да даваат лекции и секогаш се тука за помош али за нешто кога ќе почнат да се инаетат мора да биде така како што они викаат и нема средина кај нив. Јас сум јарец подзнак можеби и затоа ми иде со јарците ама многу поголем инат се од било кој друг хороскопски знак. Барем знам да правам баланс ама тие поим немаат за тоа едноставно си имаат цврсто јас.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.