Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

 1. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  Vodolija i Rak mi se omileni, na treto mesto doagja Skorpija. Ovie znaci mi se najprivlecni kako lugje da gi imam vo svoja blizina, iako nekoj Oven so podznak Ribi (kako mama) bas mi pravi atmosfera top vo dusata. Site znaci mi se preubavi,zatoa sto vsusnost se arhetipovi, e sea, nekoj povekje go bendisuvam nekoj ne. Za dinamika so mojot znak, Vodolijata mi dava sloboda koja mu e tolku potrebna na mojot znak. Rakot dava poinakva perspektiva na viduvanje na nestata, iako e dosta opasen znak (potceneti se vo ova, se misli deka Skorpijata e naj...opasna, a Rakcinjata emo, dlaboki i moody, abe sto srcenca -- se dodeka ne sakajki ne gi povredis!). So Strelec sum prerazlicna, no ete interesno e da se sretne nekoj sosema razlicen od tebe. Vagata iako e dosta unanimated like her scales, mi e zastapena vo natalnata iako ne sum sigurna kolku mi se slaga so sonceto. Mi nemaat drive ili kako ono ide...
   
 2. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  11.978
  Пол:
  Женски
  Водолија
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.114
  Пол:
  Женски
  Леле бе зошто неам ни еден ваков рак упознаено. Ниту еден рак од тие што ги знам не е ориентиран кон семејството, не можеш да се потпреш на нив затоа што се себични, постојано го нагласуваат тоа дека се емотивци како ние другите да немаме чувства и емоции. Недај боже да ти ја знаат слабата точка нема да размислат два пати пред да удрат таму, колку и да си блиска и само кукаат. Според мене се опасни манипулатори задскриени зад емотивна глума. И кога се виновни секогаш се лутат хахаха. Секогаш ги интересира тоа што не им е достапно и не можат да го имаат или не го заслужуваат. Емотивни се кога ќе почнат да плачат за да го добијат тоа што го сакаат. Се што прават им е прорачунато и со некоја позадина. (Ова од искуство од едно 6-7 ракови блиски што ги имам запознаено и дружено во мојот живот)

  Според мене најдобар е Јарец. Сите карактеристики се позитивни, освееен што некогаш преемногу се убедени во себе до граници на ненормално, инаетливи со еден збор.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Whaaaat?
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.996
  Допаѓања:
  95.181
  Пол:
  Женски
  у право е, прекрасни сме.
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Жапче извини ама |(
   
 7. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Lav
   
  На Love 83 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Juccy

  Juccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  183
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.056
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
  Според мене ракот,иако сум скорпија.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.515
  Допаѓања:
  23.180
  Пол:
  Женски
  Истото дојдов да го кажам :lol: Си ме претркала ахаха
  Ептен се посебни ракчињата, ние шкорпиите не сме баш фини :D
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  33.541
  Пол:
  Женски
  Од рак нема подобар знак.
  (Тоа што сум јас рак е случајност:D)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.645
  Допаѓања:
  4.058
  Јарец, Водолија, Бик иако се често тврдоглави, најчесто на своја штета. Исто имав најдобра другарка Рак, многу добродушна и мека, ама со други ракови (и мажи и жени) за жал сум немала добро искуство. :(
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.056
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
  Свесна сум за тоа :D Иначе фини сме,ама кој како заслужил (fingers)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tri_Bubacki

  Tri_Bubacki Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Машки: Близнаци, вага.

  Женски: Водолија, рак, девица, стрелец.
   
 15. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.056
  Пол:
  Женски
  Бикот е најдобар. Јарецот веројатно не е толку добар, колку што се согласувам добро со нив. А најдобро е да се родиш како Лав или Вага.
   
 16. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  598
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да бидеш самобендисано егоцентрично и манипулативно копиле кое гледа како да искористи некој што стварно е човек, тогаш да супер е да си Лав. Не би можела да прогласам пофејк хороскопски знак ( без навреда ако сте Лав, но од мое лично искуство со знакот и со машки и женски личности го пишувам ова )
  Не постои таков со најдобри карактеристики зошто сите имаат многу недостатоци.
   
 17. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.056
  Пол:
  Женски
  Мене ми се ОК, не би рекла дека користат повеќе отколку што се дарежливи.
   
 18. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.603
  Допаѓања:
  46.368
  Пол:
  Машки
  Баш ти фала;(;(
  [​IMG]
   
  На Nigredo Odor и kolovoz им се допаѓа ова.
 19. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  598
  Пол:
  Женски
  Ах да глумење жртва, типично :clap:, гарант имаш и некоја планета во Рак.
   
 20. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.603
  Допаѓања:
  46.368
  Пол:
  Машки
  Подзнак лав такоџе, планети како се позиционирани врска неам:smirk: