Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

 1. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  598
  Пол:
  Женски
  Па види си натална карта на гугл и не ми се обраќај веќе :)
   
 2. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  46.325
  Пол:
  Машки
  Хахаха кој лав те има изгорено бре девојче, дај боже све лавови да ти се погаѓаат е така да знаеш8) Ај чао сеа:hai:
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.055
  Пол:
  Женски
  Tемава се однесува на знак со најдобри, не на знак со најлоши карактеристики.
   
 4. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  25.267
  Пол:
  Женски
  На кој каков му е денот за тоа си пишува. Небитен е насловот. :D
   
  На Nigredo Odor, John Snow и sjdgo им се допаѓа ова.
 5. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Јарец со подзнак девица овде.
  Поим за себе - деструкција, саботажа, немање способност да се одржуваат долги релации со луѓе, независно дали за семејни, пријателски или партнерски врски се работи. Се оди во екстреми на личен или финансиски план (бетер од бордерлајн бабетини во климатериум), особено ако е Chiron во I куќа.
  Топло срце, емпатија, емотивна зрелост, интелигенција, самосвест, критичност, кои ретко доаѓаат до израз ради страв дека кога ќе бидат покажани на дело ќе бидат повредени, па затоа најчесто ставаат маска на tough, cold - hearted bitches и луѓето мислат дека не чинат. Однадвор делуваат екстровертно, дружељубиво, екцентрично и неконвенционално па се често мешани со близнаци според нивните карактерни особености. Со водолии, риби и ваги најмалку се мирисаат ради спротивни карактерни особини, додека најмногу со ракови, лавови, стрелци и скорпии се пронаоѓаат.

  Баксузи за себе, чудаци, номади, уметници и вечни бунтовници. Светот е нивен дом, партнерски релации им се на последно место. Боље опис не можев да си направам.
   
  Последна измена: 14 ноември 2019
  На MarigoldA, Lolipop23 и GirlLove им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.377
  Допаѓања:
  115.288
  Пол:
  Женски
  Најдобри знаци:
  Бик - многу искрени луѓе. Навидум се лоши и недружељубиви, но на кој ќе му дозволат да е до нив, ќе му покажат што е вистинско пријателство и љубов. Не се воопшто од тие лицемери и цинични луѓе. Премногу го сакам знаков. :)
  Рак - искрени, емотивни, наивни и добродушни. Можеби го мислам ова зошто баба ми и дечко ми се овој знак, а подобри личности на светов не познавам од нив. Се простуваат, не држат лутина, секогаш се позитивни, душички се. И овој знак ептен го сакам.

  Јас сум девица, во подзнак овен :devil: и некој имаше спомнато тука наивни дека сме биле, well, darling, ти си само уште една измамена личност од нашиот приказ во јавноста ама затоа на крај не запознаваат во вистинска смисла:lol:. Искрен совет од мене, бегајте од девици :rofl:. Далеку сме од добар знак, а и познавајќи се себеси само како "конкуренција" во нешто не би сакала да имам девица, зошто преоѓаме преку се ама стигаме до целта. :lol:Прилично злобен и лош знак. :$
   
  На Ahoy, H.VAGA, edna_malecka и 3 други им се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.168
  Пол:
  Женски
  Се согласувам целосно :l: :sun:
  Едно ракче е доволно да ги замени сите :nod:
   
  На Feminka22, eta и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 8. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Вагичка. Многу се calm и ни оди муабетот.
   
  На thelittle17 и Veta им се допаѓа ова.
 9. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  4.059
  Пол:
  Женски
  Па според моите односи со луѓето девица и рак и се кул личности
   
  На Dream-Girl, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 10. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  4.805
  Пол:
  Машки