Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

 1. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Јас сум Рак со познак шкорпија.Мразам што сум рак бе што еова препремногу чуствителна сум,се на срце си клавам.Кукам жалам со денови.месеци и години.На сите од срце им помагам и од што сум предобра и мирна сите ме злоупотрбуваат кога имат мака ќе ме најдат после коој ме мати ,а јас незнам да кажам не.Ех камо да бев друг знам многу се нервирам за сите за се за на сите луѓе проблемите се нервирам се разболувам од мислење..
   
  На xxneska, cresa-jagoda, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  604
  Пол:
  Женски
  Девица-Паметни,интелегентни,штедливи,снаодливи..Ако му направите нешто лошо на девица ќе ви го памти макар и по 10 години ќе ви врати дупло:angel:
   
  На Dream-Girl, AnnabelLee и hermosa им се допаѓа ова.
 3. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  хмм..се зависи до комбинациите во наталната карта :?:
  ама еве вака изгенерализирано ми се допаѓа трезвеното, логично размислување на девиците, интелегенцијата на близнаците, харизмата на вагите, искреноста на лавовите и страственоста на шкорпиите
  само еден знак не можам да издвојам, сите си имаме маани :hai:
   
 4. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  a За рак што коментар даваш? :D
   
 5. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  Јас? Чувствителни и ориентирани кон семејството. :angel:
   
  На cresa-jagoda и Бисерче95 им се допаѓа ова.
 6. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  12.220
  Водолија. Не дека сум јас, генерално одне краси некоја добрина и несебичност. За тие што ги сакаме животот го даваме, а и на други не знаеме да кажеме не... додека не ни пукне филмот :D А тогаш бегај, скири се, ќути, само не влегувај во конверзација. Среќа па сме многу толерантни и трае кратко, освен ако не ни нанел некој големо.зло. Ама и тогаш се најдобро за него, чао пријатно. Организирани сме, имаме точно одредени цели и стремиме кон нив, а штом сме ги зацртале рачунај сме ги оствариле. Мали работи не прават среќни, среќата ја наоѓаме секаде. Хуманости, алтруисти, сакаме животни, природа, прошетки, ма се. И чудни сме де, оти ни е галје што мислат другите.
   
  На ivanchos, MarigoldA и hermosa им се допаѓа ова.
 7. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Daaaa taaka e <3
  Понекогш ќе почнам да си ги кажувам маките и уз муабет ќе кажам некоја шала ќе си кажам ај смени тема немој да се нервираш се си иде со напред кои смешки ми се случуваат во животот невеојатно секогаш сум расположена и кога сум нервозна секундарно се расположувам аа за врска богами до негде е точно ама не практикувам да флертувам со други бидејќи размислувам што може да се случ и јас ќе се чуствѕвам глупо
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Вaги вие се пoгoдувaте сo рибите или сaмo јa не штимaм ??
  вaљдa и пoдзнaкoт ми влијaе

  Вaгa-чувствителни, пoмaгaaт, сaкaaт дa пoгoдaт нa другите,бргу и минвa лутинaтa, не се злoпaмтилa, сепaк знaaт штo сaкaaт иaкo им требa време зa тoa штo се двoумaт, леснo мoжете дa ги нaгoвoрите т.е. дa им гo смените мислењетo некaд aкo знaете кaкo, хмм стaвaaт нa срце се, верни, сaaaт естетикa... мм дa и љубoвтa им е дoстa битнa a жените сo мaшки нaјчестo им гoди друштвoтo кo другaрствo не зa другo . Бргу се врзувaaт зa другите пaи м се тешки рaзделбите, мирни фини луѓе зaтoa и ги искoристувaaт зш знaaт секoгaш се тук зa дa пoмoгнaт.не се некoи aктивни зaaбaвни луѓе би реклa декa се прaктични пoвеќе и дoстa креaтивни

  Шкoрпијa- нее се тoлку лoши јa се пooдувaм сo нив сaмo штo се упoрни вo тoa штo сaкaaт се кaрaaт aкo тие се вo прaвo a некoј вели спрoтивнo, бaрем oд oнa штo гo знaм oд oкoлинaвa. Сaмo не знaм дaли ср врaќaaт нa стaри љубoви хххх
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Pokraj skorpija toj znak sum jas ke go izdvojam JARECOT. Pametni luge,verni,zabavni,sekogas tuka za tebe,ambiciozni,smireni obozavam jarci :D my bestfriend
   
  На Dashing:), cresa-jagoda и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Нема знак со најубави карактеристики, туку најубаво ти е да се родиш лав, или вага евентуално.
   
  На honey.11 и Justicija им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Раковите ми се нај нај :)
  Чисти души :) Мн добри , емотивни , секогаш можеш да се потпреш на нив :l: .Срека е да имаш рак во своја близина :)

  Вага поим за совршенство:inlove:
   
  На MeckaCia, goddess.Of.chaos, turist и 3 други им се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.981
  Пол:
  Женски
  Од оние што сум ги запознала подобро, јарец , бик и вага. Кај биковите ми се допаѓа што се верни како пријатели и како партнери, гурмани се и знаат да уживаат во животот. Вагите ги сакам бидејќи се искрени, интересни ми се кога не можат да се одлучат што да облечат или што да јадат. Јарците ги сакам затоа што точно знаат што сакаат и знаат во кој правец треба да го насочат животот, амбициозни се и имаат јасно поставени цели.
   
 13. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  5.203
  Пол:
  Женски
  Рак подзнак вага сум .Според твоето пишано јас сум добра комбинација:l:.Не мн се разбирам во хороскоп но некако Овните машки ми се нај партнери во секој смисол:inlove:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  5.742
  Пол:
  Женски
  Водолија некако ми е ептен неутрален знак. Генерално можеби е добар, но спред мојата околина почнувајќи од мене (водолија) и водолиите што ги знам, па и не е баш.
  Секогаш водолијата има нешто прикриено, не е искрена. Може и да е најдобрата личност на светот, но не е тоа очигледно, не е покажано на вистински начин, онака искрено, спонтано. Затоа вика астрологија дека малце "леви" сме.

  За знак со најдобри карактеристики не можам да се одлучам.
  Јарец е ок знак. Може да биде и лош, но барем знаеш на што си со него.
  Да бирав за мене ќе бев вага најверојатно. Не дека се нешто посебни, underrated се малку астролошки, но сите ваги што ги знам ми се ок луѓе.
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dark artist

  Dark artist Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Водолиите, близнаците и рибите ми се супер луѓе за разговори. Некако најмногу им верувам на луѓето со тие хороскопски знаци. Инаку вага сум во хороскоп.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Машки
  јас сум вага и мислам дека сме најкул хороскопски знам :D
   
  На fificaaa, Dark artist, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.630
  Допаѓања:
  20.419
  Пол:
  Женски
  Огнените знаци. (fingers)
   
  На Love 83, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  2.654
  Пол:
  Машки
  Јас сум рак и мислам дека сме најкомплицирани и најкревки знаци. :D
   
  На AnnabelLee и jasbi им се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.630
  Допаѓања:
  20.419
  Пол:
  Женски
  Па зависи, така ти се има погодено, мислам за Вага, и не се баш искрени. Водолијата мислам дека е поискрена од вагата, и покрај тоа што и они знаат добро да се маскираат, зависи како им одговара на нив, ова го имам забележано кај некои од машките претставници на знакот.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Јас сум скорпија и најмногу ми идел муабет со јарец,девица и вага. Сепак мислам дека вагата до сега се покажала како најхаризматична и секогаш ми било забавно со нив. Од друга страна со девиците имам слични интересери барем така се покажало кај мене. А јарците обожаваат да даваат лекции и секогаш се тука за помош али за нешто кога ќе почнат да се инаетат мора да биде така како што они викаат и нема средина кај нив. Јас сум јарец подзнак можеби и затоа ми иде со јарците ама многу поголем инат се од било кој друг хороскопски знак. Барем знам да правам баланс ама тие поим немаат за тоа едноставно си имаат цврсто јас.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.